bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  elektronik müziğin kralıdır.ilginç olan (son albümlerinden önce) aynı zaman aralığında dave gahan(vokal) ve martin gore(klavye) single albüm çıkartmışlardır.ve bu albümler pek tutmamıştır.
  3 ... electronica
 2. 2.
  30 temmuz 2006'da türkiye'de konser verecek olan dünyanın en iyi grubu.
  ben de konserdeyim bu arada *. 30 temmuz'da kuruçeşme arena bizim mabedimiz olacak
  3 -2 ... yase
 3. 3.
  hiç eskimeyecek olan elektronik müzüğin ilk temsilcilerindendir.dave gahan gibi mükemmel bir vokalleri vardır ki artık bunalım tabağa konup önünüze servis edilmiştir.
  2 -1 ... electronica
 4. 4.
  (bkz: enjoy the silence)
  3 ... shalamar
 5. 5.
  depeş değil de dipeş mod diye okunur...**
  4 -4 ... r@t@t@
 6. 6.
  (bkz: 30 temmuz 2006 depeche mode konseri)
  ... city walk
 7. 7.
  80'li yıllarda özellikle büyük çıkış yakalamış ve halen o dönemki şarkıları da dinlenen, coverlanan depeche mode dünyada mainstream pop gruplarının başında gelir
  2 ... city walk
 8. 8.
  80'li yıllardan günümüze kadar başarısını asla kaybetmemiş, efsanevi müzik topluluğu.
  1976 yılında üç liseli arkadaş ingiltere Essex'de evlerinin garajlarında amöterce müzik yapıyorlardı. Martin Gore (klavye), Andrew Fletcher (bas gitar) ve Vince Clarke'dan (gitar) oluşan Composition of Sound grubu gece kulüplerinde program yapıyordu. Bir süre sonra Fletcher ve Gore Vince Clarke yerine bir vokalist aramaya başladılar. 1980'de bir kulüpte David Gahan'a rastladılar ve sesinden çok etkilenip gruba katılmasını istediler.
  Bu dönemde Depeche Mode adlı bir Fransız Moda dergisinin ismini alarak, grubun ismini depeche mode olarak değiştirdiler. Gece kulüplerinin çalmalarının yanında demolar yapıp plak şirketlerine de gönderdiler. Bir demolarında şimdiki halinden çok farklı olan Photographic beğenilip Some Bizzare adlı toplama bir albümde yer aldı. Bu arada Bridge House adlı bir kulüpte çalmaya başladılar. Bir gece onları dinleyen Mute Records sahibi Daniel Miller tarafından fark edilip sözlü bir anlaşma yaptılar. 1981 yılında ilk Depeche Mode albümü Speak and Spell yayınlandı. Vince gruptan ayrıldı. Bir klavyeci aramaya başladılar. ilanla başvuranlardan biri olan Alan Wilder gruba katıldı. Böylece Depeche Mode'un yıllarca birçok başarıya imza atacak kadrosu kurulmuş oldu.
  1995'te Alan gruptan ayrılıp kendi projesi olan Recoil ile uğraşacağını açıkladı. Alan'sız Depeche Mode'ın dağılacağı söylentileri kulaktan kulağa yayılıyordu. 1997'e kadar iki sene sessiz sedasız geçti. 1997'nin Nisan ayında ise Ultra albümü piyasaya çıktı. Bu albümü 2001 tarihli Exciter albümü ve turnesi izledi. *
  Depeche Mode Exciter turnesinde istanbul'da unutulmayacak bir konser verdi. 30 Temmuz 2006'da son albümleri olan Playing The Angel için tekrar istanbul'a gelicek. Vokallerinden Dave Gahan hala dünyadaki en güzel erkek seslerinden birine sahip. * Tüm albümleri:
  1981-Speak and Spell
  1982-A Broken Frame
  1983-Construction Time Again
  1984-Some Great Reward
  1986-Black Celebration
  1987-Music For the Masses
  1990-Violator
  1993-Songs of Faith and Devotion
  1997-Ultra
  2001-Exciter
  2005-Playing the Angel

  (bkz: dave gahan)
  (bkz: martin lee gore)
  (bkz: andrew fletcher)
  (bkz: depeche mode dinlemek)
  6 ... depression
 9. 9.
  son albumleri
  (bkz: playing the angel)
  1 ... a fine day to exit
 10. 10.
  new wave efsanesi
  bagimlilik yapabilitesi yuksektir.free love ve little fifteen dinlenmeden olunmemesi gereken *eserleridir.
  1 ... confusedy