bugün

görsel
Yıllardır bekledik. Sonunda 6 gün sonra kucağımıza alacağız seni halacım. Daha doğmadan kucağımıza almadan böyle sevgi doluyum sana karşı. Doğunca nasıl olacağım kim bilir. Belki kendim anne olamayacağım içindir. Yeğen sevgisinden çok bir anne şevketi besleyeceğim hep sana. Sağlıcakla gel can parçamız.
Ablamın sevgisinin önüne geçen sevgidir. mis gibi kokuyorsun teyze diyor Sarılıyor eriyorum. Ama olur daaa ilerde halasını benden daha çok severse ona ablamın sütünü helal ettirmeyeceğim.
yüksek beklentilerim vardı bu konuyla alakalı.malum herkesin abartmasından dolayı .fakat bende öyle böyle bi sevgi katmanı olmadı.normal seviyorum işte.
Dayı olmaktır. Allah bagışlasın. Çok tatlılar.
Dünyanın en güzel sevgilerindn biridir. Ta ki kendi evladınız olanak kadar.
Anne, baba dedikten sonra amca demeyi öğrendi.

Ezan, sela eksik olmuyor. Böyle aniden duyunca korkuyor. Amin demeyi ogretmişler. Amiiinnn diyor reyiz.

Altını değiştirirken sürekli bu ne, bu ne diye diye pipi demeyi öğrettim *

Bildiğin aslan parçası. Geçen hafta tıraş ettik evde surat ta ortaya çıkıverdi. 2 yanağında gamze. Yürüyüş falan yeni yeni daha, aynı dedesi. Maşallah demekten artık.

Çok seviyorum keratayı öyle böyle değil.
Güzel bir duygu olduğunu düşünüyorum.
Oğlan dayıya, kız halaya çeker, şeklinde, toplumumuzda yer bulmuş, atasözü.
Oğlan çocuğun yüzü de, huyu da dayısına, kız çocuğunun ki ise halasına benzermiş, anlamında kullanılan söz.
Biraz masraflı oluyor yeğen sevgisi.
Onları küçüklükten beri Fenerbahçeli yapmak için çok masraf ettim.
Toplayıp Fenerium'a götürmek formalar eşofman ayakkabılar almak, sinemaya yemeğe götürmek (bu sayede sevdiğim buz devri, Shrek gibi seri filmleri ve animasyon filmleri vizyonda izledim) masraflı olsa da zevkli eğlenceli oluyor.
Tıkış tıkış araba içine dolmaları bir biri ile kavgaları kıskançlık eleştirileri kafa şişirse de zevkli oluyor.

Ergenlik çağına adım atmaları ile masrafları da ağır oluyor.
Bilgisaray tablet telefon (hele ki öğrenci olmaları) ile bazıları şehir dışında okumaları ve giysileri...
Bir teknomarket veya giyim mağazası ziyaret edilmesi hiç kolay değil.
Allah var, dayı amca bize bunu al demiyorlar.
Az çok bakınca çocuğun yaşı ne olursa olsun ihtiyacı olan şeyi görebiliyorum. Hele ki bu dönemlerde çocuk okutmak masraflar ödemeler aidatlar aile bütçesine nasıl etki ettiğini tutarı aile gelirinin ne olduğunu bildiğim için imkanlar dahilinde paraya acımıyorum.
Suratlarında mutluluk, gözlerinde minnet duygusunun değeri ölçülemez.

Özellikle kız yeğenler, onlar candır.
Özellikle erkek kardeşimin kızı bana arkadaş gibi davranıyor. Diğer kız erkek yeğenler de öyle, Anneleri babaları amcana-dayına saygılı ol böyle konuşma dese de yeğenlerin konuşmaları davranışı benim için saygısızlık olmuyor, onlara kızamıyorum.

Geçen gün muhabbet esnasında kız yeğen (erkek kardeşimin kızı) halasını (benim kız kardeşimi) eleştirirken (haklı olarak, 14 yaşındaki kıza saçların ne böyle çok kötü yakışmamış denir mi? Üstelik en az yarım saat ayna karşısında fön makinesi maşa ile saçına sevdiği şekli veren ergene) falanca kızın saçı çok güzel öyle yap demesi yeğenin zoruna gitmiş ve annesine "halam çok karışıyor bana, gitsin kendi kızına karışsın bana karışamaz" diye annesine çıkışırken bana dönüp "öyle değil mi, haksız mıyım kız?" Demez mi?

