bugün

entry'ler (867)

haksızlık karşısında susan insan

kendisi haksızlığa uğrayıp da susuyorsa şaşkın insandır. bu kadar da olmaz, bu benim başıma gelemez diye düşünürken olaylar gelişir durur, önüne duvarlar örülür, sustuğuyla kurur kalır bu insan. belki üstünden bir kuş falan geçer de güneşli günler görür umuduyla anlaşılmayı bekler. boşunadır bu beklemeler.. susmak olayların büyümesini engellemez. tecrübeyle öğrenir; haklı-haksız diye bir şey yoktur, güçlü güçsüz vardır. bu suskun, şaşkın insancağız; sustukça güçsüz, haksız kalmaya devam edecektir.

11810

10 a sor. tırt reklam sloganıyla piyasalara giriş yapmış 118 çeşidi.

4 s kuralı

her seferinde kendini doğrulayan kural. ne olursa olsun varılan sonuç hep aynı. insan skileceği kapıya koşarak gidermiş, 4s de takdiri ilahi desem yeridir yani.

memleketimizde milyarderin yetişmesine çalışacağız

milyarder olunmaz milyarder doğulur..

seni seviyorum ve özür dilerim diyebilen erkek

hatun kişi tarafından yere göğe sığdırılamayıp, pohpohlanmayı hakeden; dahası cennetin meyveleri ayağına serilesicedir; er kişidir.

sevgiliden yenilen kazık

tadı damakta kalır, tekrarlamak hatta sen de yapmak istersin. yaparsın da zevkle, birden de fazla.

hs

tahmin edilmesi pek de zor olmayan bir küfür kısaltması.

yeni yıla evde giren zavallı

taksimde tacize edilmediği için veya bu zihniyetteki insanlarla bi barda garip sesler çıkarıp zıplayarak yeni yıla giremediği için zavallı olan kişidir.

aga bu kişiler için 10sn saygı duruşu talep ediyorum, he bir de ışıkları kapayıp açalım...

aras bulut iynemli

öyle bir geçer zaman ki metesi. hem sempatik, hem yakışıklı. kavgalara camlardan pencerelerden katılan asabi genç, sevdik seni.

17 45 te akşam mesai var diyen yetkili

kendi hayatı dibin dibinde diye, başkalarının iş dışı yaşantısı olabileceğini unutan yetkili kişidir. böyleleri yetkili olur zaten, geniş adam niye yetkili olsun ki..

yazık

uğruna yıllarca emek harcanan bir şeyin, tam olarak 'puf' diye uçup gitmesidir.
yazıktır, günahtır.

hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

bir zincir daha kırıldı, çıktı gitti yerinden, olması, durması gereken yerden... çürüktü aslında, çok zaman oldu çürümüşmüydü? bir şeyler kangrenmiş , kesip atamayıp taşımaktı yanlış olan.

şimdi daha mı iyi, muhtemelen, ama yine de zaman gösterecek yeni eğrileri, doğruları..
zaman dolduracak, eksilticek, yok olana kadar yok edecek izleri.

e tabi eşek değiliz ya; alan varsa da satılacak artık sahibinden az kullanılmış dost kazıkları.

ama görüyorum, inanıyorum, hiç bir şey eskisi gibi olmayacak diyebiliyorum...

yaran türk sineması replikleri

dillere pelesenk olan repliklerdir. yıllar gecer ama iki espiri arasına sokuşturulup kullanılır. örneklerle açıklamak gerekirse
-beeeeen yaşar usta ( sağ el göğsü dağlamaktadır) devamı artık sartlara göre tamamlanabilir. kullanımı şıktır. tavsiye edilir.

mıy mıy mıy konuşan insan

kısık ses, hem de tane tane... yemeği de yavaş yer, yeşil yandı mı pıt diye de geçemezler. ağzı burnu dağıtılası ölü balık tarzı yaşam süren insan.

geçmiş

nasıl hatırlanmak isteniyorsa öyle hatırlanandır. bir fotograf gibi insanın beyninde yapısık bazı anlar daha da anlamlı kılar geçmişi. bazen gercekten yasadım mı dersin, bir zamanlar dost oldugun, sevgili oldugun, için titreyerek baktıkların şimdiki zamanda birer yabancıysa tekrar kendin yazarsın geçmişi. geçmiş... zaman zaman adama kafayı bozduran karmasa. gectiğini kabullenmek cok zor. geçmiş... deşip de...

linus

battaniyeyle parazit bir hayat süren şaşkın çizgi film kahramanı.

battaniye

Linusla bütünleşmiş aksesuar. ayrıca film-sevgili ikilisini tamamlayacak üçüncü olmazsa olmaz yumuşak eşya.

cimri sevgili

hayatta karsılasılacak kötu kisi. Tü kaka kisisi. Hayatı zehir eder bir yerde. Borcu vardır bitsin beklersin, bir ömur yetmez. Sey hani beni tavlaman lazımdı, jest falan yapılmalı sanki bazı bazı dersin paragöz, anlayıssız olursun. Paranla iliski yasiyormussun hissi verdigi de olur. Ama bi erkekse bu cimri sevgili hic de şık olmuyor be oglum.. Yazıktır incitme seni seven insanı.

ben bu yazıyı kendime yazdım

bunca savasın ortasında hala gulumseyen cocuk yuzune bazı bazı tukuresim geliyor. Uyan artık be oglum. Bu ne inat mutlu olucam diye. insan bir kuru dala da sevinmez ki. Kim ögretti sana her zaman yetinebilmeyi. Her gun biraz daha sasırtıyorsun beni. Gercek olamazsın, inandırıcı degil lan, kaldır kafanı bak dunyaya ne kadar dogru kaldı etrafında. Sen de eksilsen farkedicek mi saniyorsun. Yapraklar kurumus dökulmus uflemeye mi cesaret bulamıyorsun. Oyunun amacı neydi, aracı neydi kendi ekseninde kayboluyorsun artık. Gene de cok sukur degil mi? Hey gidinin buyu artık be, git al su hak ettigini hayattan. Rap rap nedir bu yerinde saymalar, her olanı kabullenmeler...

zall dan özel mesaj almak

zall dan telefon almaktan daha az heyecan verici hadise. zall bunları yazarken sarhoşum affet.