bugün

aptallıktır. sakın siz yapmayın. berbat hayatınızı daha kötü yapacaktır...
Günümüzde çoğu kişinin günlük ihtiyacı olan eylem. Herkes söyler yalan ama o söylerse iş bitmiştir.
Neymiş efendim bilgi içerikli entry girmiyormuşum. Yalan, kuru iftira. Yalan söylemek kotu biri.
Dunyanin en guzel seyi. Hayat kurtarir. Soyle soyle dur.
hiç işim olmaz. onu kurgulamaya üşeniyorum.
Bazen anı kurtarmaya yarayan lakin sonrasında büyük sorunlar doğuran eylemdir.

Herşey den önce güvenilirlik notunuzu düşürür ve kalp kırmanıza veya kaybetmenize neden olur. Yalan için bir çok atasözü bir çok öğüt vardır. Ha yine de insanlar yalan söylemiyor mu söylüyor. En başta "ben yalan söylemem" diyenler yalan söylüyordur. Öyle de bir ironik duruma yol açan eylemdir. Ha bir de şöyle bir durum vardır ki "yalanın küçüğü büyüğü olmaz" sözüne karşılık, yalanın sonuçlarının küçüğü büyüğü vardır. Bazen hiç bir önemi olmayan bir insanla seyrek olan muhabbetiniz biter bazen hayatınız kadar önemli saydığınız bir insanı kaybedersiniz. Belki de bir insanın hayatını karartmış olursunuz.

Varlığı hiçlik hiçliği piçlik durumdur.
en basit yolu, söylediğin yalanı inanıyormuş gibi görünmelisin karşındakine, gerisi senin marifetli diline kalmış.
Dokuz köyden kovulmadan, ağalar gibi, paşalar gibi yaşamaya sebeptir.
Hoş, ben böyle ağalığın taaaa....
Örnek verdirtme bana sözlük!
kendini kandırmaya bile insan gocunur iken, yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmek kötü bir şeydir tabii ki. gerçekten insan, hiç bir konuda en ufak dahi yalan söylemese, yalan söylemeyi beceremediği için hiç buna yanaşmasa; hayat çekilmez mi olur, yoksa hakikat ile , ben buyum işte, vicdanımın rahatlığı ile , bir gün teker teker, doğrular ne getiriyor insana diye, insanlar bana gelecek düşüncesi, örnek olacağım düşüncesi midir. hayalcilik bile olsa ikincisi. en azından doğruluk uğurunda, yol almayı istemek bile, bir çaba göstergesidir. bu çaba bile vicdana su serper.
En nefret ettiğim şeydir. Söyledikten 2 dakika sonra anlaşılır zaten yalanım. Kimi insanlarda bence huy hatta hastalik.
en sevdiğim. yalan değil la valla çok sevıyorum yalan soylemeyi. tabi çok büyük değiller ama ınsanları kandırdığım an yüzlerine bakmaktan acayip haz alıyorum.
bir diğer boyutu, bana mı inanacaksın, ona mı olaylarıdır. doğru bir tanedir, inanılacak olan doğruya inanılmalı. böylece yalan olduğu belli olmalı.
asla affetmeyeceğim bir olay. bildiğin kandırmak.
An gelir ,Yalan unutur,gerçekler açımasız olur ,canını acıtır.
rengi, küçüğü ve büyüğü hep kötü olan şey. birinin aptallığından yararlanmak değil, masumluğundan yararlanmaktır. ama yalan söyleyen, öyle düşünmez bence. öyle düşünse yalan söylemez zaten. ya da düşünmek istemez, işine gelmez. bilmiyorum. ama iyi bir şey olmadığı kesin.
herkesin ufak olsa bile söyleyip de lafa gelince asla söylemem karakterime uymaz dediği...
insana yakışmayan bir eylem. Neysen o sun be kardeşim.
hayatımda 3 kere yalan söyledim. 3ü de lise yıllarında param kayboldu demekti. onun dışında hep dürüst olduğum için hayatımda ekşın hiç eksik olmuyor. özellikle ilişki sırasında.
Bedava...

Hem de çok eğlenceli. Bir anımı anlatayım.

Geçen yıl tam da bu zamanlar.. temmuz ortası. Ev arkadaşım swarm’dan kız düşürmüş. Kanki akşam kızla buluşacağız, bira içeceğiz dedi bana.

Bak bak olaya bak. Buna izin verir mi iç Anadolu erkeği. Hemen planı yaptım akşama. Anlatıyorum:

Bunun kızla buluşacağı saatte bindim bisiklete uzaklara gittim. Arkadaşımı arayıp kanki araba çarptı, bacağım çok acıyor, kırıldı galiba dedim acılar içinde. Bu da inandı tabi. Tamam taksiye binip geliyorum dedi. Kız da trip atıp eve gitmiş...

Neymiş kızla bira içeceklermiş. Hayırdır ya? Rahat bırakır mıyım hiç..
Durum seni buna itiyorsa bazen gereklidir.
affedilemeyen ve affedilmemesi gereken tek durumdur. bir insan her türlü yanlışı yapabilir ama yalan söylediği anda istediğiniz kadar güvenmeye çalışın güvenilmeyecektir. o yüzden resmen ilişkinin bir gün biteceğini kesinleştirmektir. eğer bitmezse de sürekli sıkıntı içerisinde devam edecektir. mutlak huzur hiçbir zaman yer bulmayacaktır.
gereksizdir.

zorunlu kalmadıkça başkalarını etkilemek, aşağılık kompleksinden kurtulmak için yapılması gereksizdir.

yalan söyledikten sonra hayatınızda hiçbir şey değişmiyor.

üzücü.
normal olandır söylemeyen anormaldir, benliğini başkalarına tutsak etmiştir.
tamamen çözümsüzlüğe giden yol. hayat karartır. tecrübe ile sabit.
tamamen çözümsüzlüğe giden yol. hayat karartır. tecrübe ile sabit.
güncel Önemli Başlıklar