bugün

türkiye'de barınan yobazlar bunlara en iyi şekilde örnektir efendim. Ayrıca şu günlerde bu tiplere rastlamamak kaçınılmaz.

Düzenleme (edit) : Eksi oy anında gelmiş demek ki kendileri daha da bi' yobaz. *
neden bazilari bunu üzerine alinirlaR HAYRet dogrusu. yobaz; gerici, anlayissiz, takiyyeci, dini körlestiren ve insanlari dinden saptiran kisilerdir. burada cok basarili olmuslardir, dogrusu bravo.
türk sinemasının entellektüel yönetmenlerinin filmlerinde cami hocalarına biçtikleri kaftan!
21.yüzyıl türkiyesi nde hamam böceği misali sayısı rekor düzeyde artan kimse. hamam böceği örneğini de şu yüzden verdim: bir hamam böceğinin bir yılda oluşturabileceği toplam potansiyel 100 bin adetmiş. haliyle ülkemizde her kadın en az " üç " çocuk yaparsa ve bu çocuklar da ampül kardeşliğine inanmaya devam ederse o yönde ilerlemekte olduğumuz barizdir.
sözlükte son dakikalarda çok sık karşıma çıkan kelime. sürekli tekrarlayınca kelimenin ne olduğu da anlaşılmıyor. sanki öyle bir kelime yok da g.tümden uydurmuşum gibi. garip.
son versiyonu ispanya'nın cadiz kentinde gerceklesmis olup bir hastanede mini etek giymeyi reddeden hemsirelere para ceza verilmiştir. lafı kıcından anlamaya meyilli olanlar için edit: yobaz mini etek giymeyi reddeden hemsireler degil, hastane yönetimidir.
(bkz: fethullah gulen)
bu çağda hala çok eşliliği savunan, bulug çağında evlenmeyi makul bulan( rızasıymıs sen beynini yıka sonra rızası var de. 18 yaş bilimsel sınır.), belki 14 yaşındaki kıza tecuvuzude haklı bulan, din dogmadir begenmeyen inanmaz , atasi maymun olanin dini islam olamaz gibi bilimden uzak baslıklar açan gereksiz bir insan.
mini etek giyince size tip tip bakan sakalı çekilesiceler.
(bkz: kemalist)
en iyisi ile en kotusu arasısinda hiçbir fark olmayan kişi.*
yobaz deyince aklımıza çember sakallı takkeli, sarıklı adamlar; kara çarşaflı kadınlar gelir. oysa yobazlık sadece islam fanatizmi midir? ayrıca sadece şekle bakarak yobazlık derecelerini tayin edebilir miyiz? bence kesinlikle hayır.
türklere barbar diyen ve kötü bakan bir batılı, doğululara cahil ve medeniyetsiz diyen bir metrapol çocuğu, zaten faşistlerden de zor adam çıkar diyen bir solcu bence pek tabii ki yobaz olabilir.
yobazlık bir dünya görüşü değil, bir karakterdir. çünkü karşıdakine empati kuramamadır yobazlık. kendini kalıplara hapsetmedir. "zaten çorum dan da zor adam çıkar." " alevi ama iyi biri." "kürt ama delikanlı çocuk." ve daha binlercesi yobazlık örneğidir bence
son günlerde islam fıkhının yanısıra anayasa uzmanı olduklarını anladığımız grup. evrimi kanıtlamış oldular bir yerde.
Parti kapatmak hariç, her türlü kapatma eyleminde en ön saflarda yer alan dayatmacılardır.
"x" gibi, "şey" gibi birşey işte. dilin dönmediğinde, pilin bittiğinde sıktığın son kurşun. alternatif dil besleyicidir. o oranda beyinden de yiyor haberin olsun.
sosyal hayatı hep ıskalamış, ıskalayacak olan insanlardır. zihniyetleri köhnemiş ve körelmiş,laf anlatmanın deveye hendek atlatmadan daha zor olduğu insanlardır. nesillerinin tükenmesi dünya sağlık ve sıhhati için çok faydalı olacaktır.
artık bütün boşlukları doldurabilen, bazı sözlükçülerin sıfat bulamadıkları her an imdatlara yetişen kelime.
yobaz deyince bir gülme alıyor beni, tutamıyorum kendimi.
sahip olduğu düşünceyi hç düşünmeden savunan insana verilen insandır. kimileri sadece "din" konusunda yobaz olunabileceğini düşünür yanlıştır. bir insan "laiklik" konusunda da yobaz olabilir. mesela türban takan birinin şeriatçı olduğunu iddia eden laik bünye yobazdır. bağnazdır. şovenisttir
hayvanlar aleminde kuduz kopeklerin ve kendi bokunu yiyen domuzlarin allah sozunu agzina alan her canliya verdikleri isim. gercek anlamini bile bilmeden bu sozu kullanmalari kendi cahillikleri ve cibiliyetsizlikleridir, hos gorunuz bu canlilari, veya gormeyiniz siz bilirsiniz.
sözlük yazarlarının kendi aralarında kullandıkları bir hitap şekli, bir sıfat. başka da birşey değil. ne meraklıymışsınız konuyu saçma sapan yerlere çekmeye. avukatı mısınz oğlum adamların. onlar kendilerine de yobaz diyor. sonra sazansınız deyince kızıyorsunuz. bana da faşo derler mesela. ben de bluevelve e gomünis derim. o hiç alınmaz. hatta bazen bana mümin kardeş der. yazarların kendi aralarında kullandıkları bu sıfatları çarpıtmaya gerek yok.

(bkz: bunlara gerenk yok mayk)
(bkz: atlamayın öyle hemen)
(bkz: gülünç duruma düşüyorsunuz)
(bkz: tavsiye)
belli bir inancı sorgulamadan, körü körüne inanan.
etrafından duyduklarını kendine rehber edinir, kendisi dışındakileri kafirlik vb. hakaretlerle suçlar.
seriat sakalli, kara salvarli, agzinda salyalar sacarak elinde kiliciyla kafa kesmeye hazirlanan, deccal kilikli, dini saptiran, cellat görünümlü kisi.
Bir zifiri karanlıkta düştüm yola
Vurdum yolumu dağlara
Can görirem, cin görirem, korkmirem
Kükremiş aslan görirem, korkmirem
Bir yobaz insan görirem, korkirem
Onun bana can alıcı fikirlerinden
Can alıcı zikirlerinden
korkirem balam, korkirem.*
ne emmeye ne gömmeye derler ya, fikri sabitte kalmış yaratık, örnekse bildigin chp, sürekli kaos a oynayan yasamsal formların toplandıgı yer, hiç bir hayırlı konuda konusmazlar.
günümüz itibariyle gittikçe sayısı artan insanımsılar.