bugün

insanda ısıra ısıra yeme hissi uyandıran yamyamlardır.
Çocuk sevgisini tatmadım ama anlayabiliyorum.
Ya yok böyle bir şey! 3 yaşında sarışın, mavi gözlü bir erkek çocuğu böyle. Kedi köpek gibi kavga ediyoruz bazen (evet çocukla çocuk oluyorum). Ama yine de mükemmel bir şey!
Annen, baban kardeşlerinle aranda yillardir birliktelikten doğan bir sevgi bağı vardır ya yegende öyle değil.dogdugunda bu ne böyle tipsiz Benjamin Button diyordum,valla nasıl başardıysa sevdirdi kendini şebek, Şimdi karşımda uyuyor, uyansin da türlü sebeklikler yapıp gulucuklere bogayim diye can atıyorum. Bir hafta ayrı kaldım kara sevdalı gibi gözümde tüttü hep, napsam valizime koyup benle mi gotursem
cok ayri bir seydir. ask zirvaliklari neymis cidden bunu yasamayan bilmez. anne baba kardes cok sevilir fakat birlikte okula gittigin ablan, uzaga gidince bekledigin universiteyi liseyi kazanmasini hepsini tek tek hatirladigin ablan bir gun anne oluyor ondan bir parca. bu cok degisiktir. kardesimin dogum gununde uzaktan gelmisti bebek, ilk kez gormustum o gun. once azcik aglamis sonra alisip hemen gulmeye baslamisti. 6 aylik o zamanlar. dogum gunu pastasinin krem santisinden vermistim caykasigiyla hic unutmam ona verdigim ilk yiyecek. hayatimin en ozel aniydi. hic unutmayacagim be.
anlatılmaz yaşanır..
henüz tatmadığım ama tatmak için sabırsızlandığım sevgidir. rüyalarıma giriyor, olmayan yeğenlerimle ilgili hayaller kuruyorum o derece. daha dün rüyamda ikiz bebek teyzesi oluyordum, mutluluk ve heyecandan doğumlarını göremeden uyandım.
4 defa teyze oldum her biri için ayrı ayrı heyecanlandım.
Fakat fark ettim ki büyüdükçe bi uzaklaşıyorum onlardan çocukları sevmiyorum çünkü 2 3 yaştan sonra sinir bozucu hal almaya başlıyorlar.
En küçüğü su an 3 yaşında aşığım ona resmen cok seviyorun oda büyüyecek ve diğerleri arasına katılacak bir tane daha doğarsa ona da aynı muamele.
Bu bir döngü sanırım değişmeyecek benim için.
yeğenlerle beraber uzun zaman geçirmemekte fayda var. 3 tane canavarın amcasıyım. beraber çok vakit geçirince yeğenler raydan çıkıyor. ilk fırsatta saygı eşiğini aşıyorlar. sana düşman oluyorlar. en güzeli uzaktan sevmek. senede 2-3 defa görmek yeter bence.
Insanın birden fazla yigeni olmalı hayatta yigen demek sevenin çok olması demek bence.
duyulan yakınlık ve beslenen sevgi bakımından bir nevi anneliğin-babalığın önizlemesidir. kendimin olmayan bir çocuğu bu kadar sevebileceğimi söyleseler hayatta inanmazdım.
Yeğen ne aq
(bkz: wtf)
bambaşka, apayrı bir sevgidir, candır can.
ama haftanın beş günü aynı evdeyseniz birazcık tepenize binip bunaltabiliyor.. tatliş tatliş uykum gelmişken bir türlü uyutmadı haylaz.
Şehir dışında okuduğum için ayrı kaldığım tek aşkım. Kardeş sevgisi desen değil, hiç evladım olmadı evlat sevgisi mi onuda bilemiyorum ama bambaşka bi sevgi içindeki.
Kız halaya çeker faktörü var tabi birde. Minyatürüm aynı. Gelde sevme.
bizim evde besliyoruz bunlardan bi tane ulan ben seni de yeğenini de! yeğenimin bicisi yeğenimin cicisi yeğenimin pipisi allah belanızı versin gidin çocuk yapın ya bi susun ya yeter! her bekar yetersiz bu yeğene takmak zorunda mı?
ne yapsa da kızamadığın sevgidir. evet yeni internet bağlattım 50 gb kotalı. ayın 1 inde internet yenilendi saat 23.00 gibi bir baktım 27 gb kullanılmış. youtube geçmişine baktım keloğlandan tutunda, dinazor oyunlarına, shadow fight 2 ler, ninja dövüşleri hepsini de hd izlemiş. emiklemiş bir günde kotanın yarısını sıpa.. bu yeni nesil çok fena ya..
ben valla dövüyorum, ağlıyor sonra niye ağlıyorsun lan diye birdaha dövüyorum.
bak söylüyorum dünyanın en rahat sevgisi. sevginin rahatı olur mu demeyin. hem kardeşin hem çocuğun gibi oluyor. evli değilsin, sorumluluğu sende değil. sadece geliyor ve seviyorsun. dünyanın en güzel olayı.
Öncelikle resmi koyayım.

