bugün

türk futbol yorumcularından örnek vermek gerekirse:

"Can Bartu, ATV'de Beşiktaş maçını yorumlarken:
- Walsh ikinci yarı çok etkisiz, kendisini oyunda hiç göremiyorum...
(Walsh devre arasında oyundan çıkmıştır)"

türünden gaflardır.
yarım saatlik öğle tenefüsü, sınıf ortamı...
sınfta 5-6 dakikadır bi arkadaşın cinsel organının küçükklüğü imalı vaziyette konuşulmaktadır.sonunda enerjisini tutamayıp içinde patlatmadan dışarı patlatan bi hayvan arkadaşımız "...nın pipisi küçücükmüş" şeklinde bağırır.doğal olarak adı geçen arkadaş sinirden kopürür,"açarım leyn"muhabbetlerine girer, oradan bi KIZ arkadaş "bana deselerdi ben coktan açmıştım"
(ortamdaki abazaların gözlerinin umutla parıl parıl parlaması kaçınılmazdır tabi)
emrah: mozart dinlemiyorum ama türkiyeye gelirse konserine mutlaka giderim.

deniz akkaya:birçok arkadaşımın içime girmesine izin verdim ve ben öyle her arkadaşımı içime alan biri değilimdir.

trt3 spikeri:şimdi de pink floyd ve arkadaşları söylüyor:The wall...

brooke shields:"sigara öldürür ve eğer ölürseniz hayatınızın önemli bir parçasını kaybedersiniz."

nihat doğan:"atatürk ne demiş:yurtta sulh barışta sulh."

izzet yıldızhan: "fransızlar amma kültürlü,ufacık çocukları bile fransızca konuşuyor."
izleyenler hatırlayacaktır, super size me diye bir belgesel vardı. fast food'un metabolizmaya etkileri üzerine, işte amerika'dakileri obez ediyormuş filan. belgeselde bir de, fast food zincirlerinden birinin bir yöneticisiyle röportaj yapıyorlar. ne yapılmalı filan gibi... adam da cevap veriyor;
-biz sorunun bir parçası olduğumuz için ay sorunun bir parçası olmadığımız için....
adam resmen biz bir sorunuz diyor. tabii kısa bir zaman sonra kovuluyor işinden. fena bir gaftır bence.
"beni kötü aletlerine emel ettiler"
şenay akay
"anam co$tu lan bunlar"

(bkz: gafını geri al)
"Atatürk iki kadını idare ediyorsa, şimdiki türk erkekleri neler yapmaz." *
(bkz: etmek için uygun küfür bulamamak)
(#124818)
seda sayanla şişli belediye başkanı mustafa sarıgül arasındaki calı yayındaki dialog:

seda sayan:-lan mustafa ne iş yapıyon?

mustafa sarıgül:-belediye başkanıyım
yer: canlı rock müzik çalan bir mekan.

içeri tıklım tıklımdır. sahnede ise demir demirkan vardır o gece. aklı sıra ortamı daha da coşturmak isteyen bir gencimiz, popçular dışarı! şeklinde slogan atmaya başlar. işte tam o anda seyirciler arasında demir demirkan'ın sevgilisi sertab erener'in de olduğu farkedilir. gencimiz "inşallah duymamıştır" umuduyla geceye devam eder.
mahsun kırmızıgülün fatih terime söylediği o sözler hala kulağımda;
siz türkiyenin en iyi vantilatörüsünüz*
kuzenim lenfoma (lenf kanseri)hastahane de yatarken kardeşimin yanında yaptığı gaf:
-allahım ya!!! kanser olmamak elde değil harun yaa....
-ben zaten kanserim abi...

yine aynı kuzenimin başına gelen bir olay:
hastanede herkes birbiri ile cabuk kaynaşır herkesin ortak bir gelme sebebi vardır.hasta olmak yada hastası olması.
yani çay içerken fark etmeden koyu bir sohbetin içine girebilirsiniz.
kemotrepi seyansları sırasında kuzenimi hastaneye götürüp getiriyordum ki sıra beklerken tanıştığımız bir yaratı öyle birsey yaptı.
-hastalığın ne?
kuzen:
-ben lenfomayım

-len..lenfoma?
kuzen:
-lenf kanseriyim.

-he...bizim amcada kanserden ölmüştü. çok geçmiş olsun....
tansu çiller bir mitingde halka seslenir.

" aziz yurttaşlarım. yüce allah'ı size emanet ediyorum."
söylenilmemesi gereken yer veya ortamda söylenen ve sizi büyük ihtimalle utandırma moduna itecek olan dumur bir olaydır. örnekle süsleyecek olursak:

yüzde yüz futbol programında rıdvan dilmenle birlikte haftanın maçlarını değerlendiren güntekin onay, bursaspor-denizlispor maçını yorumlarken maç gürüntülerinin yayınlandığı sırada ''bitti demedinizmi lan '' cümlesinin seyirciye ulaştığı an düştüğü durumdur.bu gafını anlayan güntekin onay,söylediği cümlenin seyirciye ulaştığını anladığı anda durumu toparlamaya çalışmış ve hatta bunuda başarıyla tamamlamıştır.ne kadar da gülmemek için kendini zor tutmuş olsada.unutmadan rıdvan dilmen'in de hakkını vermeli yani.
gaftan çok bir yanlış anlaşılma öz konusudur ama olsun yine de anlatayım;
bir zülfü livaneli konserinde ön sıralarda bir izdaham yaşanır, adamın biri bağırır "eziliyoruz" diye. zülfü livaneli cevap verir "ezilmeyeceğiniz günler de yakındır dostlarım".
ata demirer' in beyaz show' a telefonla katılan kıza '' vercen mi '' demesi.
en kralı için burdan buyrun:

(bkz: ebenin amı ali sami)
teyze markete girer. temizlik malzemesi olan MR MUSCLE almak istemektedir.

- oğlum sizde mistır masyon var mı?
-!!!!
yer: meclis
deniz baykal: "gerçeğe gözümüzü tıkamamalıyız."
gordon brown: biz sadece dünyayı kurtarmakla kalmadık, bankaları da kurtardık.
''Sparta Prag'ı Sparta'da yenicez!!!'' Ümit Özat
yoksa siz vejetaryen misiniz yerine,

yoksa siz lezbiyen misiniz demek.
tansu çiller'in mesut yılmaz istikrarsızdır diyemeyip;mesut yılmaz iktidarsızdır demesi bu kategoride incelenesi gaflara örnektir.
tayyip erdoğan'ın çetelerden bahsederken, yargının içine sızmış yerine yargının içine sıçmış demesi, ama sonra hiç duraksamadan lafı ustaca çevirmesi.
(bkz: Allahın ateisti)