bugün

trt' nin en unutulmaz dizilerinden biridir. bir dizinin tüm karakterleri çok başarılıdır. izlemeyen varsa kesin izlemelidir.
sıdıka ile birlikte en iyi türk dizilerindendi.
Izlediğim en iyi türk dizilerinden. Yusuf Güdük, Sabit, Recep ve Haydar karakterlerinin doğallıkları diziye ayrı bir güzellik katmıştı.
bu dizi ya bu dizi mükemmel ötesi evet aynen mükemmel ötesi... o espriler, o karakterler, o diyaloglar, nasıl oturtulmuş nasıl eğlendiriyor insanı, aradan o kadar sene geçti bugün bile hala oturur izleriz eşimle. yuvamızın ortak eğlencesidir. trt de yayınlanıyor olması en büyük şanssızlıktı bence bu dizi için zira yeğenime bu diziyi tavsiye ettiğimde "ben trt nin dizilerini izlemem ki" gibi garip bir cevap almıştım. ve netekim ülkemde her güzel şeye yapılan haksızlık gibi bu diziye de haksızlık yapıldığı kanaatindeyim çünkü; o kadar müptelaları varken bir gün ansızın dizinin çekimlerine son verildi ve sanki geçmişteki vasat dizilerden birisiymiş gibi arada bir sabah saatlerinde tekrarları verildi bir daha da hiç bu ve buna benzer bir dizinin eserine rastlanmadı. şimdi bile herhangi bir kanalda bu tarz esprilerle, böyle karakterlerde bir dizi yapılsa kesinlikle izlenir gibime geliyor.
bir zamanlar izlemekten suyunu çıkardığım dizilerden biridir. hayır geçenlerde izledim neden izliyormuşum anlamadım. varmış demek bir bildiğim.
herhalde galiba sanırsam takip ettiğim son yerli diziydi.
gelmiş geçmiş en iyi türk komedi dizisidir. güzel başlayıp, güzel bitmiştir.
en izlenebilir türk dizilerinden. özgün senaryosu, samimiyeti, komedi dizisi olması ama sadece komediye yer vermemesiyle muhteşemdir. arasıra youtube'da eski bölümlerini izlediğimde moralimi yerine getirir. yusuf güdük ve sabit ballıoğlu gibi kaç dizi karakteri vardır ki?
zamanında trt de yayınlanan ve gerçekten şu yaşıma kadar izlediğim en güzel dizilerden biri, yıllar sonra yayınlanan tekrarlarını izlemek için dahi sabahın köründe kalktığım dizi, en sevdiğim karakteri ise haydar karakteriydi.
olgun şimşeğin 'beyazdan bile daha ünlü artist olucam' demesi üzerine,kızlardan birinin 'niye daha mı beyaz olucan' gibi iğrenç bir esprisine bile dakikalarca güldüğüm dizi.
12 Mart 2000–7 Aralık 2003 tarihleri arasında trt 1'de yayınlanıp, 92. bölümde final yapan, gece gündüz izlense sıkmayacak dizi.
hala tekrar bölümlerini gördüğüm zaman ,oturup izlediğim ,türk televizyon tarihinin en sıcak ,en komik dizilerinden biri.
sucah ganlu dizüü.
ailecek izlenebilecek dizilerde başı çeker bu dizi.
hemen hemen herkes dizideki oyunculardan birinin yerine koyabilir kendini.
zeölüha tiplemesi ise efsanedir.
rüya karakterine bayıldığım dizi, ne güzel kızdı o öyle.
saflık ve esprinin bir arada bulunduğu ve enteresan tiplemelerin yer aldığı bir trt dizisi.
izledikçe bıkılmayan, bu anlamıyla da nadir bulunan sıcak bir dizi.
bir milyon kere verseler bir milyon kere izleyebileceğim bir dizi. hiç bir şeyi rahatsız etmiyor, hep gülümsetiyor. ilk bölümde de kalite aynı, son bölümde de.
hafta içi her gün trt anadoluda tekrarı var da özlem gideriyoruz kendisiyle.
her yaşta bıkmadan izleyebileceğim nadir dizilerdendir.cansu ve armağana hastaydım.hey gidi günler.
leyla ile mecnunda da o havayı bulduğum enderden de zor bulunan dizilerden.
samimi sıcak ve içten bir dizi idi. ne güzel bir dizi idi.
http://www.youtube.com/watch?v=inPWJEW0WZU
duygusal bölümleri çok itici olan ama komedi sahneleri süper komik olan eski trt dizisi. çok iyiydi çok. canım sıkıldıkça izliyorum.
--spoiler--
s1e08

meryem satılmış'la evlenmek için evden kaçar ve babasına hüzünlü bir mektup yazar .

vahüt emmi mektubu okuduktan sonra üzüntülü babaya yorumu çakar :
- götü yola düşmez inşaaalah.

şive mive laf yerine ulaşmış.
--spoiler--
güldüren dizilerin başında gelir.

tekrarları dahi bolca izletir kendini.

sıcacık bir dizidir, arkadaşlığı, aşkı, matematiği sevdirir sizlere..
sabah saatlerinde trt 1 de yayınlandığını gördüğüm ve pek hatırlamasam da aynı sıcak samimi duyguyu veren dizi.