bugün

sonucu bilinmeyen durumlara karşı bedenin göstermiş olduğu; "kaç" ya da "kendini savun" aşamalarından bir önceki, "hazırlıklı ol" anlamına gelen aşama.
halk arasında daha çok heycan olarak kullanılan, daha çok kızlar için öss puan savarı.
hastası olunan kişiyle ilk buluşma öncesi karında zıplayan kelebeklerin genel adı.
insanla it sürüsü arasındaki bireysel fark..
insana saçma sapan hatalar yaptırabilen genelde pek de faydalı olmayan evlerden ırak boktan duygu.
-Sevinç, korku, kızgınlık, üzüntü, kıskançlık, sevgi vb.
sebeplerle ortaya çıkan güçlü ve geçici duygu durumu.
-Bir düşünceyle, bir duyguyla dolarak yücelme,
ruhun kendini aşıp yücelmesi, coşku*. *
Beynin kontrolüne sokulabilirse başarıyı tetikleyen hormanal,sinirsel etkilerle oluşan fizyolojik mekanizmadır.
içteki hisleri harekete geçiren ve insanı yaşatan duygudur.
Serdar Ortaç şarkısı olanın sözleri :

bulamam dedim bulamadım..!

yıllar önce rastladım aşka
muhtelif yerlerden yürütüp
canım çekti gördüğüm anda
o da tesadüf

bilir miydim ayrılacağımı
hüzün kadar sarsılacağımı
daldan dala savrulacağımı
o da tesadüf

deliler gibi yanıyorum
yuvadan uçup gidiyorum
yaşım özneden büyük ama
seni adım adım sayıp seviyorum

heyecandan ismini bile
kazıdım bitik yüreğime
senin aşk diyen o diline bile
doyamadım telaşlanıyorum

heyecandan her gece hayalini unutursam
ağlama unut beni
bebeğim hayatta yok senin gibi
bulamam dedim bulamadım

aradım seni çıkıp sokaklara
isyanım sana değil tüm aşklara
geceden içip içip sabahlara
çıkamam dedim çıkamadım

bulamam dedim bulamadım

Şeklindedir.
en belirgin özelliği nabzın hızlanmasına neden olan duygu. beklenmedik olaylarla karşılaşınca duyulan, panik, korku, sevinç, mutluluk anında görülen tepkimeler. adrenalin salgısının artmasına neden olan duygu. duygu işte.
bu yil club'larda acik ara en fazla calinan, serdar ortac $arkisi.
anlatılması en güç duygudur. etkileri ise kişiden kişiye değişir. genelde bir çoğumuz yapamadıklarımız veya gerçekleştiremedikleriz olayları anlatırken, heyecandan yapamadım deriz.
oysa, heyecan kişiyi zihnde tutar, kişinin daima tetikte olmasından, kişiyi dikkatli yapar, normal bir zamanda asla gerçekleştiremeyeceğini düşündüğü bir işi, o anki heyecanla gerçek hala getirmek için çabalarsın. heyecansızken gerçek olabilme ihtimaline, sıfır gözüyle baktığın bir çok şeyi, heyecandan gerçekleştirebilirsin aslında.
yüreğinizdeki güvercinlerin birden kanat çırpması uçacak alan olmadığından bu hareket çöreklenmiş tozları da kaldırır. doğum öncesi sancıdır.
ister istemez içimizi bir hoş eder. ne yapacağımızı, ne söylüyeceğimizi unuturuz. bu belki bir sevinç, belki de bir kaygı sonucudur. kısacası heyecan: götten nefes almaktır.
yıllarca ve yıllarca dinlemek istediğim serdar ortaç şarkısı. ilk defa öyle bişey yaptı serdar bana, ilk defa etkilendim kendisinden ve aşık etti kendisine. ciddiyim lan, oh serdar.

edit: ulan banyoya giremiyorum şarkıyı dinlemekten. evet serdar tam orası, evett.
hayallerinin konserinin gerçekleşeceğini öğrenen kişinin hissetmeye başladığı, konser gününe kadar, muhtemelen aylarca logaritmik bir biçimde artarak devam eden his.
iq değerini belirli zaman zarflarında sıfıra kadar indirebilecek duygu.
aşıklar için;

sevgilinin dudakları suratınıza yaklastıgı ve onun nefesini dudaklarınızda hissettiğiniz zaman kalbin güm güm güm diye atması sonucu oluşan duygudur.

abazalar için;

rüzgarlı bir havada eteği açılan bir liseliye bakıldıgında hissedilen ve kalp yerine baska şeylerin güm güm oldugu duygudur.

fanatikler için;

topun direkten dönmesi veya bir penaltı atılacağı anda hissedilen duygudur.

iddaa manyakları için;

kuponun tutmasına son bir maç ve maçın bitmesine son 5 dakika kaldığı zaman hissedilen duygudur.

öğrenciler için;

sınav esnasında kopya çekerken hissettikleri duygudur.

çömez sanatçılar için;

sahneye çıktıklarında ya sıçarsam soruları eşliğinde hissettikleri duygudur.

ahmet firidin için;

piramit fast food 15000. şubesini nijerya ülke sınırları içinde bulunan zikolişama köyüne açtığı zaman hissettiği duygudur.

serdar ortaç için;

şarkısının adıdır.
sana yaşadığını hissettiren ender duygularındandır.
sevinç, korku, kızgınlık, üzüntü, kıskançlık, sevgi gibi nedenlerle ortaya çıkan güçlü ve geçici duygu dönemine heyecan denir.
şu an iliklerime kadar hissettiğim duygu.
2 haftadır peşinden koşup,izini birtürlü bulamadığım sevdiğim kızın bugün telefon numarasını isterken içine düştüğüm durum.kalbim yerinden çıkacak gibi,ellerim titrer,gözlerim yere bakar....:D
saat saydıran, uyku kaçıran, saçmalatan duygu.
bazen bir mesajdır.hiç tanımadığın yüzden, bir kere duyduğun sesten.
sevgiden daha güzel duygu..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar