bugün

entry'ler (146)

ülke sadece bir adam yetiştirdi o da dinci çıktı

aslında ülke binlerce adam gibi adam yetiştirdi ama zindanlarda çürütmek,bok yedirmek, binadan atmak,öldürmek tatlı geldi millete..

geniş aile

senaryosunda yazan kayseri sözleriyle-buna eminim-gönlümüzde taht kuran dizidir..

teomana asik kiz

fena derecede kızışmıştır.. günümüz gençliğinin politik olmasına liberalizm yettiğinden hem kültürlü hem gideri olan çocuğa meyletmiş beyaz kızdır..

hastası olunan sözler

eğer tanrı var olsaydı onu yok etmek gerekirdi.

hastası olunan sözler

bu dahil bütün genellemeler yanlıştır (friedrich nietzsche),
kutsal kitapları okuyup anlarsanız ateist, okuyup anlamazsanız dindar olursunuz (nicola tesla),
büyükler neden büyüktür bilir misiniz, bizdizlerimizin üzerine çökmüşüzdür de ondan (max stirner),
dans edemeyeceksem devriminizin sizin olsun (emma goldman),
sevişmek çiftleşmek değil tekleşmektir (cemal süreyya),
tanrıyı mı insan yarattı insanı mı tanrı yarattı (voltaire),
her emir, özgürlüğün suratında patlamış birtokattır( mihail bakunin),
devrimi satın alamazsınız, devrim yapamazsınız, devrim olabilirsiniz ancak,(ursula k.le guin)
adalet romatizmalı yargıçların insafına bırakılamayacakkadar ciddi bir iştir,
ben öyle mukaddes bir kabe'yim ki kabe gelsin beni tavaf eylesin ( ömer hayyam),
ebeveynlar çocuklarına karşı olan o hayvani sevgileri yüzünden onların eğitimine hiç mi hiç uygun değillerdir(robert owen),
vatanseverlik sevgiden değil korkudan beslenir (lev tolstoy),
güzellik sokaktadır,

hepimiz azeriyiz diye yürüyüş yapan solcu

sosyalist ahlakın hadi onu da bırakın barış ve kardeşliğin dilinin gerektirdiğini yapan solcudur..

chp iktidar olmazsa çırılçıplak soyunurum

rodos'a yüzme vaadi verip yapmayan deniz baykalın chp militanında somutlaşmış ruh halidir.

lenin in türk devrimine burjuva devrimi demesi

ir leninist olan lenin'in doğru tespitidir.. ne saçma şeydir budiye iç geçirenleri duyar gibiyim.. lenin tam bu fikirleri düşündüğü içindir ki leninisttir ama mesela atatürk kemalist olmadığı halde ve makbul olanın onu kıyasıya eleştirip akılla çözmesi geekirken kemalizm diye hiçbir evrenselliği olmayan ulusallığa kilitlenmiş bir ideoloji çakması oluşturulmuştur..bu yüzden liderler kendi düşüncelerinin ithaf edildiği kişiler konumunda olsalar bile o fikiri benimsemeyebilirler çünkü zaman onu gerektirmiştir.. konumuza dönersek..lenin'debir aşamalı devrim yanlısı olduğundan buna hoş bakmış hatta son derece desteklemiştir.. ha bana göre devrim öyle aşamalı falan çok da önemli değildir ama lenin'ingörüşü budur ve bence haklı bir tespittir..

chp yüzde 80 oy alabilir

atatürk chp genel başkanı bile olsa- ki saçma bir şekilde insanlar buna önem atfediyorlar gelgelelim atatürk hiç de başarılı bir siyasetçi değildir- böyle bir şey gerçekleşemez.. hem %40 oldu da 80'i kaldı..

chp seçimleri kazanırsa olacaklar

hiçbir şey değişmez.. sadece yine sermayedarların 'laik'i makbul olur, vatan yine böldürtülmez?!, her koşulda muhalif olanlar yine bir şey kazanmazlar, asker yine hoş tutulur, bu defa akp der asker kağıttan kaplanmış diye, andımız ,seçimbarajı, kurtuluş savaşı gösterileri, 24 nisanda götün tutuşması, taşeronlaşma ve iş cinayetleri, kemalist kadrolaşma, yani kısacası AKP döneminde tersinden ama temli aynen nasıl statüko devam ettiyse aynısı devam eder..

