bugün

insanlik icin buyuk kendisi icin kucuk bir adim atmis amerikan abi. ay fatihi.
ay da ezan sesi duyduğunu iddia edip müslüman olmuştur...
(bkz: havasız ortam)
(bkz: ses)*
(bkz: kedidir kedi)
1969 tarihli "insanoğlu ilk defa aya ayak bastı" adlı radyo tiyatrosunun başrol oyuncusu.
kendisinden aya ayak bastı parası alınmalıdır.
(bkz: igrenc espriler)
(bkz: ayın elemanı)
16 temmuz 1969 tarihinde apollo 11 ile yaptığı ay yolculuğunda aya ilk ayak basan insan unvanını kazanmış insan.
fotoğrafı için tıklayınız; http://lettres-histoire.a...istgeo/neil_armstrong.jpg kendisi normalde böyle değildir. o giysisi.
buarada kendisinin diktiği amerikan bayrağının dalgalanmasının ay ve civarında rüzgar zart zurt vs. olmadığından fake olduğu söylenmektedir. ama bayrağa dikkatle bakıldığında, bayrağın dik konumda olmasını sağlayacak bir dalga olduğu için dalgalanırmış gibi gözükmektedir. *
-selam ben aydan şener.
+bende dünyadan neil armstrong.

edit:eee gülecek miyiz şimdi?
seneler sonra mısırda dolaşırken ezan sesini işitince, "ben bu sesi ayda duymuştum" diyen kişi.
güneşe "sahne ışığı" diyen zihniyet bu adam için ay'a çıkmadı der. ancak şu da vardır ki söylentilere göre daha önce de astronotlar gönderilmiş ve önlemsiz gittikleri için radyasyondan ölmüştür.
hakkında ayda ezan duyup müslüman oldu söylentileri vardır tabi aya çıktığı gerçekse.
5 Haziran 1930 tarihinde, Ohio'da bir çiftlik evinde, Stephen ve Viola Engel Armstrong'un en büyük oğulları olarak dünyaya geldi. Altı yaşındayken ilk uçuşunu yaşadı ve uçaklara büyük ilgi duymaya başladı. Büyüdüğü kasabada pek çok farklı işte işte çalıştı ve onbeş yaşına geldiğinde uçuş dersleri almaya başladı. Onaltı yaşına geldiğinde, henüz ehliyeti yokken, uçuş lisansını almayı başardı.

Uçaklardan her zaman çok etkilenen Armstrong, evinin bodrum katına inşa ettiği rüzgar tünelinde, yaptığı model uçakların performanslarını gözlemledi.

1947 yılında Blume Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri Donanması'ndan aldığı bursla Purdue Üniversitesi'ne girdi. Bu okulda bir süre uçuş mühendisliği üzerine eğitim aldı ancak, 1949 yılında Donanma tarafından aktif olarak göreve çağırıldı. 20 yaşına geldiğinde, Pensacola Naval Hava Üssü'nde, filonun en genç jet pilotu olma şansını elde etti. 1950 yılında Kore'ye gönderildi. Savaşın sona ermesiyle Purdue'ye dönen Armstrong, yarım bırakmak zorunda kaldığı uçuş mühendisliği eğitimini tamamladı.

Okulunu bitirdikten sonra NACA'ya (Ulusal Havacılık Danışma Kurulu) giren Armstrong, Clevland'daki Lewis Laboratuarı'nda araştırma pilotu olarak görev yaptıktan sonra, aynı kurumun California'daki Yüksek Hızlı Uçuş Merkezi'ne transfer oldu. Burada yüksek hızlı uçuşlarda çığır açan pek çok uçakta test pilotluğu görevi yaptı.

1962 yılına gelindiğinde astronot statüsüne erişen Armstrong, 16 Mart 1968 tarihinde hayata geçirilen Gemini 8 projesinde en üst düzey pilot olarak görev yaptı. Bu projede ilk kez iki uzay aracının kenetlenmesi gerçekleştirildi. 20 Temmuz 1969 tarihinde, Apollo 11 uzay aracı ile Ay'a gitti. Buzz Aldrin ile birlikte gerçekleştirilen bu görevde 2.5 saat boyunca Ay yüzeyini inceledi.