Sinirli olmasa ve beni önemsemiyorlar diye yanlış anlamasa (bu yaşlarda çok alıngan oluyorlar) yere yatıp gülecek hale geldim.
Dayı olarak 2.5 yaşındaki yeğenimle katıldığım sevgiler bütünü. Kendisi yaramaz olup birçok zaman ağlayıp bizi dellendirse de adımı kendine has komik diyişiyle hepsini silip atıyor. Dayı demiyor kerata ama öğreticiiim. Pek hediye alma verme konusunda iyi değilimdir ama bu yeğen kişisi beni bu duruma sürükleyeceğe benzemekte! Bir fenerbahçe forması almayı düşünüyorum şu sıralar hehe.
büyüdükçe azalan sevgi. ergenlikten sonra karakteri değişiyor eşşoğlueşşeklerin. arkadaşları ile takılmayı tercih edip, seni "bi akraba ya" olarak görmeye başlıyorlar. çıkıp amcanım/dayınım len ben senin de diyemiyorsun. desen de s.klemiyorlar zaten.

bir de yeğenler sayesinde hangi kardeşin seni daha çok seviyor anlıyorsun ya, o üzüyor bünyeyi biraz. bazı yeğenler sana soğuk davranıyor, anlıyorsun ki evde babası veya anası arkadandan atıp tutuyor, dolayısı ile çocuğa da yansıyor o durum. bazı yeğenler ise sevgi ve saygıuda kusur etmiyor, o zaman da anlıyorsun ki, onun anne-babası da evde senin için iyi şeyler söylüyor, çocuğa da geçiyor o sevgi.
Akrabalık ilişkilerinin yavaş yavaş yok olduğu dünyamızda yeğen, kuzen ilişkileri çok önemlidir. Hatta çok keyiflidir. Bazen kardeş gibi olursunuz. Hatta öyle ki; Teyzeni halanı amcanı sevmezsin ama bebelerini seversin. Zaten aranız iyi olsun istiyorsanız aile büyüklerini olaydan uzak tutacaksın.
bende de mevcut olan bir sevgi tipi. bir tane vardı zaten, geçen aylarda bir tane daha oldu ellerinizden öper. böyle ikisini de alıp ısıra ısıra sevesim geliyor, çok enteresan.
salgında çalışmak durumunda kalmamdan mütevellit kendileriyle görüşme olayını bir hayli seyrekleştirmek zorunda kaldım ve bu bana çok olumsuz yansımaya başladı.

insanlar hep kendi çocuğuna vereceği sevginin demosu olarak görür yeğen sevgisini ama bence öyle değil. şahsen kendimi bir nevi onların ikinci annesi gibi gördüğüm için sevginin azalacağına ihtimal bile veremiyorum.

ama ilerde tabi böyle kandillerde bayramlarda filan aramazlarsa, efendim benim yanımda teyzelerinden filan bahsederlerse olay çıkarırım. canlarım ya.
Başta hoşuma gitmeyen ondan alıştığımda ise güzel bir duygu olduğunu anladığım olay.
şuan hayatımdaki en yoğun sevgidir.

bir kaç ay önce savaş çıkacak diye öngörmüştüm. dedim paşalarım* savaş çıkar, aç açıkta kalırsa sikerim ortalığı, ölürüm daha iyi. gittim bir dünya stok yaptım. kendim için hayatta yapmazdım.

sonra savaş çıkmadı. korona falan yedik işte hepsini. *
Hayatım boyunca tadamayacagim bir sevgi çünkü tek çocuğum. Dayı olmayı çok isterdim yalan yok.
Hem amca hem dayı olduğumdan bende baya yüklü olan sevgi
Canlarım benim.
Ben benimkini korona virüsten dolayı 2 aydır görmüyordum. Bugün virüsün etkisi azalınca bize geldi. inanırmısınız zerre özlememişim bir 4 ay daha görmesem özlemem valla.. zaten çocukları çok sevmiyorum, ağlamaları zırlamaları şımarıklıkları sinirimi bozuyor. bizimkine biraz yüz verdim mi hemen şımarık şımarık hareketlere bürünüyor zaten 2 yaşından sonra felaket gıcıklaşıyorlar.. en iyisi fazla laubali olmadan uzaktan uzağa sevmek.
Öncelikle resmi koyayım.

görsel

Böyle tatlı çocuğum olacağını bilsem evlenirim ciddiyim. Dayısının bir tanesi. Seni sevmeyeyim ne yapayım .
bak söylüyorum dünyanın en rahat sevgisi. sevginin rahatı olur mu demeyin. hem kardeşin hem çocuğun gibi oluyor. evli değilsin, sorumluluğu sende değil. sadece geliyor ve seviyorsun. dünyanın en güzel olayı.
ben valla dövüyorum, ağlıyor sonra niye ağlıyorsun lan diye birdaha dövüyorum.
ne yapsa da kızamadığın sevgidir. evet yeni internet bağlattım 50 gb kotalı. ayın 1 inde internet yenilendi saat 23.00 gibi bir baktım 27 gb kullanılmış. youtube geçmişine baktım keloğlandan tutunda, dinazor oyunlarına, shadow fight 2 ler, ninja dövüşleri hepsini de hd izlemiş. emiklemiş bir günde kotanın yarısını sıpa.. bu yeni nesil çok fena ya..
bizim evde besliyoruz bunlardan bi tane ulan ben seni de yeğenini de! yeğenimin bicisi yeğenimin cicisi yeğenimin pipisi allah belanızı versin gidin çocuk yapın ya bi susun ya yeter! her bekar yetersiz bu yeğene takmak zorunda mı?
Şehir dışında okuduğum için ayrı kaldığım tek aşkım. Kardeş sevgisi desen değil, hiç evladım olmadı evlat sevgisi mi onuda bilemiyorum ama bambaşka bi sevgi içindeki.
Kız halaya çeker faktörü var tabi birde. Minyatürüm aynı. Gelde sevme.