bugün

doğru kişide kullanıldığında hiç bir şekilde uyuşukluk vb haller yapmayan ancak şahsımda bir dönem muzdarip olduğum anksiyete ataklarını ortadan kaldırmış ilaçtır.
özellikle anksiyete bozukluğu ve panik atak gibi hastalıklarda ana ilaçların etki gösterme süresini beklerken hastanın kendini rahat hissetmesi ve kaygı bozukluğunun kısa süreli tedavisi için kullanılır.
kafanı bir şeye yoğunlştıramadığında ve bundan şikayet ederken kesin çözümdür. değil bir tek yoğunlaştırmak her şeyden koparır bir güzel uyutur, uyandığında evet biraz sersemsindir ama ayılacak ve yoğunlaşman gereken şey oradadır ve sen de kendindesindir.
uyutmaz bayıltır. uyuduğunun farkına bile varmazsın.
okunusu zanaks seklindedir.
Alkolle birlikte alındığında bünyemde pek bir etki yaratmamış yeçil reçeteyle satıla mutluluk drajesi.
zaman-mekan kavramlarından sıkılanlar için birebirdir. öss'den önce yarım tablet almıştım. *
etkisinin aşırı derecede abartıldığı bir ilaç, antidepresan.
ilaç gibi ilaçtır.
annemin bir ara müptelası oldupğu yeşil reçeteli antidepresan.
piyasa psikiyetristlerinin prozacla beraber kombine ettiği depresyon devası!!!
halbuki sanal bir boşluktan fazlasını vermez. özellikle kişiyi amaçsız bir halde baygın bırakması, zaten depresyonda olan beyni intihara bir adım daha yaklaştırmış olur. bu tür kullanım/kullandırım çok tehlikelidir. halbuki psikiyatrlar kısa vadede mucize yaratma hayaline düşmeyipte uzun vadede kalıcı bir iyileştirme sağlama amacı gütse bu uyuşturucuya da hiç mi hiç gerek duymazlar.
anneannemin zanakıs, babaannemin zanak dedemin kanaks şeklinde teleffuz ettiği tuhaf ilaç.*
annemin panikatak tedavisi için yeşil reçeteyle yazılmıi, eczaneden ne olur ne olmaz diyerek satın alınmış ve evde son kullanma tarihinin geçmesi beklenen ilaç. bazen deneme merakı hissediyorum, daraldığım bunaldığım anlarda, fakat inatla hala denemedim, zira uyuşturucudan pek bir farkı olduğunu da düşünmüyorum. sanırım son kullanma tarihinin geçmesini beklemek sonra çöpe atmak en hayırlısı.
bursada gotik metal türünde müzik icra eden bir grup.
sanılanın aksine kafa yapmaz, uyutmaz da, uyutmaktan ziyade duyarsızlaştıran bir antidepresan. alan kişinin bünyesi sağlamsa mal mal gezer değilse sızar. bünyeye etkileri genelde aynıdır. bilinçsizce kullanımı geçici ve kalıcı bir çok sağlık sorununa sebebp olabilirken, bilinçli kullanımı hayat kurtarabilmektedir. 05 ve 1 mg olarak piyasada bulunur. kullandıktan sonra uzunca bir süre midede hissedilir. daha sonrasında da ağızda, burunda, genizde acımstrak kimyasal tadını bırakır.

(bkz: benzodiazepin)
(bkz: alprazolam)
cogu insanin anti depresan sandigi halbuki en guclu anksiyolitiklerden birisi olan ilacin adidir. teoride etki mekanizmasi ve suresi anti depresanlar gibi uzun vadede kullanilabilirligine engeldir. o yuzdendir ki agir depresyon ve panik atak vakalarinda kisa sureli olarak hastanin hikayesine ve fizyolojisine gore dozaji belirlenip recetelenir. etkisi kisiden kisiye degismekle beraber genel kani sersemlettigi ve uyuttugu yonundedir. burada * doktor tarafindan verilmesi deveye hendek atlatmaktan daha zor oldugu icin onceden yaptigim ufak stogu yavastan eritmekteyim. siz siz olun mumkun oldukca bu tur kimyasallara bulasmayin. sonra isin icinden cikmasi daha zor oluyor.
kendi başlıgında antidepresan diye hitap edilmesinden rahatsız olmuş ilaç.

hatta bazı durumlarda depresyon xanax ın yan etkisidir.
kendisi tam olarak anksiyolitiktir *. anksyolitik ingilizce kaygı, sıkıntı anlamına gelen anxiety den gelir.

xanax için anksiyolitik ve antidepresan denilse de, sıkıntıya genel olarak depresyon eşlik ettiği için antidepresan sanrısı burdan gelmektedir. böyle karma durumlarda sıkıntı için anksyolitik, depresyon içinse bir antidepresan (bkz: ssri) tedavsi uygun görülür.

depresyon * yok, sıkıntı varsa xanax tedavisi yeterlidir. tabiki bu ayrımı sadece psikyatrlar yapabilir.

kendisi bu aralar firma değiştirmiş olup pfizer e geçmiştir. kutusu felan da değişmiştir. bej-beyaz kutudan mavi-beyaz kutuya geçmiştir. hoş da olmuştur.
askerde revirde bir eczacı arkadaş varıdı (bkz: varıdı).Revir baştabibi komutan izine gitmişti,o dönemde gelen sorunlu bir arkadaş sivilde düzenli xanax kullandığını söylemiş ve sanırım eczacıya birtakım raporlar göstermişti.eczacı tamam dedi ve çocuğa düzenli olarak xanax verdi 2 hafta boyunca her gün.komutan döndüğünde eczacı arkadaşın azına -afedersiniz- mıçmıştı. çünkü 3 yada 4 günde bir alması gereken tedaviyi günde bire indirerek çocuğu güçlü bir xanax bağımlısı yapmıştı.askere gidecek anksiyetif arkadaşlara duyrulur.
psikopat bir doktorun * sırf baş ağrısı çekiyorum diye bana yazdığı antidepresan.
(bkz: lady xanax)
simetrik bir ilaç.*
öküz gibi yemek yediren ve uyumamak için kendinle savaş verdiğin bağımlılık gücü yüksek olan minik hap parçası.
Anksiyete durumları (anksiyete nevrozları),Karma anksiyete-depresyon durumları,Nörotik ya da reaktif depresyon durumları,Başka hastalıklara eşlik eden anksiyete durumları,karma anksiyete-depresyon ya da nörotik depresyonlar,Panikle birlikte görülen hastalıklarda kullanılan etkin maddesi alprazolam olan ilaç.
hiç kullanamayan kişinin 1 tane almasıyla 2 gün moronca dolaşmasını sağlayan, bazı bünyeleri bayıltabilen ağır bir ilaç. bu ilacı eczaneden almakta kolay değildir, özel reçete gerekir.
14 günden fazla kullanılmamalı.

yoksunluk bunun devamında bağımlılık yapabilir.

yeşil reçeteyle satılan en ağır psikiyatrik haptır .

devamlı kullanım hapı etksizleştirir.