bugün

entry'ler (3465)

didomido

Bakışları nimet nimet diye her yerde çalan şarkıyı söyleyen kız.

Suratının tam halini bulmak için instagramına girdim. Nedense hep yarım surat kameranın karşısına geçmiş.

Ayrıca aşırı derecede eski sevgilime benziyor. Yüzünün tamamını da göremediğim için ulan acaba diyorum. Çünkü yaşı da aynı.

Edit: ismi didemmiş amına koyim nasıl bi salağım ben ya. Wrong alert arkadaslar.

yaran başlıklar

(bkz: kaçan kovalanırdaki ideal kaçma hızı)

how to sell drugs online fast

Yeni sezonunu an itibariyle bitirdiğim dizi.

Almanya'da geçen bir dizi olduğu için nasıl hala bir türk karakterle karşılaşmadım diyecekken bu sezonda en sonunda karşılaştım.

Sınavda biyoloji öğretmenine iş atan bir kız vardı. ilerleyen dakikalarda biyoloji öğretmeni kızın isminin gülşah olduğunu söylemişti. Etnik kökenini bilemeyeceğim fakat isminden dolayı türk olduğunu kabul ediyorum.
(bkz: türklerden bahsettiler ehö höhe ehö)
(bkz: as as as)

bir nacar dansözü asla oynamaz

Sabahın şu erken saatlerinde hatırlanması gereken önemli bilgi.

dirty talk

Bazen kalp kırar.

görsel

yaran başlıklar

(bkz: proletarya kıçıma bakıyor diye ağlayan maocu kız)

erasmus dönemi koronavirüsüne denk gelmiş nesil

Efsanevi bahtsız nesildir. Ulan tam avrupaya gelmiştir fakat gezemeden ülkesine dönmek zorunda kalacaktır. Yüzyılın bahtsızıdır. Entry-nick uyumu biliyorum, evet. Boşuna almadık bu nicki.

yaran başlıklar

(bkz: üç harfliler deyince anlamayan geri zekalı cinler)

sözlük yazarlarının itirafları

"Adım Reşat. insanoğluyum. Hayatım boyunca herhangi bir mesleğe bağlı kalmadım. Hastası da olmadım. Benim hastalığım başka. Yılın 365 gününün 100 gününü bomba yaparak geçiririm. 35 gününü all the time pompa desek. 45 gününü de kuzenlerimle beraber geçiriyorum. Aile saadeti hesabı. 60 gününü de alışveriş desek. Geriye kalır 125 gün. 125 günde ne yapılabilir? Evlenilebilir. Dünya turuna çıkılabilir. Profesyonel aşçı olunabilir. Borsa, bahis, at yarışı, futbol turnuvaları. Sıkı çalışılırsa inceden fit bir vücuda sahip olunabilir. Herhangi bir siyasi partiye girip, başka bir partiye geçilebilir. Kullandığın arabadan sıkılıp bir üst modele geçilebilir. Kilo alıp verilebilir. Her şey yapılabilir.

Varoş bir ailenin tek erkek evladıydım. Rahmetli babamın en büyük mirası hayalleriydi. iyi kötü bir evimiz, iyi kötü bir arabamız olacaktı, geçinip gidecektik. Allah rahmet eylesin. Eylesin de, ne oldu? Hı? Sıfıra sıfır elde var sıfır. Erkek çocukları babalarını örnek alırlar. Onun gibi yürür, onun gibi durur, onun gibi konuşurlar. iyi de ben şimdi rahmetlinin nesini örnek alayım? Cin başka. Peri başka. Benim en büyük hayalim nedir biliyor musunuz? Bu bankayı soymak!"

19 şubat 2020 atalanta valencia maçı

Valencia'nın kalecisi jaume domenech'in içine ettiği maçtır. Adam gibi bir kaleci olsa belki 2-1 bitebilirdi.

sevgiliyi uğurlarken motorize birliğe bağlamak

Üniversitede ilk senesi olan yavru, başıboş, mülayim ceylanı rakiplerinizden önce dikkatini çekerek avlamışsınızdır. Bir iki sempatiklik yapıp gönlünü çelmiş ve şehir merkezinde buluşup hoş vakit geçirmek üzere söz almışsınızdır. Bir iki kafede oturup parkta dolaşılmış ve Ona güzel sözler söyleyip dudağından küçük bir buse de alınmıştır. Yavru ceylanımızın ilk öpücüğüdür bu. Tabii üniversitede ikinci senesi olan siz ilkleri aşmış, insanın üzerinde biriken heyecanı da atmışsınızdır. Ama yavru ceylan öyle midir? Öyle saf ve masumdur ki! Bırakın sizle beraber yemek yemeyi, gözlerinizin içine bile bakamaz utancından.

