1. 1.
  1997 çıkışlı nuclear blast etiketli in flames albümü.albümle aynı adı taşıyan sözsüz bir parça da vardır.albümdeki parçalarsa:
  jotun,food for the gods,gyroscope,the hive,dialouge with the stars,jester script transfigured,morphing into primal,worlds within the margin,episode 666,everything counts,whoracle
  1 ... monolith
 2. 2.
  en iyi in flames albumu.in flames yeni albumlerinde ki alternatif genclik degilken,death metal yaparken ki albumleri.
  2 ... a fine day to exit
 3. 3.
  insanı alıp başka diyarlara götüren enfes in flames parçası.
  ... dave mustaine
 4. 4.
  yarmış in flames albümü, grubun en esaslı çalışması. grubu come clarity ile dinlemeye başlayan insanları * dumurdan dumura sürükleyecek bir albüm. swedish death kavramını tanımlayan birkaç albümden biridir, dinlenesi, müptelası olunasıdır.
  ... aria galactica
 5. 5.
  whore ve oracle sozcuklerinden olusan melez sozcuk.
  -1 ... cemcuk
 6. 6.
  björn gelotte'nin bu albümde bateri çaldığı çaldığı albüm.
  ... dave mustaine
 7. 7.
  akıllara zarar bir albüm. içindeki gyroscope, dialouge with the stars, morphing into primal, episode 666 gibi parçalar melodic death metal adına yapılabilecek en sağlam şarkılardandır.
  ... eternal moonlight of autumn
 8. 8.
  jotun gibi blinded by fear ile eş değerde tuttuğum, efsane bir giriş şarkısını barındıran albüm. bütün şarkıları kusursuz ve aşmıştır. dialogue with the stars tam bir enstrümental ziyafettir. yüksek dozda mutluluk aşılar. size yıldızları anlatır. the hive şarkısında 02.47 gibi giren riffler hayatımda duyduğum en iyi melodileri oluşturur. ayrıca -beni bağışlayın ama- orijinalinden daha iyi olduğunu düşündüğüm everything counts* coverı ihtiva eder bu güzide albüm.
  ... like fire
 9. 9.
  ayrıca whoracle albümünün kapanış şarkısıdır. keşke her albüm böyle kapansın diyede söyleniyor insan. bu şarkı insanı 2 dakika 43 saniye sanki dünyadan başka bir yerlere götüren enfes ensturmental parçadır.
  1 ... inmetal
 10. 10.
  kesinlikle melodic death metali yaratan üç albümden biridir.diğer 2 albüm içinse slaughter of the soul ve the gallery albümlerine bakmak yeterli olacaktır.
  ... man of the king