1971 yılında NASA'dan ayrılan Armstrong, Cincinati Üniversitesi'nde, uzay mühendisliği bölümünde profesör olarak görev yapmaya başladı. 1986 yılında, Challenger kazasının araştırma komisyonunda da hizmet verdi. Evli ve iki çocuk babası olan Armstrong, yaşamını Ohio'da sürdürmektedir.
Dönüş yolculuğunda herhangi bir hastalık veya bilinmeyen bir kirlenme tehlikesine önlem olarak ayakkabıları dünyaya getirilmeyip, ayda bırakılmıştır. O gün bu gündür ayakkabıları uzayda dolaşıp durmaktadır.
Kaptan Cousteau , actor Anthony Quinn gibi Neil Armstrongunda müslüman olduğu söylentisi çıkarılmış ancak olmadığı ortaya çıkmıştır .
neil armstrong ile ilgili olarak:
Bildiğiniz gibi Apollo astronotlarından biri olan Neil Armstrong, aya ilk adım attığı zaman sadece o ünlü, " Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım " sözünü söylememiştir. Ayrıca uzay gemisine tekrar binmeden önce, şu esrarengiz sözü de söylemiştir: " iyi şanslar Bay Gorsky ..." NASA'da bulunan bir çok kişi, ilk başta bunun, rakipleri olan Rus kozmonotları için öylesine söylenmiş bir söz olduğunu düşündüler. Ama daha sonra, böyle bir kişinin ne Rus, ne de Amerikan uzay programlarının birinde bulunmadığını ortaya çıkardılar. Yıllarca birçok insan Armstrong' a, " iyi şanslar Mr. Gorsky " nin ne anlama geldiğini sorup durdu, ama her seferinde Armstrong, bu sorulara sadece gülümsemekle yetindi. Yalnızca 5/08/1995'de, bir röportaj esnasında, muhabir konuyu 26 yıl önce söylenmiş o ünlü söze getirdi. Ama bu sefer Armstrong soruyu yanıtsız bırakmadı, çünkü Mr. Gorsky ölmüştü ve Armstrong da bundan dolayı bu soruyu artık yanıtlayabileceğini düşünmüştü. Armstrong, küçük bir çocukken, arkadaşıyla beraber evinin arka bahçesinde beyzbol oynuyormuş. Arkadaşı bir esnada topa öyle bir vurmuş ki, top, Armstrong'un komşularının yatak odasının penceresinin önüne düşmüş. Burada Bay ve Bayan Gorsky oturuyormuş. Topu almaya gittiği sırada küçük Armstrong, Bayan Gorsky'nin Bay Gorsky'e bağırarak söylediği şu sözlere kulak misafiri olmuş: " Oral seks ! Her zaman oral seks istiyorsun ?! Oral seksi ancak yan tarafta oturan çocuk ayda yürüdüğü zaman görebilirsin . "
alıntıdır.
aya ilk ayak basıp paytak paytak yürüyen amca.
aya ilk ayak basan adam sağolsun varolsun.
neil armstrong aya çıktığında "benim için küçük insanlık için büyük bir adım" dan daha ilgi çekici bir söz söylemiştir: iyi şanslar bay Gorsky.
sebebi şuradan geliyor. neil armstrong küçük bir çocukken topu komşuları bay ve bayan gorsky lerin bahçesine kaçmıştı. alacağı sırada istemeden evden gelen seslere kulak misafiri olur. bay gorsky karısından oral seks yapmasını istemiş, bu tür ilişkiden hoşlanmayan bayan gorsky de şu yanıtı vermiştir: küçük armstrong ayda yürüdüğü zaman, dediğini yaparım.
daha da ilginç bir söz var aydan alıntı. apollo 12 nin astronotu Pete Conrad şunları söylemiştir: yaşasın. dostum neil için küçük bir adım olabilir ama benim için büyük bir adım oldu.
bir efsaneyle anılır müslüman arasında; 'uzayda bir ses duymuş zaatımız, sonra dünyaya gelmiş bir gün gezerken ezan sesi duymuş, sonra etrafına dönüp bu ses ne rafık? demiş. Sonra demişler ki ezandır bu ses, müslümanları namaza çağırır. O da müslüman olmuş.'

Cemaat evinde kalan bir arkadaş anlatmıştı ne şaşırmıştı herkes. Yalnız ufak bir detayı atlamışlar; ses boşlukta ilerlemez o kendinden emin 340 m/s hızla. Adam eczacılık okuyor ona göre.
ilk defa aya 21.07.1969 tarihinde Neil Armstrong ayak bastı.
benim için küçük insanlık için büyük bir adım, sözünün sahibi astronottur.
82 yaşında ölmüştür.
bu sefer insanlık için küçük kendisi için büyük bir adım atmıştır.