bugün

entry'ler (1852)

şaşıfelek çıkmazı

Aşırı iyi bir dizi.

mor ve ötesi şarkılarındaki anlamlı sözler

"Canım kardeşim bak senin ellerinde hayatımız"

hashimoto tiroiditi

Bugün 7 ay aradan sonra kontrol icin gittiğimde anti tpo değerimin 1085 çıktığını görünce soka girdiğim hastalık.

bjeduğ

Turkiye'de batı çerkeslerinin diğer boylarının aksine nüfusları azdir. Yerleşim olarak en yoğun yaşadıkları yer canakkale'nin biga ilcesidir. Bunun dışında eskisehir, afyon, konya, manisa dolaylarında da bjedug ailelerine rastlanır.

eskişehir

Göçmen anneanne evi gibi kokan şehir.

acuvue oasys

1.25 miyobunu kullandığım ve yakını bulanik gördüğüm lens markası. Zaten yeni lens takmaya basladım ve diger markalar hakkinda hicbir fikrim yok. Kuruluk, batma, kizarma falan yapmıyor ama ozellikle telefon ekranı bulanik gözüküyor.

Edit: evet 0.50 0.75 civarında astigmatim :) ama sadece miyop olanlarda da bu sikayet var. Hem lensi cikarinca astigmatima rağmen yakını net görüyorum.

hatırlanan 90 lı yılların güzellikleri

Kol saati şeklindeki duvar saati.

izmir

Şuan ortalığı sel götüren şehir.

neslican tay

En son kuzenim kuzenini erken yaşta trafik kazasında kaybettiğimiz de böyle bir şey hissetmiştim. Iste öyle.. Sanki bir tanıdığım gibi, öküz oturdu içime.

izmirin sadece merkezinde doğalgaz olması

Merkezinde de yok.

neslican tay

Şu an yoğun bakımdan sapasağlam çıkmasını tüm kalbimle dilediğim gencecik bir güzellik.

uzay heparı

Doğduğum yıl ölen insanlardan biri.

gecenin şarkısı

(bkz: kustino oro)

ikicesmelik

Eşrefpaşadan varyant'a değil de sola döndüğünüzde ulaşabileceğiniz, her tarafı spotcu olan, eski evlerin ara sokaklarda çamaşır ipiyle birleştiği, her daim eksi püskü ve pismiş gibi duran ve bütün belediye otobüslerinin geçtiği izmir semti. Eskiden akşamları kemeraltından çıkan işçilerin alınteri kokusuna ve dershaneden gelen çocukların gelecek kaygılarına ev sahipliği yapan çoğu otobüs kaldırılmış eski işlekliği yitirilmiştir.

euthyrox

Ocak ayından beri hasimato sebebiyle 5olik içtiğim ilac. Benim tsh 4.50 çıkmıştı yani çok asiri değil doktor sürekli kullanmamı istedi. Şöyle bir şey var ki ben hasimato olmama ragmen zayıf bir insanım 46 kiloydum ilaç kullanmaya başladığımda araya ramazan girdi ben oruç tuttum ve 43 kiloya düştüm simdi ise kilo alamıyorum. Acaba ilac mi zayıflatıyor fikri olanlar varsa yesillendirebilir. Ayrıca geceleri kalbim 1 2 saniyeliğine tokmak gibi çarpmaya başladı. Çarpıntım varmış gibi hissediyorum ama nabzimi ölçtüm 65 cikti. Çok fazla hazimsizlik şikayetim var çarpıntı hissinin ondan kaynaklandığını düşünüyorum.

kruna

2019 eurovision şarkı yarışmasında Sırbistan adına yarışan Nevena Bozoviç'in(sanırım bojoviç diye okunuyor) seslendirdiği şarkı. Kendisi 17. Olmayı hiç haketmemiştir bence.

bilye vs misket vs meşe

Ben çocukken meşelerim vardı. Kız çocuğuydum. Tasolarım ve gazoz kapaklarım da... Annem, hiç kiz gibi bir kiz çocuğu olmadığımdan mütevellit ben okula başlayınca tasolarımı ve gazoz kapaklarımı arkadaşıma vermişti. Bahane de hazırdı: okula başlamak... Oysa oyuncak bebeklerim duruyordu. Bilyeyi, uğruna meşelerimden olduğum Okulda, matematik problemlerinden öğrendim. Misketi de düğün havalarından.

didem madak

Canım kızım, cehaletimden şair oldum… Annesizlikten. Sen sakın şair olma!

aynı anda hem ishal hem kabız olmak

(bkz: yazılı gibi başladı sözlüye karar verdi)

çerkes kadınları

Türkçeyi sonradan öğrenen ve gerekmedikçe kullanmayanları çok tatlı Türkçe konuşurlar bir görseniz bayılırsınız. Iste ben o konuşmalarından her yerde tanırım bu kadinları. Felaket inatçı, biraz da başlarına buyruk olurlar. Eger cok yaşlılarsa beyaz tülbentlerini katlamadan direk başlarına gecirirler ve tülbentin kalan taraflarını da kulaklarının arkasına takarlar. Evin icinde öyle gezerler.kendilerinden bana Başa buyrukluk geçmiştir.