1. 1.
  Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse).
  32 -10 ... trinfr
 2. 2.
  Tovbe tovbe diyip her olayi dini ogelere baglayan tiplerdir.Ayrica bu arkadaslar kizlarimiza sahip cikalim onlari kapatalim derken kari kiza bakmaktan kacinmazlar.
  19 -7 ... gkbayrak
 3. 3.
  kendi bildiklerinin dışında hiçbir şeyi doğru olarak kabul etmeyen,yenilikten uzak,farklı görüşlere duyarsız,kapalı kutulardır.sadece din konusunda değil,her konuda farklı görüşlere kapalıdırlar.
  19 -2 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  Kaba-saba, haşin, saldırgan; dinde taassubu aşırılığa vardıran ve başkalarına baskı yapmaya yönelen, müsamahadan yoksun, düşüncelerinde aşırılığa kaçan kimse.
  2 ... witch is back
 5. 5.
  bir ulkenin gelismesini en cok engeleyen insanlar butunu
  18 -4 ... scurtel
 6. 6.
  yobazın gerçek ve mevcut şartlarda ve pratikteki tanımı açısından bakarsak zaten belli bir ilgiye makam ve mevkileri gereği mazhar olmuş çok üst düzeydeki insanların bir kısmının büyük atatürkü, atatürkçülüğü, egosunun istediği, işine geldiği gibi anlayıp, meslek, statü suistimalinin, yobazlığın, jakobenliğin daniskasını * yaptığı görülecektir agah ve açık beyinler tarafından...
  7 -3 ... cryptic
 7. 7.
  kendi fikirlerine laf söyletmeyen ancak farklı yöndeki fikirlere şiddetle karşı çıkan insan, aşırı dinci şahıs. türkiye' nin gelişmesine engel fikirlerin sahibi.
  6 -1 ... legend of the stranger
 8. 8.
  bir şeye körü körüne bağlanıp onun dışındakileri yok sayma bağnazlığına sahip olan* ve şu sıralar dini suistimal eden versiyonlarından ziyade, çeşitli ideolojiler* * adına ortaya düşenlerinin moda olduğu kimse* *
  5 -2 ... istanbul
 9. 9.
  ülkemizde iki çeşidi bulunmaktadır.

  (bkz: kemalist yobaz)
  (bkz: dinci yobaz)

  her ikisine de siktir çekebilen az insan vardır ne yazık ki.
  14 -5 ... chilavert
 10. 10.
  uygar medeniyeti amaçlayan, mustafa kemalin ışığını tuttuğu yolda yürüyen kemalistlere bok atmak amaçlı da kullanılagelen, kendi osurunca millet çakmasın diye ya kim osurdu deyip suçu ortalığa atanların aslında sahip oldukları sıfat, yobaz. şu bağnaz olan, laikliği götünden anlayan kesim. iftira atmakta da üstlerine yoktur. kendi inandığına inanmayanları öldüren kafadan gelen kesim.
  2 ... hyperion