bugün

jimmy page in gitarı yardığı enfes led zeppelin parçası.
rock tarihindeki, hatta belki de müzik tarihindeki en nadide doğaçlama eserlerdendir. benim de en sevdiğim zeppelin parçasıdır. robert plant'in haykırışları, jimmy page'in soloları muhteşemdir.

Ev'rybody trying to tell me
That you didn't mean me no good.
anla$ılmaz derecede muhte$em $arkı, yavuz çetin'in en sevdiği blues parçasıydı, hayattayken çalardı. jimmy page tarafından stüdyoda 1 kere ve doğaçlama çalınmı$tır.
sevgiliyle kavgaya bile gerek olmadan, sadece sevgiliyi düşünerek dinlenildiği zaman bile "yürü hocam alalım hapları" dedirten mükemmel ötesi bir şarkıdır. şarkıdaki robert plant in haykırışları ve jimmy page in soloları ile ansız patlayan bölümlerden ötürü şarkıyı kesintisiz dinlemek gerekmektedir. yaklaşık 5:33 civarında giren "do you remember mama, when i knocked upon your door?" bölümü yıkıcı niteliklere sahiptir. problemli olan vatandaşları intihara itebilir.
3 temmuz 2007 robert plant antalya konseri'nde seslendirilmemiş müthiş led zeppelin şarkıdır. seyircinin etkisi bunda büyüktür. özellikle ruslar. öyle bir bağırıyorlarki efendim sinz ay hav bin lavın yııuuuu diye. ben bile korktum. hatta yine anlaşılmaz tonda birinin since i have been loving you diye bağırması üzerine plant seyirciye dönüp hödö döö hödö höddööööö gibi bişi sölemişti. yarıldık tabi haliyle.
sol frame' de görülmesiyle akillara gelen, çalinan ve ardindan uçulmus alemler üzerinde entry girilen sarkidir.
sonsuza kadar dinlenebilecek bir şerkıdır. ama bu yetmez.

hani hayal etmişizdir hepimiz çocukken. sadece hayal etmek için hayal edilmiş uç şeyler. kendinize minderlerden 3 duvar 1 çatı bir ev yapar içinde yaşarsınız. bir bardak su bizsküvi çikolata ne varsa, oyuncaklar herşey bu küçük dünyadadır. bir de bir adaya düştüğünüzde yanınıza alacağınız 56 şey vardır ki, bir adaya düştüğümüzde yanımıza 56 şey almak için çok geç olduğu gerçeğini görürüz. gerçeği görmeden sadece hayalini kurduğumuz ufak mağara, dışarıda kış ve ateş de var, sütü içilecek inek ve her gün yumurtlayan tavuk da... veya bugs bunny gibi bir tahta fıçıda yeterince havuç, elimizde bir kitap, okyanusun ortasında sallanıp gidiyoruz... yanımızda bu şarkı harikası da olmalı. belki oradan da bir yerlere gitmemize yardımcı olur bu şarkı. bütün sıkıcı gerçeklikte bulamadıklarımız bu basit ayrıntılarda gizli belki de... öyle gözüküyor.

bana böyle hissettirdi. öyle dolu ki herşey boş gözüküyor bu parçayla.
Türkçeye çevirildiğinde arabesk parçadan önce intro olarak girilen uzun hava parçası gibi olan bize çok yabancı olmayan yabancı şarkı.
gitarın ağladığı şarkıdır.

working from seven to eleven every night,
it really makes life a drag, i don't think that's right.
i've really been the best, best of fools, i did what i could, yeah.
'cause i love you, baby, how i love you, darling, how i love you, baby,
i'm in love with you, girl, little girl.
but baby, since i've been loving you, yeah. i'm about to lose my worried mind, ah, yeah.

everybody trying to tell me that you didn't mean me no good.
i've been trying, lord, let me tell you, let me tell you i really did the best i could.
i've been working from seven to eleven every night, i said it kinda makes my life a drag, drag, drag, drag..
lor', yeah, that ain't right... no no
since i've been loving you, i'm about to lose my worried mind.

said i've been crying, yea, oh my tears they fell like rain,
don't you hear them, don't you hear them falling,
don't you hear them, don't you hear them falling.

do you remember mama, when i knocked upon your door?
i said you had the nerve to tell me you didn't want me no more, yeah
i open my front door, hear my back door slam,
you know i must have one of them new fangled back door man.

