bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  emiliano zapata 'nın meksina'nın chaipas eyaletinde başlatmış olduğu silahlı köylü hareketini destekliyenlere denir.
  3 ... perspektif
 2. 2.
  zapata yanlısı..

  (bkz: rage against the machine)
  3 -1 ... a la folie
 3. 3.
  (bkz: meksika devrimi)
  1 ... adini unutan adam
 4. 4.
  (bkz: julio baptista)
  1 ... tsigalko
 5. 5.
  (bkz: subcomandante marcos)
  2 ... nuh tufan
 6. 6.
  --spoiler--
  Zapatistalar 13üncü yılı kutluyor
  Meksikada, yerli halkın hakları için silahlı mücadele veren Zapatistalar, merkezi hükümete karşı başlattıkları ayaklanmanın 13üncü yıldönümünü kutluyor. Kutlamalara, Marcos önderliğinde birlerce kişi katıldı.

  ÇiAPAS - Meksikalı yerlilerin hakları için silahlı mücadele veren Zapatistalar, 1 Ocak 1994te Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşmasını ve Çiapas eyaletindeki yoksulluğu protesto etmek için ayaklanmıştı.
  --spoiler--
  4 ... lock
 7. 7.
  meksika ordusuna karşı büyük bir hava saldırısı düzenlemiş örgüt. ellerinde bildirileri kağıttan uçak yaparak meksika hava kuvvetlerinin hemen karşında ki tepeden atarak meksika hava kuvvetlerine ağır kayıplar vermiş devrimci örgüt. tek istekleri insanca yaşam, hakları olan toprakları geri almak isteyen mayaların kurduğu örgüt.
  4 ... anarche
 8. 8.
  hoşgelen 4.nesil yazar.

  (bkz: viva zapata)
  1 ... a la folie
 9. 9.
  kar maskeli insanlar topluluğu,pkk gibi teröristten bozma çakma devrimci değil harbi harbi devrimcidirler.hepsi birbirine benzer,marcos denen vatandaş emperyalizme karşı 15 yıl bilfiil her alanda karşı koymuştur.amerikan destekli meksika hükümeti allahın her günü marcos'un öldüğünü iddia etmektedir.ancak ispatlanması olanaksızdır.çünkü herkes marcos'a benzemektedir.

  (bkz: spartacus)
  7 -1 ... xabiasvili
 10. 10.
  (bkz: gracias a la vida)
  1 ... zapatista