kemalizmden nefret etmemize sebep olan ünlüler

nur serter,canan arıtman, bedri baykam, emin çölaşan, tansel çölaşan, tarık akan, sevgi erenerol, mümtaz soysal, serdar ortaç, onr öymen

hocalı katliamı

azerbaycan'da 1992 yılında gerçekleştirilmiş soykırımdır.. hem de aleni soykırımdır..
taraflardan biri 25 şubatı iplemezken diğeri 24 nisanı iplemez..
halbuki sormak gerkmez midir ki..gariban üstte yok başta yok din, vatan, milliyetçilik ekseninde kendi kendileri tahakküm altına alıp bunu aşkınlaştıran insanların birbirini kırmalarına zevkle bakanlar, bunların endüstrilerinden beslenenler, ve halklar arasında husumet olmasından sadece ve sadece zevk alan insanlardır.. sorsak bu faşizme kapı aralamış kan tarafında olan Türk ve Ermeniler, ne 24 nisanı o kıymeti kendinden menkul şüheda fışkıran ülkülerine ve yüce Türklüklerine, ne de 25 şubatı kendilerini patolojik bir şekilde narda kutsallaştırmış, vaad edilmiş havalarına giren yüce Ermeniliklerine yedirirler.. Umudumuz ben dedeminkatiliyle masaya oturmam diyecek kadar körleşmiş Sarkisyan gibilerinin ve Baskın Oran'ın kökünün Ermeni olduğunu iddia ederek kendi ceviz kadar beyniyle hakaret ettiğini zanneden aklıevvellerin kendi faşizm ve nefretleri içinde boğulmasıdır..

Hrant'ı hepiniz öldürdünüz.. Kan taraftarları..

bıkmadan dinlenebilecek şarkılar

ahmet kaya-ağladıkça,
grup yorum-eftelya,
selda bağcan-karanlıklar içinde,
sezen aksu-bir çocuk sevdim,
selda bağcan-mapushanelere güneş doğmuyor,
enrico macias-solenzera,
mor ve ötesi-festus&nakba,
inna-sun is up,
charles aznavour-la boheme,
onur akın-çam kolonyası,
bülent ersoy-unutamazsın.

kot pantolon reklamı

che gueveranın bile reklamının yapıldığı en azından metaya dönüştürüldüğü bir ekonomik sistemde, ciğerleri kum dolan insanların canı pahasına yaptığı giysilerin tanıtımıdır..

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

derin kederlere sal beni,
canın sağ olsun da kır beni,
sevdamızı yağmura yazdım,
bir serçe üşürken gör beni (yusuf hayaloğlu)

kadınının çalışmasına izin veren mezhebi geniş

patolojik vakadır.. bu insan müsveddesine göre tecavüzde kadın yarı yarıya sebep olur, kadın, tohumların boşaltılacağı bir tarladır adeta, mümkün mertebe söz hakkının engellenmesi, mümkünse ekonomik, siyasi ve bilumum özgürlüklerinin lümpen, tahakkümcü, kudurmuşluktan kızına bile saldıracak kadar gözü dönmüş 'hassas vatandaş'a emanet edilmesi farzdır.. bu tür yok olmak üzeredir.. umarım yok olur..

şeriatçılar ve darbeciler

böyle bir ayrımı bile hak etmeyen bir kavramdır.. her şeriatçı otorite ve itaat yanlısı olduğu için darbecidir.. çünkü darbecilik içinde zoru, zorbalığı, diğerkam olmamayı, dezenformasyonu, itibarsızlaştırmayı barındırır..mehmet şevket eygi'nin 60'lı yıllardaki 'müthiş amerikancılığı' ile kenan evren'in biz gelmeseydik fatsa'dakiler gelecekti örneğinin birebir kopyasıdır..

sizin için atatürk neyse benim için erdoğan o dur

eski statükonun iflah olmaz liderciliği(atatürk,cumhuriyet,kemalizm)nin karşı hegemonyadaki yansımasıdır..

allah yerine tanrı ismini kullanan ordu

bir ordunun tarnı veya allah, kurumsal olarak inançtan bahsetmesi abes gelmiyor da bu entry mi geliyor.. bu kadar dini bilgilere vakıfsa eğer.. hele bir namaz kıldırsın da görelim veya cemde bir gülbenk okusun bakalım da görelim..

kürtler bu ülkenin en alçak gönüllü insanlarıdır

hoş bu dahil bütün genellemeler yanlıştır amma.. dünyanın baka bir yerinde adamın birine 'bok yedirsen, dilsiz bıraksan, yok saysan, kulağının arkasına sırf sikilmedik başka bir yerimiz kalmadı demesin diye kulak arkasına organını sürtsen(bkz.diyarbakır cezaevi belgeseli), eşek gibi maşlar anırtsan senin ciğerini söker hem de tüm halkıyla.. ama bu yapılmamıştır.. belki bu alçakgönüllülük tezine bir gerekçe olabilir..