bugün

2004 eurovision da sırbıstan adına katılan dinlenilesi parça...Hakikaten çok güzel

kad na te pomislim .........................seni her düşündüğümde
bojim se da te opet zavolim ...........korkuyorum sana tekrar aşık olmaktan
u modre usne zabijem zube ...........ve morarana kadar dudaklarımı ısırıyorum
da pravu bol zaboravim ..................bu hastalıkla başa çıkabilmek için

lane moje ovih dana ........................aşkım benim bugünlerde
vise i ne tugujem .............................daha fazla dert etmiyorum
pitam samo da l' si sama .................soruyorum yalnız mısın aşkım?
ljude koje ne cujem .........................ve kim ne derse desin duymuyorum
lane moje nocas kreni .....................aşkım benim dön bu akşam
nije vazno bilo s kim ........................kiminle olduğunun bir anlamı yok
nadji nekog na lik meni ...................ya da bana benzeyen birini bul ki
da te barem ne volim ......................bari seni sevmeyeyim.

(usne ti ljubi, da tebe lakse prebolim) .(dudaklarından öpüyorum, hastalığım daha kolay geçiyor)

lane moje ovih dana ........................aşkım yok benim bugünlerde
vise i ne tugujem ..............................daha fazla dert etmiyorum
pitam samo da l' si sama ..................soruyorum yalnız mısın aşkım?
ljude koje ne cujem ...........................ve kim ne derse desin duymuyorum
lane moje nocas kreni .....................aşkım benim dön bu akşam
nije vazno bilo s kim .......................kiminle olduğunun bir anlamı yok
nadji nekog na lik meni ....................ya da bana benzeyen birini bul ki
da te barem ne volim .......................bar seni sevmeyeyim
söyleyen sırp olduğundan (zeljko joksimoviç) dolayı yarışmada birinci olamamıştır.
2004 eurovision sarkı yarısması'nda ikinci olan ama birinciligi ruslana'nın wild dance sarkısından daha cok hakeden harika sarkı.
eurovision tarihindeki en eurovision şarkısı olmayan şarkılardandır. yabancı uluslar arasındaki bir yarışma olmasından kaynaklı anlaşılması kolay olsun diye heralde o kadar basit şarkılar yapılıyor ki resmen insanı ahmak yerine koyuyorlar. bu şarkı onlara bir meydan okumadır.
mükemmel bir şarkıdır. wild dances gibi dandik bir şarkıdan daha az puan almasının tek nedeni, eurovisionun artık bir müzik yarışması olmaktan çıkıp, politik bir yarışma olması, televoting ile milletin komşusuna 12 puan dağıtarak müziğin değil çok seveni olan ülkenin kazanmısıdır.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=ByJ3eeBsktw
--spoiler--

adresinden dinlenebilecek güzel şarkıdır
bugüne kadar yapılmış eurovision şarkıları içinde en kalitelilerinden birisi olduğunu rahatlıkla iddia edebileceğim, 2004 yılında eurovision a katılan sırbistan şarkısı. zeljko joksimovic söylemiştir.
tuhaftır ki, sırbistan bu kadar beğenilmiş bir şarkıyla değil de, bu sene katıldığı, neresine oy verildiği bilinmeyen, ismini şu an hatırlamadığım, bunun eksikliğini de duymadığım parçayla eurovision birinciliği alabilmiştir.
sözleri isterse marslı dilinde olsun, o duyguyu sizin kafanıza vura vura sokan şarkıdır. bestesi, aranjesi, seslendirmesi mükemmeldir.
özellikle keman solosu kısmı insanın ruh halini piç eden muhteşem şarkıdır.hiç dinlemeyen çok şey kaybetmiş demektir.
2004 yılındaki büyük çekişmede birinciliği ruslana'ya kaptıran şarkı. bosna herseğin leylası ile benzerlik gösterir. ikisi de mükemmeldir. ama popüler kültürün kurbanı olmuşlardır. keman solo kısmında duygular tavan yapar.
yeşim salkım'ın "zaman çok daraldı" adlı şarkısında bestesini kullandığı şarkıdır. Yeşim Salkım şaşırtmamış ve içine etmiştir şarkının.
azeri sanatçı alihan samedov'un "nerede kaldın" parçasından çalıntıdır iddialara göre. hatta iş iddia boyutunu da geçmiştir, alihan samedov şarkının çalıntı olduğunu belirtip lane moje hakkında dava açmıştır. sonucu belirsizdir.

alihan samedov'un söz konusu bestesi; http://www.youtube.com/watch?v=Q6dE-Ta9Mv0

kişisel fikrim, sırp'ların çok güzel bir şekilde bu şarkıyı yürüttüğüdür, tıpa tıp aynısı neredeyse, ayıp.
dünyanın en güzel şarkısıdır.

nerde olursam olayım beni huzur veren uzak diyarlara, yeşil vadilere, berrak sulara, karşılıksız seven erkeğe, saf duygulara götüren şarkıdır.

içmeye hacet bırakmadan sarhoş eden şarkıdır.
sırpçayı sevdiren şarkı. ayrıca ezbere biliyorum.
Geçenin bir saati unutulmaz ney ve keman sesi aklıma takılması ile tekrar üşenmeden sıcacık yataktan kalkıp tekrar dinlemek istediğim müthiş huzur veren şarkı.
türkiye de düzenlenen eurovision şarkı yarışmasında sırbistan ı temsil eden şarkı. itiraf ediyorum ben o sene athena yı değil bu şarkıyı tutuyordum. süper şarkıdır. belki bu güne kadar onlarca kez dinledim, hatta üstüste onlarca kez dinlesem bile sıkılmam bu şarkıdan.
kanımca eurovision tarihinin en güzel şarkısı.
kanımca eurovision tarihinin en güzel şarkısı olmasının yanı sıra tüm müzik tarihinin en güzel şarkılarından biridir.
şarkı başlarkenki o müzik * her zaman insanı hüzünlere sürükler.

tanım : müthiş bir şarkıdır. herkes dinlemeli.
başlangıçtaki ney sayesinde kendimizden geçtiğimiz, balkanlı heriflerin sesine bir kez daha hayran kalma sebebimiz olan mükemmel parça. ayrıca bu ses yakışıklı bi adamdan çıkıyor olmalı dedirtir fakat bu bir yanılsamadır. zeljko joksimovic yakışıklı değildir.
gece gece aklıma gelmiş ve hala ilk günkü hisleri uyandıran harika şarkı.
halen telefonumda melodi olarak kullandığım ve eşsiz olduğunu düşündüğüm şarkı.
eurovision denen zamazingoya yakışmayacak kadar güzel şarkı.

keman solosuyla tüyleri diken diken eder.

http://fizy.com/#s/150l6b
bu şarkıyı bu kadar çok seven olması yalnızlığımı hafifletmiştir.

keman solosu flüdün kullanımı gideren yükselen duygusu ......... anlatılmaz dinlenir.