günümüz dizilerine bakınca özlemle aradığımız başarılı dizi.
aramızda yedi yaş fark var. çocukken yedi yaş fark abi demek için yeter tabii. ama sonra o fark kapanıyor. ve sen bi sefer abi demiş bulunuyorsun. ve sen ona abi dediğin sürece o küçükken peşinden abi abi diye koşan sümüklü kızmışsın gibi davranıyor. büyüdüğünü fark etmiyor bile. genç kız olduğunu, duygularını, onu göremeyeceğin korkusuyla istanbul'da okul yazmaktan kaçındığını bile fark etmiyor. nişanlandığı gün tebrikler mustafa abi derken aslında intiharı düşündüğünü bile fark etmiyor. saçlarını karıştırıp ne haber asker arkadaşım diye seviyor seni.
kimse anlamasın diye duygularını nereye saklayacağını şaşırıyorsun. çünkü ailelerimiz birbirini tanıyor. biz onlar için mustafa abi ve küçük kardeş cansuyuz. başka türlüsü ne ailelerimizin ne de mustafa abi'nin aklına gelmez bile. eve o benim mustafa abim. ve hep öyle kalacak.
+ rüya - cansu

r- çok korkuncum dimi.
c- dehşet saçıyosun dehşet.
r- yaa!!
TRT 1 de yayınlanmış olan çok güzel, çok samimi, zekice esprileri olan dizi. Hala bahsettiğimizde yüzümüzde tebessüm oluşturuyor.
çok komik olan bir dizi.92 bölümünü de izlemiştim geçen yaz tekrardan cd'ye çekip. receple aytenin atışmaları, sabitle vahit emminin atışmaları, haydarın saflıkları. Gerçekten güzel, bizi anımsatan bir dizi.

Haydar: Recep televizyon bozulmuş, göstermiyor.
Recep: Yayındandır emmoğlu.
Haydar: Yayımı var televizyonun.

Haydar: Sıfır bi değer değildir. Bir sayı bile değildir. Ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratur. tıpkı sevda gibi. sevdanın da tek başına bi değeri yok. ille de biri olmalu. Sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalur. Sevda ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır, büyür.
Armağan: sen ne güzel şeyler söylüyosun böyle haydar
Haydar: Biri deseki sevdamı al kendine ekle, bir ömürle çarp, sonra sonsuza eşitle, yine değeri sıfır mı olur senin için?
trt'nin bir dönem fırtınalar estiren komedi dizisi.
eski haliyle geri dönse, şimdinin öle bayıla izlenilen, milletin ilah ilan edip tapındığı, bomboş ve sırf bel altı esprilerle bezenmiş sahnlerle dolu komedi dizimsilerine üç buçuk attırır.
şefin tavsiyesi hala akıllarda olan dizi.
+dürüst ol, yalan söyleme, herkese güvenme.
(bkz: mamadou hamidou niang)
mezunu olduğum yıldız teknik üniversitesi jeodezi ve fotogrametri mühendisliği bölümünde okuyan recep karakterinin bunu telaffuz edememe sorunsalını paylaşan annemin zoruyla izlemeye başlayıp sonradan müptelası olduğum sıcak trt dizisi.

ayrıca 80'li yıllarda iyi dost adıyla yine trtde oynayan dizide yaşlı ben karakterinin inatçı ve aksi eşşeğinin adı*.
trt de her gün bölüm bölüm beklemek yerine, internetten tüm bölümlerini oturup izlediğim dizidir. böyle şenlikli bir evden 24 saat canlı yayın yapılıyor hissi uyandırıyor her izlediğimde bünyemde.
arkadaşlığın, dostluğun, aile olmanın önemini çok iyi vurgulayan trt'nin en iyi projelerinden biri. keşke yeni bölümleri çekilse.
espri yapmak için genellikle kasmayan keyifle izlenen bir diziydi.esprileri sandalyeden düşürmezdi yerde izlerdik çünkü.
gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi her karakteriyle her detayıyla. ne böyle bir dizi geldi ne de gelecek. 100 kere izle yine izletiyor.
takip ettiğim ilk dizi. beğenisini zirvede bırakıp, mazide tatlı bir dönemi yaşatan dizi.
adı 7 numaradır ama bana kalırsa 10 numara dizidir. ayrıca soruların çalınmasıyla kpss mağduru olduğum zamanlarda kederli ve uykusuz gecelerime tekrar bölümleriyle yoldaş olan süper dizidir de aynı zamanda.
dünya televizyon tarihinde gelmiş, geçmiş ve hatta gelebilecek en güzel, en samimi, en sıcak dizidir.*
Sıfırın değerini farklı bir şekilde anlatarak gönüllerimizde taht kuran olması gereken üniversite gençliğini anlatan dizidir.
sıfırın değeri>>> [http://www.youtube.com/watch?v=nibEcEeG3jk ]
karakterlerin her birini birer karikatür tiplemesine benzettiğim dizidir.
bu günlerde internetten indirip izlemeyi sevdiğim eğlencemdir...
şu replik sabitin en sevdiğim repliklerindendir;
-adınız neydi?
-taruk arkun..(SABiT)
-!!!
-hıhuhuhu..
hali hazırda youtube'dan düzenli bir şekilde izlediğim dizi. o otlakçı berat'a fena halde kafayı takmış bir vaziyetteyim şu sıralar. elimden gelse ağzını burnunu kıracağım o derece .
kaç yüz tekrar yaptığını bilmediğim komedi dizisi olabilir galiba sanırsam.
içeriğine sevgi, hoşgörü, dostluk abanılmış düşük bütçeyle büyük kitlelerin sevgisini kazanmış trt dizisi.
bütün tekrarlarını izlemiş olduğum ve her defasında ayrı bir zevk aldığım, "herhalde galiba sanursam" repliğinin dilime takılmasına sebep olan şipşirin, sımsıcak ve eğlenceli bir dizi.
dünya genelinde elementlerin adını ilk defa komik söyleyen diziydi. gülmekten yardırırdı.
kaç kere izledim hatırlamıyorum ama izlerken hiç sıkılmadığımı hatırlıyorum.