bugün

entry'ler (161)

assassin s creed

yapımcısı için (bkz: jade raymond). yavaş bakın, heyecan yapmayın..*

jade raymond

akşam vakti beni dumurlardan dumurlara uğratmış, şöyle baştan bi hayatı sorgulatmış insan. şimdi kimmiş bu diyeceksiniz. ben de az evvel öğrendim ki kendisi assassin's creed oyununu yapan insanmış. assassin's creed ne bilmeyenler için kısaca şöyle söyleyim oyunla falan fazla alakası olmayan bendeniz bile sırf bu oyun için yeni bir bilgisayar ya da ps3 almayı düşünüyorum bu oyunu gördüğümden beri.

oyunda ana karakter olan altair diye bir abimiz var. işte onu araştırırken tesadüfen öğrendim bu Jade Raymond u da. altair çok karizmatik ama biraz tipsiz. dur lan şu jade raymond'a bi bakıyım, kesin bu lavuk kendine benzetmiştir altair'i derken bkz aşağıdaki sonuçla karşılaştım.

görsel
görsel

oyunun tanıtımı da burda;

http://www.youtube.com/watch?v=kXu3pdxeKpQ&feature=related

basortume dokunmayin

dokanmayın.

türban takmayan kadınların camiye girme özgürlüğü

güzel bir önerme ama hep bana hep bana insancıklarına ters durum. islam çok hoşgörülü bir dindir dediklerine göre ama bu çok hoşgörülü yüce gönüllü müslümanlarımız böyle bi durum olursa afedersin çatır çatır.. anladın sen onu.

turbanliavcisi

türbanlı kızlarla yaşadığı deneyimleri internete aktaran youtube kullanıcısı. söz konusu TURBANLI KIZ GOTUNU PAZARLIYOR!! adlı video ve benzeri videolara imza atmış kimi jartiyerden kimi g-string'den ben ise türbandan tahrik oluyorum diyen, türbanı bir seks objesi olarak gördüğünü belirten kişi.

bu da linki;

http://www.youtube.com/watch?v=ctHs-7T5Y1Y

baş örtüsünü çene altından bağlamak istememek

eğer bu uygulama gerçekleşirse her türbanlıya bir gözetmen tahsis edilmeyecektir tahminimce ama siyasi bir simge olan türbanın bağlanma şekline uymayan kızlar disiplinsiz ve anarşist bir imaj çizecek. ceza alır mı almaz mı orasını da bilmem almasa bile amacını, gerçek niyetinin ne olduğunu belli edecek. gerçek niyeti din iman olan türbanlı bunu dert etmez şükreder. niyeti bozuk türbanlı kabul etmez. bir nevi turnusol kağıdı olacak bu uygulama.

baş örtüsünü çene altından bağlamak istememek

her giyim modernleşiyor türbanlılar neneleri gibi bağlamak zorunda değil şeklinde savunulması abes durum. evet mesela ben dedemin kasketini ceketini giy desen şimdi giymem. neden çünkü çirkin görünmek istemem. tahrik etmek istediğim kadınlar var dışarda. öyle giyinirsem tahrik olmazlar. o zaman öyle giyinmemeliyim.

ama türbanlının durumu öyle mi? çirkin görünürüm diye türbanı çene altından bağlamamak ne kadar tutarsız ve çelişkilidir. sen türbanlıysan senin güzellikle ne işin olur canım kardeşim. güzel görünüp beni tahrik etmeye hakkın yok senin. erkekler saçının telini görüp tahrik olmasın diye türban takacan sonra çirkin görünür diye çene altından bağlamayacan. garip bir durum. evinde kocana güzel görün ama dışarda öyle olma demiyor mu islam size?

kafanız çok karışmış sizin kuzum.

the sakird

(bkz: the imam)

ulak

filmin sonu mükemmel bağlanmıştır. anlamak için biraz kafa yormak lazım sadece.

türk halkının yüzde 99 u müslümandır geyiği

karşı tez: türkiye'de toplasan 5 milyon yürekten inanan ve gerçek mümin olan insan yoktur kanaatimce. tahminimce de gerçek yüzdeler şöyledir;

%5 müslüman

%55 sadece nüfus cüzdanına ailesi tarafından müslüman yazdırılmış
ama bunu kabul etmeyen ve diğer dinlere mensup olanlar

