bugün

türk dizi tarihindeki efsane dizilerden biri.
sanal ortamdan bölümlerini izleyenler için efsane dizidir.
özlenilen dizidir.
eski günlerde kalmış güzellik.
efsanevi dizidir.
oyuncularının şimdilerde farklı farklı yapımlarda görüldüğü, bazılarının ise sırra kadem bastığı dizidir.
yenisini çekmelerini istemediğim büyüsünün bozulmasından korktuğum dizidir. alttan alta sevelim reyting için takımı toplamaya falan kalkarlar şeytanın kulağına kurşunlar.
yayınlanmaktan bıkılmayan dizidir.
tüm bölümleri torrent' e düştü denildikten sonra arayıp bir türlü bulamadığım komedi harikası.
farklı kültürlerde yetişmenin, eğer istenirse; dostluğun, paylaşmanın ve sevginin önüne geçemeyeceğini çok güzel anlatan, sağlam, güldürüsü bol bir diziydi.
bir süredir izlemeyerek bünyenin 7 numaraya olan ihtiyacını arttırıyorum. bir zaman sonra büyük zevk alarak tekrar izlemeye başlayacağım.
lise yıllarımda, üniversite böyle bir yer mi ki yoksa kampusistan dizisindeki gibi mi ikilemini yaşama sebep olan dizi.

sonradan anlasıldı kampüsistan tam bir hayalmiş. gündelik hayatta karsılasacagımız yaran tiplerin toplamından oluşmuş bir dizidir. onların daha tipini görünce gülmeye o kadar alışmısım ki yıllar sonra üniversiteyi kazanıp istanbula gittigimde kadıköy vapurunda vahit emmüyle asiyeyi görünce gülümsedim. onların da gülümsemesini bekledim beni farketmediler tabi ancak kendi aralarında da gülmüyorlardı, suskun ve gergin oturuyorlardı kibirli ve soguk duruyorlardı. tam bir hayal kırıklıgıydı ancak yine de sevdgim diziler arasında yer alır.

edit: gün itibariyle armağan'ı da taksim de gördüm, yok yok gerçek hayatta hiç de eğlenceli değillermiş anladım.
tekrar aynı kadro ile başlasa da izlesek dedirttiren ve de beklenilen, senaryosu ve oyunculukları ile akıllar da yer eden, oyuncularının ondan sonra oynadıkarı hiçbir role yakışmadıklarını düşündürttüren, hele de olgun şimşeğin asla kötü bir rol de oynamaması fikrini SABiTleştiren ve de kendisini kötü bir karakterlerle yakıştırmama neden olmuş trt yapımı.

amanını mor koyun..
efsane diziler arasında yer alması gereken dizi. herşeyden önce bir trt yapımı. karakterler oyunculara biçilmiş kaftan gibi. senaryo bazen tıkansada sonradan toparlıyor. tekrardan aynı kadrolarla çekilse şuan ki reyting kaygılarına rağman aynı tadı vereceğine inanıyorum.
moralim bozuk olduğunda rastgele açıp izlediğim dizi.şiddetle tavsiye edilir.
on numara bir dizi idi.
trtde ki çocukluğumun dizisi. vay be hakikaten güzel diziydi.
Akşam yemeği yerken severek izlediğim, samimi trt dizisi.

"Herhalde, galiba, sanırsam" Üçlemesi akla geldikçe halen güldürendir.
hafta içi sabahları trt 1 de yeniden yayınlanan dizi. her seyredişimde cansu karakterinin yanaklarını sıkmak istemişimdir, ne tatlı şeydi o öyle.
kaygısızlar, sıdıka türünden süper bir komedi dizisi. eskileri deli gibi özlüyorum lan.
çok da iyi olmayan esprileri, yarattığı samimi ortam ve karikatürize edilmiş karakterleri ile içimize işleten; her bölümünde ayrı ayrı oluşturduğu absürt durumları, akıcı diyalogları ile zirveye çıkaran; ve sonunda bir şekilde güldüren trt yapımı efsane dizi.
sabahları trt de yayınlanıp bizi sevindiren dizi.
arsivi altin niteliginde olan dizidir.

eksiksiz her bolumune sahip biri olarak soyluyorum. *
tekrar olsa tekrar izlesek.
türk televizyon tarihinin en iyi komedi dizisidir. ayrıca tertemiz bir aşk nasıl yaşanır iki insan birbirini nasıl böyle sabırla sever armağan ve haydar'dan öğrenilir.

(bkz: aslanım gralıçam)
(bkz: goçlar pülüçler)
(bkz: ucuzcu market)