bugün

eski sevgiliden sonra gelen sevgilidir. bir öncekini unutmak için ya da her şeye yeniden başlamak için hayatımıza dahil ederiz. yalnız başındaki sıfat biraz sevimsiz kaçmaktadır.*
eski sevgilinin yerini alan şahıs.hep yeni bir umut niteliği taşır,''acaba bu sefer olacak mı?'' heyecanı yaratır bünye de.
sözlükte sırasını bekleyen sevgili.*
başındaki yeni sıfatının sevgiliyi ucuzlaştırdığını düşündüğüm hede. zira, mal gibi insanlara eski yeni gibi vasıflar yüklemek pek hoş olmayacağı gibi birini evet, bu benim yeni sevgilimdir diye takdim etmek de eskinin hafızalarda yer ettiğine delalettir. kötü bir şeydir ya sadece sevgili diyelim biz o'na..
yaraları sarmaya, bir seyleri düzeltmeye gelmiştir. en azından biz öyle umarız. eski sevgiliyi unutturmak için olan hedeyi hiç saymıyorum bile. çivi çiviyi söker mantıgıyla hareket ettiğimizden nesli tükenmeyecek sevgilidir.
uzun bir ilişki sonrasında hemen gelmişse maaalesef ağrı kesici; ama uzun bir yalnızlık sonrasında gelmişse yeni bir nefestir, yeni bir hayattır insana..
(bkz: yeni sevgiliyi özlemek)
eski sevgili başlıklarını unutturur inşallah. * *
(bkz: taze kan)
eski sevgili veya eş olacak insandır.
(bkz: en mükemmel sevgili)
çikolata gibi bişeydir aşık olunmuşsa evlilik temenni edilir.
bahar ve yaz aylarında türeyen yaratık.
her daim eski sevgilinin gölgesinde kalma tehlikesi olan sevgili.
yeni sevgili diye adlandırılıyorsa durum vahimdir. zira akılda hala eskisi bulunmaktadır. sevgilim yerine yeni sevgilim diye tanıştırırsınız insanlara ki onlar da x'i unutabilip yeni bir hayat başladığınızı anlasınlardır. ama burda olan yeni sevgiliye olur. yazıktır yahu.*
fırtınayla dağılan kişiliğin sığındığı limandır: ve teslim olunan o limanda müthiş bir savaş başlayacacaktır.
muhtemel en yeni eski sevgili adayı.
gün geçtikçe eski sevgilinin yerine gececek, daha daha yeni sevgililer aratacak olan.
sevgili olarak anilmasi gereken kisi. kiyafetten bahseder gibi yeni ne kardesim?
eski sevgili tamamen unutulmadıysa, bahtsız sevgilidir. her daim çemkirilir, telefonlarına koştura koştura değil, kaplumbağa hızıyla gidilir, beş karış surat çeker. örneğin; kıvırcık saçlı olmaması bile sinirinize dokunur, her şeyi batar. eski sevgilinin acısı ondan çıkarılır. birlikte içilen üç yudum kola, fitil fitil burnundan gelir.
(bkz: eskisini getir yenisini götür)
(bkz: heyecan)
eskisini yaşatan sevgilidir.
abazalığın bittiğinin habercisi olan sevgilidir..daha hiç 1 kötü yönü yoktur, şüphelerin vardır ancak düşünmeyip, bastırmak yoluna gidersin..
1 ay önceki şeylerin şeylerin tekrarlamaya baslandıgının kanıtıdır.1 ay sonra da aynı duygu yasanır(yeni yeni sevgiliyle)
bu tabiri kulllanarak eskiyecegi daha en basından kabul olunan sevgili.