bugün

Çikolatasız olanı hiç bir şeye benzemiyor. Bir de içinde veya üzerinde mutlaka muz dilimleri olmalı.
Dün gece nereden aklıma geldi bilmiyorum ama çok canım çekti. Meyveli olanından ve de. Ancak gündüz unutmuşum şimdi yine hatırladım tüh.
Şeker oranı yüksek olduğu için insülin dengesini bozma ihtimali oldukça yüksek fakat enerji sağladığı da yadsınamaz bir gerçek. Çok lezzetlidir, şeker oranı yüksek olduğu için beyni uyarır ve daha fazla yemenizi sağlar. Sık yemeniz halinde kilo alırsınız. Fakat şurası da bir gerçektir ki, günümüzde enflasyon bu tatlı ürünü de etkilemiş ve iyi bir pastanın ortalama fiyatı 200TLye çıkmıştır.
son dönemlerde çikolatalı olanlar çok ağır gelmeye ve baymaya başladı. meyveli olanlar daha cazip geliyor.
karşı koyamadığım tek lezzet. her türlüsünü yerim affetmem.
iki sene önce internet sitesinde 60 liraya inen pastaya baktım, geçen ay 500 liraydı..

Bu aralar da, herkeste bir “evde pasta yapma merakı” türedi.. hiç kimse de, fiyatlardan şikayetçi değil, ne hikmetse; herkes artizan lezzetler kovalıyor.
offf bayılırımmmmm.
benim en sevdiğim tatlı bu arkadaşlar. bir de yanında çay oldu mu değmeyin keyfime.
Doğum günü haricinde tüketilmekten pek hoşlanmadığım pastadır.
Sütlü tatlılar ve aşureden sonra sevdiğim tatlı olabilir.