bugün

doğru önermedir...
zira iz bırakıcak kadar güçlü olan birisi ister istemez o yara izine baktıkça hatırlanır...
manga tarafından da coverlanmış muhteşem vega şarkısı
kanımca coverı orijinalinden çok daha iyi olan müthiş şarkı.deniz özbey'in müthiş sesiyle çok da vurucudur.
vega'yı vega yapan, dinledikçe dinlenilesi gelen, ruh haliniz şarkıyı dinlemeye müsait değilse bile, ruh halinizi gerekli kıvama ilk 30 saniyede getiren notalar bütünü...
veganın tatlı sert albumunun en yaralayıcı sarkılarından. mangayla dueti de gayet dinlenilesi olmakla birlikte deniz özbey yorumu kesinlikle harika...
kendilerine hiçbir garezim olmamakla beraber manga'nın niye bu şarkıya göz koyup tekrar yorumladığını gerçekten anlayamıyorum
deniz özbey zaten yeterince güzel ve içten bi şekilde söyler şarkıyı, ve bence onun sesi dışındaki her ses bu şarkının havasını bozar çünkü o kırgın,hüzünlü ses başka kimseden çıkmaz..
ver ateşe evimizi...bir iz bırak burada...
kedi için söylenebilir çok tırmalıyorsa.
''derdi ki 'yarın bitermiş herşey ve bitti' '' sözleriyle, reddedilmiş veya umduğunu bulamamış insanların daha da ezilmesini ve dibe çekilmesini sağlayan şarkı.
hoş bir vega şarkısı.
ver ver ateşe evimizi
bir iz bırak burda
iz bırakanlar unutulmaz.....vega nın dinlerken ağlatan,ağlarken hayaleri yanına çağıran,insanı psikopata bağlayacak güzellikteki şarkısı...takdir ediyorum,tebrik ediyorum..dosdoğru bi önermedir ayrıca bu..eklemeden geçemeyeceğim.
tam da şu anda dinlemekte oldugum vega şarkısı. süperdir, dibe vurdurur, hele de fazlasıyla iz bırakan birini unutmaya çalışıp unutamıyosanız..
IZ BIRAKANLARIN UNUTULUP IZIN IZ OLDUGU YERDE KALMASI DURUMUDUR.
sozlerini cok sevdigim vega sarkisi.
bitisin huznunu anlatirken yalindir dili.. masumdur, uslu ve sakin..
sevimli ve dokunakli.

bitti derken ikna edicidir. bitmistir biten... ve gitmistir giden!
ne kadar hatırlatıcı ve zihin açıcı bir parça olduğu , 37 dakikalik bir çaylağın sözlükte ilk başlarda arattığı şarkı olmasından anlamalıyız(benim O ben!).. 2003 de holiday inn de ki LaX(eski adı) adlı acayip mekan da ilk Bursa konserlerini vermişlerdir. Ordan daha bir güzel! hatırlarım nedense..
vardır böyleleri hayatta. ister sevgili, ister arkadaş, isterse hayatımızda bir dönem yer etmiş, örnek aldığımız insanlar. bu insanların ortak özellikleri hayat puzzle'nızın en önemli parçasıdırlar. eksik olunca bir anlamı yoktur. bütünlüğü bozar. varlığı o kadar önemlidir ki sizin için. öyle çok şey paylaşırsınız ki hayatınıza daha çok şey katmaya başlarsınız paylaşımınızın artması için. tarif edilemez insanlardır onlar. candır, yürekten sevilesi dostlardır.

nedenini anlamasanızda anlamak istemeseniz de bir gün ansızın eksilmeye başlarlar hayatınızdan. paylaşımlar azalır, susmak bilmeyen çeneniz, tükenmeyen enerjiniz yavaş yavaş söner, kaybolur gider. giderkende sizden hep bir şeyler götürür. canınız yanar, kabul etmek istemezsiniz, kabullenemezsiniz. alışamazsınız, nasıl kolay gelebilir ki bu?

canınızı çok yakar ama yine de iyiliğini istersiniz. o avuçlarınızdan akıp giderken ona söyleyemesenizde dilinizde olan şarkıdır iz bırakanlar unutulmaz...
bir keresinde, bir şiirde, bir doluş anında şöyle bitirmiştim yazdığımı;

"bir iz bırakma

iz bırakanlar
hep gidenler oldu" rkn
manga'nın harika coverladığı mükemmel bir vega parçası.

ver, ver ver ateşe evimizi

(bkz: karagümrük yanıyor) *
unutulsalar iz bırakamazlardı...
(bkz: ilkler unutulmaz)
sevgiliden ayrıldıktan sonra bir dakikada asla dinlenilmemesi gereken şarkı. aksi halde gazetelerin üçüncü sayfa haberlerine konu olabilirsiniz.
ılgılı bakınız;
(bkz: falcata)
(bkz: jılet)
bazı yerlerde deniz özbey'in* orgazm olur gibi ses çıkardığı deli şarkı.
(bkz: insan hatirlandigi surece olumsuzdur)
(bkz: iz birakanlar unutulmaz)
demek ki neymiş, ölümsüz olmak için iz bırakmak gerekir. bırakacağın iz ne denli yaşarsa, sen de o kadar varolmaya devam edersin.
denizin o acıklı sesiyle " ver, ver ateşe, ver bizi.. " dediği her an içinizi yakan parça.
vega'nın konserlerinde en içten, en yürekten ve en iyi seslendirdiği şarkı.