1. 1.
  türkçeye şişir beni şeklinde çevrilen, morgan spurlock'ın deneysel ve belgesel tadındaki eleştirel yapımı.
  bir ay boyunca sadece fast food ürünleriyle beslenince insanın fiziksel ve ruhsal akibetinin nasıl olacağı esasına dayanılarak oluşturulmuş bir filmdir. bunu da bizzat morgan spurlock kendini denek olarak kullanarak, amerika'nın obez vatandaşlarının gözüne soka soka anlatmıştır. film boyunca abarttığı yerler olmamış mıdır? elbette olmuştur ama neticede güzel bi noktaya parmak basmıştır.
  (bkz: mc donalds)
  (bkz: burger king)
  5 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  belgeselde, her gun ve uc ogun yenen mc donalds yiyeceklerinin insan bedeninde yarattigi genisleme konu alinmistir.
  ... painkiller
 3. 3.
  ardından "bir girişi, bir de çıkışı" adlı, üç öğün çiğ köfte ve adana ile beslenen insanın konu alındığı yapıtın gelmesini beklediğim belgesel.
  4 ... koko
 4. 4.
  Efendim eğer günde 3 öğün mcdonaldstan beslenen birey ben olsaydım kilo verirdim. Mcdonalds ın en büyük menüsü 1100 kcal olduğunu bilerekten, 3 öğünde en fazla 3300kcal yapacağını bulabiliriz. Bu da azıcık hareket eden biri için kesinlikle fazla değildir.

  90 kiloluk bir birey, bütün gün sadece yaşamını sürdürmek için 2000kcal ın üzerinde kalori yakar. Ne bekliyorsun ki? Götünün üstüne oturunca tabii ki yağ tutarsın. Tabii ki hedef tahtası olan mcdonalds a bok atmak kolay, adamlar iyi para kazanıyor, nefret çekmek için yeterli bir sebep.

  Olay mcdonalds da burger king de değildir, insanın kendisidir. Eğer öyle olsaydı hayatında 1 defa bile fast food yememiş boyu ve eni aynı olan teyzelerimiz sokaklarda boy* göstermezlerdi.
  -3 ... baybars
 5. 5.
  morgan spurlock tarafından yazılıp yönetilen günümüzün dev fast food şirketlerine (bkz: mc donald s), (bkz: burger king), (bkz: wendy s), (bkz: taco bell) karşı yapılmış bir belgesel.

  --spoiler--
  belgeselimizin kısaca konusu morgan abimiz 30 gün boyunca mc donald's menüleriyle yaşamını sürdürmeye ve bu süreci belgeleyerek, öncesi ve sonrasında vücudundaki yaşanan fizyolojik gelişmelerin gösterilmesine dayanmaktadır.
  --spoiler--

  biraz abartılmış olsa da bir çok ödüle layık görülmüş, izlenmesi gereken bir filmdir.
  1 ... rentts
 6. 6.
  yönetmenin tek bir menüyü* tek başına yemesi ve kusmasıyla, komedi-belgesel tadında olan film korku öğeleri de içermeye başlar..
  ... emptywords
 7. 7.
  benim tarafımdan bizzat denenmiş ama etkisi çok az görülmüştür. kendi super size me deneyimde 1 ay boyunca * bir günlük menüde öğlen yemekleri burger king whooper normal menü akşam yemeği ayvalık tostu yada kebapçı yatmadan öncede 1 karaşık tost ihtiva etmiştir. sonuç olarak sadece 1 kg alınabilmiştir o da belli bile olmamaktadır. olan sadece bütçeye olmuştur. kilo alma olayı bünyeden bünyeye değişmektedir. dipno: bu deney boyuca hiç ev yemeği yenilmemiştir. hayvanlık yapılmıştır. burdan super size me nin yönetmenine sesleniyorum , belgeseli benim üzerinde çekin sıkıyosa. * *
  ... korncu21
 8. 8.
  izledikten hemen sonra koşa koşa mcdonalds'a gitmeye neden olan film.
  1 ... batis
 9. 9.
  inanılmaz bir şekilde, belgesele hak vermeme rağmen, "ne kadar da doğru lan, sağlıksız bi beslenme biçimi tabi" dememe rağmen, hiç adetim olmadığı halde, acilen kendimi mc donaldsa atıp, big mac yememe sebep olmuş film.

  (bkz: bu filmi mc donalds mı çektirdi lan acaba)

  (bkz: bi film ancak bu kadar ters teper)
  1 ... beyazyelkenli
 10. 10.
  cekimi sirasinda basrol oyuncusunun gunde 5 bin kalori aldigi, yani bir ayda toplam 150 bin kalori aldigi belgesel. belgeselin amaci mcdonalds'in yiyeceklerinin kotulugunu gostermekti fakat, bir insan gunde 5 bin kaloriyi dunya'nin en saglikli besinlerinden de alsa yine sagligi bozulur arkadas.

  ayrica bir insanin agirligina bir kilo ekleyebilmesi icin yaktigindan yaklasik 8 bin kalori fazladan almasi gerekiyor. buna gore gun boyunca hemen hemen hic hareket etmeyen elemanimizin gunde en iyi ihtimalle 2 bin kalori yaktigini hesaplarsak, ayda 60 bin kalori ediyor. demek ki 90 bin kalori fazladan alinmis. bu da 11 kilo fazladan almak anlamina geliyor ki, bir ayda bu kadar kiloyu almak hic saglikli degil. olayin mc donalds ile alakasini ise cozmek mumkun degil.
  1 ... californian