bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    sözlükte yazarlara ve entrylere verilmiş, tam yerine oturan, çok pis ayar verdi lan dedirten ve insanı yaran ayarlardır. yarmayan ama klasikler arasına girenler için;

(bkz: unutulmaz ayarlar)
    8 -2 ... 6.4.r.1.$.h
  2. 2.
    sanirim doksanli yillardaydi, kardesimle birlikte siyaset meydanini izliyoruz. oldukca genis katilim var. gazeteci, milletvekili, vatandas ne arasan var. o zamanin refah partisi genel baskan yardimcisi sevket kazan hararetli bir sekilde karsisindakilerle tartisiyor. tartistigi kisilerden soyadi yesilirmak olan baska bir politikaciya da israrla "sayin kizilirmak" diye hitap ediyor. programin sonlarina dogru soz alan yesilirmak sinirli bir sekilde: "bana programin basindan beri sayin kizilirmak diyorsun. benim soyadim yesilirmak. ben de sana sevket kepce desem olur mu? duzgun soyle adimi soyadimi" diye muthis bir ayar vermisti. dakikalarca gulme krizi gecirmistik.
    124 -16 ... isla morada
  3. 3.
    doksanli yillarda, kardesimle besiktas-fenerbahce cumhurbaskanligi kupasi final macini izlemeye gittik. yanimizda kirkli yaslarda, saci dokulmus, babacan bir abi oturuyor. onumuzde de 15-16 yaslarinda firlama gencler var. Bu gencler mac boyu oturmuyorlar, ayakta tezahurat yapiyorlar, bizi de biraz rahatsiz ediyorlar cunku maci rahat izleyemiyoruz. derken yanimizdaki babacan abi dayanamadi: "gencler oturun da maci rahat izleyelim" dedi. firlama gencler "abi goruyorsun bagiriyoruz" dediginde yuzyilin ayari geldi: "kicinizla mi bagiriyorsunuz lan, oturun efendi efendi bagirin". civardaki herkes gulme krizleri gecirirken, firlama gencler daha atesli gurubun oldugu tarafa dogru yola koyulmustu bile.
    111 -6 ... isla morada
  4. 4.
    kaset reyonunda görevli kuzenin kendini insan sanan -ki harbiden öyle sanıyor zavallı- küçük polata vermiş bulunduğu cevaptır. aynen aktarıyorum:

küçücük minnacık polatımsı: çakkıdı çukkudu var mı?(kenan doğulunun yorumladığı sezn aksunun olan hit parçayı da içeren albümü kastediyor ilginç varlık)
    ayarı vermek zorunda kalan kuzen: çakkıdı burda var çukkuduyu arkada veriyorum!
    29 -9 ... tulbentustundesakiz
  5. 5.
    ankaralı namık, namı diğer ayarcı namık:

soyun gitsin hıyarı
    çağırın gelsin ceyarı
    siz oynayın goçlar siz oynayın
    namık versin ayarı

dizleri ile bizlere de ayar dersi vermiş makina mühendisi oğuz yılmaz muadili şarkıcı.
    21 -1 ... kerameti kendinden menkul
  6. 6.
    otisabi'nin pişti programında ajda pekkan'a verdiği ayar pek güzeldi. (bkz: ben de sizi aristo ya havale ediyorum)
    10 -3 ... elendil
  7. 7.
    anlayanlara daha dogrusu umursayan topculara 11 kasim 2006 besiktas sivasspor macinda besiktas tribunlerinin "formayi cikarin ciplak oynayin" tezahurati
    7 -3 ... th0r
  8. 8.
    teyzemin telefon sapigina verdigi ayardir:

- Alo Ahmet'le gorusecektim
    - Ahmet kim, oyle biri yok burada
    - Hani su yakisikli bir Ahmet var ya o, bilirsin sen
    - Cok yakisikliysa al da ananin koynuna sok Ahmet'i
    - Diiiiiittttttt
    93 -8 ... isla morada
  9. 9.
    kulüpler birliği başkanı özhan canaydın'ın kulüpler birliğinin ankara'daki toplantısına fenerbahçeyi davet edip ardından da yanlışlıkla davet ettik diye özür dilemesi.
    (bkz: kedi olalı bi fare tuttun canaydın)* *
    16 -8 ... wolfshade
  10. 10.
    kadin haklarinin tartisildigi programda dallamalik yapip kadin haklari savunuculariyla tartisan bir adamin "asil erkekler magdur oluyor, siz hic madende ya da askeri egitimde olen kadin gordunuz mu?" diye sordugunda, bir kadin haklari savunucusundan "peki sen hic tarlada dogum yapip, iki saat sonra calismaya devam eden erkek gordun mu?' yanitiyla aldigi ayardir.
    45 -7 ... isla morada