%15 dini kullananlar, din tüccarları

%25 müslümanlığı sadece örf olarak gören, kolayına geleni yapan, tam uygulamayanlar (bkz: ramazan müslümanı)

yobaz

takım tutar gibi din tutan, etliye sütlüye karışmadan dinini yaşamak yerine modern insanlara kendi hayat tarzını direten ama içten içe onlar gibi olmak isteyip olamayan, onları kıskanan kişidir yobaz.

neden onlar gibi olmak ister, özenir onlara? çünkü hayatı kendine ve çevresine zindan etmenin güzel olmadığını bilir. ama yapamaz, resti çekip ayrılamaz o yoldan. korkaktır çünkü. kendini teselli etmek içinse öte dünya mükafatlarının hayaliyle avutur kendini. avuttukça yobazlaşır. yobazlaştıkça avutur. böyle gider.

huzur islam da

(bkz: biri kalp krizi gecirirken namaza devam edilmesi)

bunlar ve beraberindeki 1,3 milyar (bununda yarısını çık) insan huzurlu, müslüman olmayan 5 milyar insan huzursuz.

kim dediyse aferin çok iyi düşünmüş..

biri kalp krizi gecirirken namaza devam edilmesi

içinin pisliğini kılacağı iki rekat namazla temizlemeye çalışan insanların portresi. yahu islam bu kadar basit olamaz. yanında insan ölüyor sen hala namazı bozarım da günah olur derdindesin. bu kadar çıkarcısın, bu kadar insanlığını kaybetmişsin. bu din insanlara gönderilmedi mi? insan olanın vicdanı olur, vicdanı olana din kılavuzluğu gerekmez. işte zorlamayla en fazla bu kadar olur. huzur insandadır..

biri kalp krizi gecirirken namaza devam edilmesi

işte türkiye müslümanlığı budur, dinimizle bir kez daha gurur duydum. bir mümin daha şahadet şerbetinden içmiş ohh ne ala.

imam hatipli hırsız görülmedi

hırsızların ortaokul ve lise kütüklerinde yaptığım araştırmaya dayanarak %17 sinin imam hatipli %41 inin fen lisesi çıkışlı, %3 anadolu lisesi, %32 aöf, %31 inin teknik lise, kalanın %60 ı ilköğretim, %1 i ilkokul terk olduğunu üzülerek söylemeliyim. *

2000cc

dünyanın en hızlı motoru suzuki hayabusa'nın iki teker üstünde 1300cc'lik motoru oldğu göz önüne alınırsa 2000cc lik motorun iki ayak üstünde neler yaratabileceğini tahmin bile edemezsin.

erkeklerle tokalaşmayan kadın

ortama gelen elini uzatır ve tokalaşır. bayanı, erkeği sırası yoktur bunun. ha yanak yanağa öpmek dersen o tamam. ama tokalaşmak için değil. tokalaşmanın nasıl ortaya çıktığının da bi alakası olmaması lazım konumuzla. öpüşürken kafa tokuşturmak da arabistan da ben ibne değilim anlamında ortaya çıkmış. o vakitler orada gocunan çok olduğu için. bunun da konumuzla alakası yok.

beğendiği kıza çirkinsin diyen erkek

katıksız eziktir. hayır gelmez böyle tiplerden uzak durmalı.

erkeklerle tokalaşmayan kadın

modern dünyayla ilkel dünyanın kuşak çatışması. bakış açısı farklılığı. modern bir insan bunda bir sakınca görmez. bu dünyada her dine mensup insanların yaptığı bir şeydir. tokalaşmak normaldir, insanidir. ama islama göre değildir. abdest kaçırır. ten tene değer ohhş. töbe töbee..

kadınlarla tokalaşmayan erkek

kişilere kadın erkek gözüyle bakmazdan önce insan olarak bakmayı öğrenememiş öğrenemeyecek erkektir. sen eğer ki kadına cinsel obje gözüyle bakmazsan korkma abdestin falan kaçmaz. yok öyleyse zaten tokalaşmasan da kaçar o abdest. hayır gelmez. abdest almadan önce ne dersin? "niyet ettim allah rızası için abdest almaya". niyetin bozuksa olmaz de mi?