bugün

Sütlü tatlılar ve aşureden sonra sevdiğim tatlı olabilir.
Doğum günü haricinde tüketilmekten pek hoşlanmadığım pastadır.
benim en sevdiğim tatlı bu arkadaşlar. bir de yanında çay oldu mu değmeyin keyfime.
offf bayılırımmmmm.
iki sene önce internet sitesinde 60 liraya inen pastaya baktım, geçen ay 500 liraydı..

Bu aralar da, herkeste bir “evde pasta yapma merakı” türedi.. hiç kimse de, fiyatlardan şikayetçi değil, ne hikmetse; herkes artizan lezzetler kovalıyor.
karşı koyamadığım tek lezzet. her türlüsünü yerim affetmem.
son dönemlerde çikolatalı olanlar çok ağır gelmeye ve baymaya başladı. meyveli olanlar daha cazip geliyor.
Şeker oranı yüksek olduğu için insülin dengesini bozma ihtimali oldukça yüksek fakat enerji sağladığı da yadsınamaz bir gerçek. Çok lezzetlidir, şeker oranı yüksek olduğu için beyni uyarır ve daha fazla yemenizi sağlar. Sık yemeniz halinde kilo alırsınız. Fakat şurası da bir gerçektir ki, günümüzde enflasyon bu tatlı ürünü de etkilemiş ve iyi bir pastanın ortalama fiyatı 200TLye çıkmıştır.
Dün gece nereden aklıma geldi bilmiyorum ama çok canım çekti. Meyveli olanından ve de. Ancak gündüz unutmuşum şimdi yine hatırladım tüh.
Çikolatasız olanı hiç bir şeye benzemiyor. Bir de içinde veya üzerinde mutlaka muz dilimleri olmalı.
en çok sevdiğim yiyeceklerden biri. şu an canım çekmiyor değil.
karşı koyamadığım tek lezzet .
Pişmemiş pasta olabilir. Pişseydi su buharlaşmış olacağından yaş olmazdı.
Bildiğiniz üzere dün doğum günümdü ve kendime bir kıyak geçmiştim. Ömründe sayılı yaş pasta yemiş ben az önce muhteşem bir şey keşfettim. Çatalsız, kaşıksız... Sandviç yer gibi pasta yemek.

Evde yalnızken deneyin. O kadar güzel hissettiriyor ki... Bu kadar basit bir şey bu kadar güzel olamaz.
Bi kestaneli pasta olsa da yesek dedirten pastalardır.
karşı koyamadığım tek lezzet amk .
sadece kek ve krem şantiden oluşanlarla içerisinde antep fıstıklı çikolata parçaları olan bir mi şimdi.
ağır mı ağır, bol çikolatalısı makbuldür.

beyaz, meyveli ve hafif olanları afedersiniz biraz şey.
Pastaci kremali ve cilekli beyaz cikolatali olani tercihimdir ah be dogum gunum gelse de yesem neyse 3 ay kalmis sayili gun cabuk gecer.
çikolatalidan vazgecmem. bayadırda yemiyorum

allahıni seven üstume pasta atsın. açım . kaç para ulan bi pasta ?!
eved.
Ev yapımı ve soğutulmuş olanı candır, (hem sağlık hem lezzet olarak daha iyidir.) dışarınınkini yemem.
Dışarıda satılan pastalarda glikoz şurubunun yanında, zararlı bir kimyasal olan amonyak bulunduğunu bilin.
Hazır pastayı sevmem. pasta keki arasına kilolarca krema, üzerine de çikolata zihniyetiyle yapılınca çok çirkin oluyor. Becerebildiğim nadir şeylerden bir tanesi. En güzeli her şeyiyle evde yapmak bol meyveli ama.
(bkz: sevmem)

Ne o oyle more? Zift macunu kemirir gibi.

Sutlu tatlilardan otesi kotudur azizim.
Kestaneli olsun on lira fazla olsun.
en sefdiğim tatlı. her türlüsünü severim. çikolata,meyve, karamel.. ulan akşam akşam pastaneye mi gidecez şimdik.
güncel Önemli Başlıklar