bugün

entry'ler (1271)

an itibari ile sözlük yazarlarının yaptıkları

iddaaa kuponu beklemek.

yaran yanlış okumalar

sözlükte şuan bulunduğum sayfanın hemen yukarısında "taslaklarım" butonunu defalarca "taşaklarım" okumak ve her defasında "yok canım! taşak entryleri getir butonumu yapmıslar" diye şaşırmak.

izlenmesi gereken komedi filmler

Le Diner de Cons " Salaklar Sofrasi" kesinlikle izlenmesi gereken komedi filmidir. Türkce dublaj yerine orjinal dilinden izlemek ve özellikle Jacques Villeret'in jestleri mimiklerine dikkat kesilmek, fütursuzca gülmeye sebebiyet verir.

istediğiniz kadar havlayın yine de oyum hdp ye

(bkz: aman tanrım didim)

kasım 2015 askere gidecekler

sivil hayatta sunu yapardim bunu ederdim gibi dusuncelere kapilmayip, adapte olmak icin tamamen kafayi bosaltip gidilirse rahat edilir.

kasimda ask*baskadir.

ab ye girildiğinde olası gazete manşetleri

bulvar "kafasi girdi gerisi rahat girer"

dar renkli pantolon giyen erkek

renk skalasina baktim.marsall i diyo yu polisani aradim.dar renk ne amina goyim dedim.fatal error verdiler.
dar ve renkli pantolondur o dediler

6 aydır bozulmuş televizyonu tamir etmemek

anlatım bozukluğu olan cümledir.
bozulmuş televizyonu 6 aydır tamir etmemek, şeklinde olursa, üşengeç insan söylemidir derdim ama demiyorum.

yazarların beyinlerindeki boş hücre sayısı

(bkz: yazar beyinlerindeki bad sector).serbest cagrisim.

lahmacunun kıro yiyeceği olduğu gerçeği

birde sonuna gercegi kelimesi koymazlar mi. tey allam ya! he oldu amua goyim gercekmis bizde ögrendik.
avrupali hamarigali bile lahmacuna, dönere bilumum tüm türkiye yemeklerine hastayken sok olduk gercek oldugunu ögrenince. buralarda cok guzel bi laf var bildin mi?

yirsen revani, yimezsen yaraami yi!

apartmanda yapılınca sinir olunan durumlar

birinci sırayı kesinlikle tadilat tamirat ve siktiğimin matkap sesi alır. iğrençtir ve her ne hikmetse hep uyurken bu ses başlar. o matkabı alıp döndere döndere götlerine sokacam yakında az kaldı.

ikinci sırayı ise, bir üst kattaki boş evi kiralamaya çalışan emlakçı alır. amına kodumun adamı sanki bütün müşterilerine öğüt veriyor. "gidince kapı kapalı olur şu dairenin ziline basın" der gibi. bir oldu, iki oldu derken , erken uyanmak zorunda olduğum bir sabah zııııırr zıııır calıyo. üşenmedim şort atlet indim aşağıya açtım. birde pişkin pişkin diyor ki emlakçı gavat: "abi aşağı niye iniyon otomatikten açsaydın". müşterisi varmış falan çokta fifi. tuttum yakasını dedim "sikerim senin kiranı da daireni de". müşteri korktu araya giriyor. dedim "sen dur". "lan yavşak sen daire kiralayacan diye ben her gün kapımı açacam. bir daha bu zili sen değil rastgele çalan olsun gelir o emlak dükkanında sikerim ibreti alem için". "abi özür dilerimler bi daha olmazlar" falan görsen nasıl gaza geldim.
bir daha olsun zaten görürsün.
o gün bu gündür emlakçı gelmez bu apartmana.
bak yine sinirlendim. sikerim senin zilini de, kiranı da,evini de deyyus. bu satırları okuyosundur umarım götveren emlak seni.

son kattaki bütün dairelerin sahibi yaşar amca. seni unuttum sanma seninde geçmişinden geleceğine saydırıyorum. sik kafalı adam madem daire sahibisin o zaman bina giderlerine sikile sikile ortak olacaksın. lan gidin açmayın söyle başlıklar sabaha kadar tüm şehri siktireceksiniz bana.

çok sinirliyim sözlük bildiğin gibi değil

kitap yazacak olsanız son cümlesi

bitti amua goyim.

uzaydan inen ilk türk astronotun söyleyecekleri

vay amına koyum, dünya varmış! diyeceği kesin olan gökmen`dir.

kayseri

iyi güzel hoş şehir fakat bu vilayetin en büyük sorunu trafik magandaları (mandaları) ve trafik teröristleridir. en dar sokağı bile yanyana 3 aracin rahatça geçebilek potansiyele sahiptir fakat her gün en olmadık kazalar olur. hatta gelip görenleriniz varsa bilir ki birçok ana yol nerdeyse otoban genisliğine sahiptir. fakat 3-5 orospu çocuğu yayıla yayıla araba kullandığından trafik tıkanır.
45 saniyelik yeşil ışıkta ortalama 4 tane araç geçebilir.
son iki yilin moda olan araba kullanma şeklide, iki şeridi ortalayarak sürmektir.*
yok abisi ne kurallar,ne devlet otoritesi,ne başka sikim, çözülemiyor bu. güzelim şehrin amına koyan, suriyelilerden ziyade şehirde can güvenliğini tehlikeye atan bu namussuzlardir.
bitti. *

erkeklerin çok terbiyesiz olması

bütün erkekleri deneyimleyen kadin söylemi.

erkeklerin beceriksiz olması

çocuk dediğin zaten blender da yapılıyor.*
bilmeyenler icin (bkz: becermek)

türk askeri olacağıma amerikan askeri olurum

bir başka yazarin kişisel görüşüdür.
tutan mı var? *

90ların en iyi dizileri

(bkz: mcgyver), tartismasiz acik ara önde

kesin türktür

bu adamda olabilir pekala !
http://www.youtube.com/watch?v=xaN5VxDUIVk

türk futbol takımlarındaki isim sorunu

türk futbol kluplerinin ve federasyonun bu duruma artik el atmasi gerekmektedir.superlig,ptt ligi vs vs amatör kümeye kadar her takimin sonunda spor var. bi bak abisi baska liglere.borussia dortmund,athletico madrid, panathinaikos vs. bir tek bizim ülkede var bu kafa. sanki tek bir kalemden cikmis bu hüküm hissi uyandirir insanda.