bugün

entry'ler (32)

sen vermedin ben vermedim kim verdi lan akp ye oy

sen vermezsen ben vermezsem nasil yeşil sermaye amerikan kulu olur diyesimi getirmiş başlıktır.*

yedi numara

olgun şimşeğin 'beyazdan bile daha ünlü artist olucam' demesi üzerine,kızlardan birinin 'niye daha mı beyaz olucan' gibi iğrenç bir esprisine bile dakikalarca güldüğüm dizi.

yeri doldurulamayan türk dizileri

(bkz: yedi numara)
(bkz: yedi tepe istanbul)

osman pamukoğlu

türk ordusunda 5 kes üstün birlik madalyası sahibi olan tek generaldir.

alevi

hakkında hz.alyi sevmek aleviliktir gibi bir yanılgı bulunan inanç bütünüdür,felsefedir. alevi olmak,ortaasyadan getirilen türk kültürüün temek şamanistik öğelerine iran üzerinden alınan müslümanlığın eklenmesiyle oluşmuştur. namaz kılmazlar,ramazanda oruç tutmazlar,arapça öğrenme ihtiyacı duymazlar. cem evlerinde kadın erkek birlikte,yanyana,el ele el hakk'a desturuyla ibadet ederler.Cem törenini dede denilen yarı şamanist bir kşi idare eder.dualar türkçedir(arapça ve 'acemce' tabirler bulunsa da).Dedelerin yanında bacılar vardır.onlar da dede ile birebir aynı özelliklere sahiptirler,topluma önderlik etmek,töreni idare etmek ve düzeni sağlamak gibi görevleri yerine getirirler. çağdaş anlamda kemalisttirler,cumhuriyete,atatürk'e ve demokrasiye bağlıdırlar.şiddete karşıdırlar*.
felsefeleri daha çok panteist bir temeldedir.tanrıyı,hiç bir nesneden ayrı olarak düşünmezler.onlar için tanrının özü her maddenin içindedir bu nedenle de yaratılan sevilir yaradandan ötürü.* *

ladin öldürüldükten sonra üzerinde çıkanlar

şalvar içindeki gizli cepte michelle obama fotoğrafı çıkmış olduğunu abc ajansı muhabiri bizzat ni'york'tan bilirmiştir.

ateist götü

eski sevgilime 'sana bakmak ateistin götüne şemsiye sokmaktır' diyesimi getirmiş başlık şeysi.

uçan adam tayyip

ülkeye iz bırakacağım diye uçansı yaratık türüdür.

üniversite sonrası işsiz kalacak öğrenci profili

bölümüyle ilgili tüm kitapları(dostoyevski,lermontov,tolstoy falan) okumuş,gerzek bir dilin 5 padejini(isim hâllerini)*7 sene de öğrenmiş,fiillerin tamamlanmış ve tamamlanmamış hâllerini bir türlü anlamdığından 'gidiyorum' demeye çekinen edebiyat öğrencisidir.

sözlük yazarlarının ruh halleri

1 mayısa 1 kala sevinç dolu.

yüzyıllardır adam gibi bir peygamber gelmemesi

gel yazin 9999a gönder peygamber cebinize gelsindir.olur mu la öyle ?

ahmet necdet sezer

(bkz: son kemalist lider)

18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçı

kazım çıkıyor. arda giriyor. alkışlar kazıma.

üniversiteye gitmeden önce hayaller kurmak

lise döneminde dersanelerden gelen tanıtımcıların broşürlerinde çimen üstünde seksi hatunlar, gitar çalan, üzik dinleyen, uzanmış güneşlenen gençleri görünce havaya girmektir. kimi üniversitelerde on numaradır manzara çünkü yeşil alanı, güzel kızları ve bu kızlara tanışılacak güzide ortamları vardır. ancak...
istanbul üniversitemsisinde hele de edebiyat fakültesinde okuyorsan, bu hayallerin üstüne kara bulutlar doğar. her tarafı beton,çimleri olmayan hapishane avlusu gibi bir avlu, kırık banklar, kedi, köpe dinazor, tapir vs türlü türlü yaratıklar ki öğrencileri de dahil bu guruba, dolu bir ortamdır. bırakın o çimlerin üstünde kız kesmeyi oturacak çim yoktur.

uyanma alarmı yapılacak müzikler

children of bodem - are you dead yet.(dene de göranzi stayla.)

tkp boyun eğmeyen beş yüz bin kişi arıyor

belki de gomist olup gominist bdplilerden dayak yememek amacıyla adam toplama niyetli olabilesi çağrı şeysi.hadi hayırlısı.

12 mart 2011 türkiye gençlik birliği yürüyüşü

Ortamala 5 bin civarinda aktif tgbli adk üyelerinden oluşan grubun özgür bilim özerk üniversite tam bağımsız türkiye şiarıyla gericiliğe, F tipi uygulamalara ve emperyalizme karşı yaptığı yürüyüştür. marşlar ve sloganlarla geçmiştir.yürüyüş sonunda dolmabahçe'de moğollar konseri gerçekleştirmiştir. iyi bağırmışızdır, iyi yorulmuşuzdur.helal olsun bizedir vesselam.velev ki olmasın...

sadece türkiye de görülen olaylar

Yolsuzluk ve dolandırıcılıktan yargılananların Başbakan (Boşbakan) olması...Kayıp trilyon davasından hükümlülerin hesabının ahirete kalması.

onuncu koyden yazan

esamesini günlük gazetelerden almış yazarcıktır oda arkadaşımdır velev ki olmasın, yine de sevilen yazardır.

birini delice sevmek ama sevdiğini belli etmemek

sevip de ya vermezse ayağına karizmayı çizdirmeme manevrasıdır.

-Ya ben senden çok hoşlanıyorum da!
-Eee..?
-Ya vermezsen?
-Şu andan sonra verecek olsam sana değil kediye köpeğe veririm.