Gün bitmiş, yurt saatini geçirmemek üzere yavru ceylanımızı otobüse uğurlamaya gelmiştir sıra. Son bir kez sarılır, alnı ağız boyunuza gelen ceylanımıza bi öpücük kondurmuşsunuzdur. El sallayarak otobüsüne biner. Boş bir yere oturur ve otobüs hareket eder etmez heyecanla hihihihi şeklinde gülümseyerek el sallamaya başlar. Siz de üniversitenin yavaş yavaş verdiği olgunlukla recep - tayyip erdoğanın halkı selamlıyormuşçasına- hafif bir tebessümle elinizi havaya kaldırırsınız. Fakat o da ne! Soğuk havada yavru ceylana gösteri yaparmışçasına ceketinizi elinize alıp kaslı kollarınızla gezdiğinize pişman olmuşsunuzdur! Çünkü bağırsaklardan bir gürültü duyarsınız. Yavaş yavaş aşağı tarafa inen bu gürültü hakkari çukurcada terörist avlayan mehmetçiğin taarruz tüfeğinin çıkardığı ses gibi tatatatata diye anüsünüzden çıkmaya başlar. Etrafı kolaçan edersiniz. Bakarsınız ki otobüsün motor sesi sizin motorun sesini bastırdığından duyan yoktur. Üstelik sevgiliniz size hala gülümseyerek el sallıyordur. Bi oh çekersiniz. Midenizin şişkinliği inmiştir ve sevgilinin çıkardığınız seslerden haberi yoktur. Daha da bi gülümseyerek sevgiliye el sallarsınız. O rahatlamanın verdiği hissiyatle elinizi cebinize atıp arkadaşlarınızla ortak aldığınız sigara paketinden bir dal çıkarır ve yakarsınız. Eve doğru yola konulur.

yaran başlıklar

(bkz: lut lut atıyor kavmim)

devlet yurdunda yapılabilecek kahvaltı

Evet, devlet yurdunda devletin kendi ödediği para ile yapılabilecek kahvaltı bırakıyorum sizlere.
görsel

Teşekkürler devletim.

yaran başlıklar

(bkz: arkadaşım eşşek deyip milyonları cukkalamak)

fileli çorap giyen türbanlı kız

Akla değişik şeyler getirmektedir. Kapanmıştır, ama o da ne! Ayak bileğinden fileli çorabı görülür. Dumura uğratır.

asgari ücretin 2020 lira olması

3 lira daha arttırsalar süper güç olacaktık fakat bundan haberleri olmayan durum.

sözlük yazarlarının itirafları

32 yaşındayım ama hayatım film gibi benim. Çocukluğum yoklukla geçti. Bir ekmeği 4 kardeş paylaşır, bir odada anamlarla beraber 6 kişi yatardık. Zavallı babam. Bizi doyuracak diye ırgat gibi çalıştı. Sonra bi sabah, cesetini getirdiler eve. Gece karanlıkta rögar kapağının açık olduğunu fark etmemiş, foseptiğe düşmüştü. Boktan bir hayat, bokun içinde boğularak sona erdi.

16 yaşına gelmiştim. Mahalledeki nalbur Rıza amcanın yanında işe başlamıştım. Bir gün Rıza amca dükkana sarhoş geldi ve bana bütün gerçeği anlattı. Zuhal ablam. Kerhanede çalışıyormuş. Rıza amca da haftada iki kere ona gidiyormuş. Ablam Rıza amcadan para almadığı için işe almış beni. O an dükkanda ilk bulduğum keserle kafasını patlattım Rıza amcanın. Yaşım küçük olduğu için çocuk mahkemesinde yargılandım. 24 sene aldım. Rahşan affıyla yarıya inen cezam, taş atan çocuklar yasasıyla hepten hiç oldu. Neyse. O zamandan geriye kalan tek şey dürüstlüğüm ve vicdanım. Nerede bir garip görsem, nerede bir gariban görsem hemen oradayım. Nerede yoksul görsem, yoksulluk görsem anında ordayım. Nerede çaresiz görsem hemen yanındayım. Ama, parayla aslanım. Fırsatçıyım ben. işim bu benim. Zenginin dostu, fakirin düşmanıyım yani. * . Benim işim, senin gibi yaşadığı zannedenlerden böbreği ciğeri alıp, parası olana vermek. Ne üretiyorsunuz? Hiç. Niye yaşayasınız ki? Geberin amına koyim.

fermuar

Fransızcası (bkz: fermoir) dır. Dilimize okunduğu gibi geçmiştir. Ya da sayılır diyelim çünkü okunuşu "feğmuağ" dır.

anın görüntüsü

Gece gece tırnak kestirilmez dedim, dinletemedim.
görsel

axl rose nasıl telaffuz edilir sorunsalı

Sabah sabah merak edilen, yataktan fırlamaya sebep olan ve sözlük yazarları bunu bilmeden nasıl yaşayacak diye düşünüp başlığı açmama neden olan sorunsaldır.

Eksıl roz diye telaffuz ediliyor efendim. Bir gizem daha böylece çözülmüş oldu.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.