bugün

içinde muz ve biraz krema biraz çikolata ya da meyveli de olunca karşışında hiçbir şerbetli tatlıya değişmeyeceğim tatlı. doğum günlerinde klasik ama doğum günü dışında yendiği zaman pek daha bir mutlu oluyor insan.
Her dönemde normal gelire göre pahalı olsa bile sanki birkaç yıl önce şimdikinden daha ucuzdur bu meret.
Evlerde çoğu zaman ham maddesi bisküvi olan pasta.
şu fani dünyada en sevdiğim şey. bir de muzlu olursa bir oturuşta hepsini yerim amk.
Babamın aldığını bitiremeden bozulduğu için çok üzgün olduğum yiyecek... Onun manevi bir değeri vardı.
şu garip hayatımda kendimi şımarttığım yegane şey. çok seviyorum lan öyle böyle değil.
Butik pastaneden alınan ya da evde yapılan yaş pasta, lezzet sarhoşu olmanıza sebebiyet verebilir.

Makul ölçülerde krema, katkısız, çikolatalı, meyveli bir yaş pastaya hangimiz hayır diyebiliriz ki?
Yaş pasta candır, hatta canandır.
beyaz kreması yoğunlukta olanı yağ gibi olan ama çikolatalısı yoğunlukta olanın çok lezzetli olduğu tatlı çeşidi. doğum günlerinde klasiktir ama doğum günü dışında yendiği zaman pek daha bir mutlu oluyor insan.
Kurusu kadar güzel değildir.
Karamelli olsun 10 lira fazla olsun.
en sefdiğim tatlı. her türlüsünü severim. çikolata,meyve, karamel.. ulan akşam akşam pastaneye mi gidecez şimdik.
Kestaneli olsun on lira fazla olsun.
(bkz: sevmem)

Ne o oyle more? Zift macunu kemirir gibi.

Sutlu tatlilardan otesi kotudur azizim.
Hazır pastayı sevmem. pasta keki arasına kilolarca krema, üzerine de çikolata zihniyetiyle yapılınca çok çirkin oluyor. Becerebildiğim nadir şeylerden bir tanesi. En güzeli her şeyiyle evde yapmak bol meyveli ama.
Ev yapımı ve soğutulmuş olanı candır, (hem sağlık hem lezzet olarak daha iyidir.) dışarınınkini yemem.
Dışarıda satılan pastalarda glikoz şurubunun yanında, zararlı bir kimyasal olan amonyak bulunduğunu bilin.
çikolatalidan vazgecmem. bayadırda yemiyorum

allahıni seven üstume pasta atsın. açım . kaç para ulan bi pasta ?!
eved.
Pastaci kremali ve cilekli beyaz cikolatali olani tercihimdir ah be dogum gunum gelse de yesem neyse 3 ay kalmis sayili gun cabuk gecer.
ağır mı ağır, bol çikolatalısı makbuldür.

beyaz, meyveli ve hafif olanları afedersiniz biraz şey.
sadece kek ve krem şantiden oluşanlarla içerisinde antep fıstıklı çikolata parçaları olan bir mi şimdi.
karşı koyamadığım tek lezzet amk .
Bi kestaneli pasta olsa da yesek dedirten pastalardır.
Bildiğiniz üzere dün doğum günümdü ve kendime bir kıyak geçmiştim. Ömründe sayılı yaş pasta yemiş ben az önce muhteşem bir şey keşfettim. Çatalsız, kaşıksız... Sandviç yer gibi pasta yemek.

Evde yalnızken deneyin. O kadar güzel hissettiriyor ki... Bu kadar basit bir şey bu kadar güzel olamaz.
Pişmemiş pasta olabilir. Pişseydi su buharlaşmış olacağından yaş olmazdı.
karşı koyamadığım tek lezzet .
en çok sevdiğim yiyeceklerden biri. şu an canım çekmiyor değil.