1. 1.
  bünyedeki pürivik asitin laktik asite dönüşmesiyle hissedilen olgudur.Pürivik asitin tekrar gerekli miktarda elde edilmesiyle * *son bulan durumdur.
  1 ... rsbrnch
 2. 2.
  (bkz: yorulma deneyi)
  ... rsbrnch
 3. 3.
  yatağın insanın gözünde cennet köşkü olarak görülmesine sebep olan bedensel güç kaybı.
  1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  bacaklarınızın artık sizi taşımaması.. ve kalbinizin..
  ruhunuzun bulduğu delikten dışarı çıkıp , sizden kurtulmak istemesi..
  gündüzün anlamsız olması , güneşi gördüğünüze bile sevinememek..
  sonsuza kadar o yorganın altında kalmak istemek.. öyle sessizce , yalnız , çaresiz..
  tökezlemek..
  düşmek..
  ve kolunuzdaki , bacağınızdaki sayısız yaraya bir yenisinin eklenmesi..
  ağlayacak gücü bile kendinizde bulamamak..
  dünyaya sataşmaktan vazgeçmek..
  hayattan vazgeçmek..
  kendinizden vazgeçmek..
  5 ... witch
 5. 5.
  tükenmek,içinizden hiç bir şey yapmak gelmemesi,ruhunuzun yorulması..
  1 ... lilith
 6. 6.
  şemsiyelerin peş peşe girmesi sonucu,şemsiye girecek yerin kalmaması ve girenlerin de açılmaması... .. .
  1 ... gazoz_kapagi
 7. 7.
  * *

  Sabah kalktığında mutsuz uyanmak demek, uyandığına pişman olmak demek. Herşeyi ve herkesi unutmak, tek başına bir dağ başına çoıkmak istemek demek. Genç yaşta yaşama sevincini yitirmiş olmak demek. Ölüm diyince ürpermek yerine umutla beklenen sevgilinin adını duymuş gibi hissetek demek. Yaşamın anlamını yitirdiğini düşünmek demek.

  Seni en çok üzeni özlemek, acı çekmekten haz duyar hale gelmek demek. Yapabilecek hiç bir şeyinin olmadığını farketmek demek. Ağlayamamak demeki umursanmamak, önemsiz olmak istemek demek. Yok olmak istemek demek. Sevmekten bıkmış olmak demek. Önünde duran fırsatlara uzanamamak demek. Kafayı mı yeni bu adam sözlerini işitmek demek.

  Dostlarınının gidişini, sevgilinin başkasının kollarında olduğunu görmek ve senin sadece uzaktan izlemek demek. En sevdiğin insanın nefret ettiği, en nefret ettiğinin en sevdiği olmak demek. Acı çekmek demek. Dermansız kalmak demek. dertlerinden kurtulma çabasını dahi yitirmiş olmak demek.

  Herşeyi ve herkesi terketmek demek. Doktorun öleceksin demesine tebessümle cevap vermek demek. Her nefeste acıyı hissetmek, özlemi duymak demek. Herkesin içinde yalnız olmak demek.

  Ve en sonunda çekip gitmek demek. Belki de yeniden diyerek dönme ihtimalini unutmak demek. Yok olmak demek, ardında hiçbir iz bırakmadan. Günden güne erimek demek. Ve en sonunda varlığının işe yaramadığını gördüğün gibi yokluğunun da hiç bnir şeyi değiştirmediğini görmek demek.

  Yorulmak demek bıkmak demek... Hayattan ve hayata dair herşeyden...
  1 ... yoksul
 8. 8.
  akşam yatağa yattığınızda vücudunuzdan çatırtılar gelmesi ,sırtınızın oh be demesinden önce gerçekleşmiş eylem.
  1 ... danaid
 9. 9.
  hayattan yorulmak, sevmekten yorulmak, sevilmemekten yorulmak, çalışmaktan yorulmak, ağlamaktan yorulmak, dinlendiğini asla hissedememektir. en çok da gece hissedersiniz, gündüz yine yorulmakla meşgul olduğunuz için... her gün bir yorgunluktur ve üstüste eklenip dev bir yorgunluk yaratırlar. bir kahin bulursanız, göster yolu kahin çok yorgunum derseniz ve denize karşı uzanıp elinizden tutan kahinle uyursanız geçer. *
  1 ... ciplak turnagagasi
 10. 10.
  bıkmaktır işte. tükenmek. konuşmalarınızın yarım ve eksik kalmasıdır. arzunun öldüğü yer. kalbin bir taş gibi soğuduğu zaman dilimi. öykülerin, romanların, bar sohbetlerinin sarmamaya başlaması. şöyle okkalı bir küfür sallama isteği doğuran.

  tatilden yorulmak. içmekten yorulmak. yazmaktan yorulmak. aynı şeylerden yorulmak. aynaya bakmaktan yorulmak. düşünmekten yorulmak. neyim var böyle? ! diye sormaktan yorulmak. sıcaktan yorulmak. kahve içmekten yorulmak. sigaradan yorulmak. aileden yorulmak. eski sevgili ile görüşmektem yorulmak. "bunu daha önce anlatmıştın! " lafını duymaktan yorulmak. cdlerin sürekli çizilmesinden yorulmak. mavi gökyüzünden yorulmak. şarkı dinlemekten yorulmak. gülmekten yorulmak. "bu gün de farklı bir şey yapalım" demekten yorulmak. "yanlış bir şey mi söyledim? " diye düşünmekten yorulmak. insanlara anlatacak bir şey aramaktan yorulmak. yorulmaktan yorulmak. bilgisayara virüs girmesinden yorulmak. ağaç dallarının kıpırtısızlığından yorulmak. kıroları görmekten yorulmak. uyuyamamaktan yorulmak. reklam afişlerinden yorulmak. aşık olmaktan yorulmak. korkmaktan yorulmak. "içeriye ayakkabı ile girme" lafını duymaktan yorulmak. paranın bitmesinden yorulmak. felsefeden yorulmak. sanattan yorulmak. queen'den yorulmak. edebiyattan yorulmak. şiirlerden yorulmak. hayal etmekten yorulmak. çalan telefonu açmaktan yorulmak. sıkılmaktan yorulmak. sıkılmaktan yorulmak. sıkılmaktan yorulmak. neden yorulduğumun sebeplerini sıralamaktan yorulmak.

  diyelim ki, "hamdım, yoruldum. "
  ... mikserde yuzen balik