bugün

güzel bir lezzettir, mersin dışında ki illerde çokta hoş, güzel yapılamayan tantuniye yoğurt eklenmesiyle hakaret oluşturabilir. ancak mersin'de ki insanlar bilebilir yoğurtlu tantuni'nin lezzetini, zevkini.
bir nevi beyti.
fena olmuyor belki ama ekmek sıcaksa o yoğurtla birleşince böyle muz yerken oluşan his oluşuyor.
böyle yavşak gibi ama.. neyse forever çift lavaşlı tantuni
görüntüsü bile ağızdan salyalar akıtır.
yapmayın sevgili yazarlar. ben bu saatte hemde istanbulda nerde bulucam tantuniciyi. canım çekti baa.
tasvip etmiyorum ama arada bir yenmesinde sakınca yok.
ilk kimin aklına geldiyse, yüklüce telif ödenmesi gereken, tadından yenmeyen acaip ötesi güzellikte tantuni şeklidir.
pozcuda hasan ustada begenerek yedigim lezzeti. fakat oradaki pala dayı yuzunden ve ilgisiz garsonlar sebebiyle biraktim.
1 hafta önce mersin'deyken yemiş olduğum(ilk defa) şu an deli gibi her yerde yoğurtlu tantunici arıyorum bir sorun var ki mersin'de değilim. resmen müptelası oldum öf.
az önce sipariş verdim.
Silifke ilçesinin eseridir. Bundan 4 sene önce lise zamanında tatmıştım. tavuklusu daha bir güzel olur.
Çıldırıyorum.

görsel
Yogurtluyarak sevenler icin idealdir.
3er dilim 3er dilim gömülür.

Ayrıca en az 1.5 porsiyon söylenilmeli.
ilk defa 15 gün önce yediğim bişi.
Beğendim güzel doğu anadolu ve akdeniz mix i buram buram. Arada yenirr.
Az sonra gömeceğim yemek. Mastor iştahımı çektirdi.
öf ne giderdi ya.
karantina sürecindeyim, mastor canımı içki çektiremeyecek diye sevinirken adam bu seferde beklenmedik yerden vurdu. şimdi kafamda tek soru;

yoğurtlu et tantuni mi yoksa yoğurtlu tavuk tantuni mi?
Az sonra gömeceğim yemek. Mastor sayesinde yeni bir favori yemeğim oldu.
En sevdiğim yemek. Gece gece canım çekti.
görsel
Yoğutlu kıymalı sarma..
bir kaç ay önce 50-60 liraya yediğim şeyi az önce tekrar yemeye niyet ettim ve 190 lira olduğunu gördüm!

parasında değilim ama hepimiz biliyoruz ki bir tutam yoğurtlu tantuni asla o kadar para etmez. eyy tantuniciler, ya fiyatları düzeltin ya da kapatın tükanları, size başka çıkış yolu yok. kimse cücük kadar tantunilerinize o parayı vermez...