i've been working from seven, seven, seven, to eleven every night and it kinda makes my life a drag...
drag, drag, oh yea it makes a drag.
baby, since i've been loving you, i'm about to lose, i'm about lose lose my worried mind.
just one more, just one more
since i've been loving you, i'm about to lose my worried mind.
bir kere değil üst üste bir kaç kere dinlenilmesi gereken,dinlerken yarattığı etkilerden korkulması gerekilen zeppelin eseri.
adama oha dedirten olağanüstü parça.
nasıl solo atılacağı, vokal yapılacağı ve aşık olunacağı konusunda en büyük referanslardan biri olan şarkıdır.
dünyanın en güzel parçası.
insanın kafasına vuran şarkıdır. öyle ki, dinlemeye başladıktan itibaren gözlerinizin önünde uçuşan kuşları görebilirsiniz. üzülmeniz için hiç bir neden yokken bile, kendinizi bir bar köşesinde, kimsesiz, sarhoş ve deliymişsiniz gibi hissettirir bu şarkı.
muhteşem bir şarkı. bıkmıyor insan...
afedersiniz ama dünyanın en taşşaklı parçası kesinlikle.
youtube'da bir videosuna 2461 kez 5 yıldız verilmiş şarkı.2461 kere aynı kişi verse de,2461 kişi ayrı ayrı da olsa topla o 5 yıldızları işte o kadarlık bir şarkı çünkü.%99 mükemmelik yeterli olmuyor sonrasında..
doğaçlama olduğunu öğrendiğimde dumur manyağı olduğum viski ve bitter'le harika giden eşsiz parça.
bunu yapan insan olamaz!
dream theater'ın enfes coverladığı fakat değil dream theater feriştahı coverlasa orjinali kadar olamayacak enfes ötesi bir şarkı, jimmy page'in muhteşem yardırışı ve robert plant'in harika vokaline sahne olan şarkı.

türkçesi şöyledir:

Her gece 7 den 11'e kadar calısmak
Bu hayatı yetrince çekilmez kılıyor, ben bunun doğru olmadığını düşünüyorum.
Ben gerçekten ama gerçekten en aptallardanım. Ne yapabiliyorsam onu yapıyorum.
Ondan, seni nasıl seviyorsam öyle seviyorum.
Seni nasıl seviyorsam küçük kız
Ama bebeğim, seni sevdiğimden beri ben endişe ettiğim aklımı kaçırıyorum
Bunu bana herkes anlatmaya çalışıyor, senin bana iyi gelmediğini
Deniyorum, Tanrım sana anlatmama izin ver. En iyisini yapmaya çalışıyorum.
Her gece 7 den 11'e kadar calısıyorum. hayatı yetrince çekilmez kıldığını söylemiştim.
Tanrım bu doğru olamaz..
seni sevdiğimden beri ben endişe ettiğim aklımı kaçırıyorum

Dikkatli Ol

Ne zaman ağlasam, gözyaşlarım yağmur gibi akıyor.
Duymuyor musun, onların damladığını duymuyormusun
Duymuyor musun, onların damladığını duymuyormusun
Hatırlıyor musun anne, kapını çaldığımı
Bana beni istemediğini söylemiştin
Ön kapımı açtım, benim arka kapımı çaldığımı duy
Yeni bir erkeğin olmuştur arka kapıda
Her gece 7 den 11'e kadar calısıyorum. hayatı yetrince çekilmez kıldığını söylemiştim.
seni sevdiğimden beri ben endişe ettiğim aklımı kaçırıyorum
led zeppelin'in gelmiş geçmiş en iyi birkaç gitar solosundan birine ve vokal performansına sahip blues tarzında yaptığı muhteşem bir şarkıdır.
jimmy page'in gitarıyla, robert plant'in ise çığlıklarıyla insanın içini yaktığı şarkı. şarkıdaki blues etkileri net bir şekilde duyulabilir.
sarkinin tamamen dogaclama yapilmis olmasi, o essiz soloya ve inanilmaz vokale olan saygiyi kismen artirtmasi gereken sarki.
(bkz: ilahi) niteliğindedir.
(bkz: tanrısal)dır.
24 saat dinlenecek bir şarkıdır asla vazgeçilmez...