görsel

Böyle tatlı çocuğum olacağını bilsem evlenirim ciddiyim. Dayısının bir tanesi. Seni sevmeyeyim ne yapayım .
Ben benimkini korona virüsten dolayı 2 aydır görmüyordum. Bugün virüsün etkisi azalınca bize geldi. inanırmısınız zerre özlememişim bir 4 ay daha görmesem özlemem valla.. zaten çocukları çok sevmiyorum, ağlamaları zırlamaları şımarıklıkları sinirimi bozuyor. bizimkine biraz yüz verdim mi hemen şımarık şımarık hareketlere bürünüyor zaten 2 yaşından sonra felaket gıcıklaşıyorlar.. en iyisi fazla laubali olmadan uzaktan uzağa sevmek.
Hem amca hem dayı olduğumdan bende baya yüklü olan sevgi
Canlarım benim.
Hayatım boyunca tadamayacagim bir sevgi çünkü tek çocuğum. Dayı olmayı çok isterdim yalan yok.
şuan hayatımdaki en yoğun sevgidir.

bir kaç ay önce savaş çıkacak diye öngörmüştüm. dedim paşalarım* savaş çıkar, aç açıkta kalırsa sikerim ortalığı, ölürüm daha iyi. gittim bir dünya stok yaptım. kendim için hayatta yapmazdım.

sonra savaş çıkmadı. korona falan yedik işte hepsini. *
Başta hoşuma gitmeyen ondan alıştığımda ise güzel bir duygu olduğunu anladığım olay.
bende de mevcut olan bir sevgi tipi. bir tane vardı zaten, geçen aylarda bir tane daha oldu ellerinizden öper. böyle ikisini de alıp ısıra ısıra sevesim geliyor, çok enteresan.
salgında çalışmak durumunda kalmamdan mütevellit kendileriyle görüşme olayını bir hayli seyrekleştirmek zorunda kaldım ve bu bana çok olumsuz yansımaya başladı.

insanlar hep kendi çocuğuna vereceği sevginin demosu olarak görür yeğen sevgisini ama bence öyle değil. şahsen kendimi bir nevi onların ikinci annesi gibi gördüğüm için sevginin azalacağına ihtimal bile veremiyorum.

ama ilerde tabi böyle kandillerde bayramlarda filan aramazlarsa, efendim benim yanımda teyzelerinden filan bahsederlerse olay çıkarırım. canlarım ya.
Akrabalık ilişkilerinin yavaş yavaş yok olduğu dünyamızda yeğen, kuzen ilişkileri çok önemlidir. Hatta çok keyiflidir. Bazen kardeş gibi olursunuz. Hatta öyle ki; Teyzeni halanı amcanı sevmezsin ama bebelerini seversin. Zaten aranız iyi olsun istiyorsanız aile büyüklerini olaydan uzak tutacaksın.