bugün

okan bayulgen'nin ambulansi önüne atarak kendini komser sekspir filminde söylediği anlamli beyit.

yoksunuz bu şehir yoksunuz bu araba,
what is the matrix ulan!
(bkz: what is)
(bkz: what) * * *
unutulmayan film repliklerinden biridir.
matrix adı duyulduğunda ilk verilen tepki what is matrix ulan dır.
nedendir bilinmez açtığı başlıklara türkçe olmayan kelimeler girmeye çalışan yazar.
şöyle ki: grifon, litografik, strüktür, grotesk, itikad, senkron, delegasyon, oportünist..
belki italyancası belki de fransızcası iyidir. biz bu kelimelerin anlamlarını bilmiyoruz diye veyahut sen cümle içinde kullandığın zaman kafamız karışıyorsa bunu kendi başarısı yada bizim cahilliğimze bağladığını düşündüğüm yazar.
biraz türkçe diyor bayramını kutluyorum *
edit:imla
ota boka saldıran yazardır. gazı çok vermişler belli.
Kral Arthur'un torunu.
cool adama sempatiyle bakabilmemi sağlayan yazar.
nede olsa kötü taklitler gerçekleride çok iyi olmasa dahil, asıllarını yüceltir.
(#9621332)bu entrysini okuduktan sonra ya yaşı küçük yada çok cahil dediğim yazar.
(bkz: almayın efendim sözlüğe çocukları)
Müslümanlara bok atmaktan başka birşey bilmeyen yazardır. Eğitilmesi gerekir.
(dnynz: mavi hap)
"what is the şakirt ulan" sorusunun cevabı.
kemalistlere verdigi ayarlarla takdiri mi kazanan yazar kişisi böyle devam etsin.
basit bir şakirt. ne eksiği ne fazlası var. oldukça liseli ve sıradan. abilerin petibör ve namaz molalarında sana pek fikir aşılayamamış cemaatçi liseli.
lise 1 talebesi, hamburger kola çocuğu. rumuzundan belli. düşük kapasiteyle, über konuların altına girince ibre kırmızı bölgeyi gösteriyor ne yazık ki. pert olması yakın.
kendisi iş dünyasına atılmış bir insandır.
dine bakış açısını bilmemekle beraber özgürlükçü bir dünya görüşüne sahip olduğu girdiği entrylerde anlaşılmaktadır. saçma ve sapan iddialar, hele hele de liseli gibi saçmalıklar ile olacak iş değildir.

liseli diyenler muhtemelen liseyi bitirirken o üniversiteyi bitiriyordu.
not: liberalim... *
ilgi ile takip ediyoruz efendim...
entry girerken biraz terbiyesini takınması gereken yazar... ana bacı falan karıştırmış kendi ana bacısına bu dense neler hisseder..

(bkz: #9889323)

inci sözlüğe bile gitmesin o derece yani.. ya da gitsin ayar manyağı olsun
(bkz: #9889323)
--spoiler--
21.yy'ın en harkulade beyannamesi. bizzat benimde kendimi tanımlarken kullandığım tabirlerdir bunlar. inkar ve iftira politikasına karşı hep yinelerim. ha itirazı olan var mı? göndersin annesini onu da ben ikna edeyim co.
--spoiler--
gidiş biletini erken alan liseli.
En kötü entry konusunda sınır taşımayan rekora koşan birisidir, sözlükte trolle bakıldığında bknz verilmesi gereken yazardır.
kemocanların nick altını istila etmiş olduğu yazarlardan birisidir.
aynı gururu kendisi ile paylaşıyorum.

kardeşim omuz omuza, beraber bu günler de geçer sen üzme kendini...
not: liberalim...

her yazar için: eğer ki kemocanlar nick altınızı dolduruyorsa, küfürlerle falan felan, bilin ki doğru yoldasınız demektir.
matrix, insanın kendine yakışanı giymesidir.
yazılarını takip ettiğim ve beğendiğim yazardır.
it's the matrix, that's the matrix *
kendisi ile aklımda şöyle bir kurgu ile diyaloğa girdiğim yazardır.
------------
hacı katılıyor musun?

wimu- neye hacı?

(#9873999)

wimu- hayır.

teşekkür ederim...

**katılıp katılmadığını bilemem ama katılmıyorsa suç kemocanlarındır..
-------------------
beyler...
sizden size sövmek için ruhsat istiyorum. var mıdır?
eyvallah...
(sövme aşaması*adam sizin gibi milli eğitim sisteminin bir trade mark ürünü değil tamam mı? burada her bir boku ciddiye alarak adamın nick altına gelip boşalmanıza gerek yok.
not: liberalim...
(#9895290) hay senin mantığını .... bozmayacağım ağzımı senin gibi biri için, madem izmir gavur, tüm seçimlerde tulum çıkaran istanbul, sakarya, kocaeli de mi gavurdu da 99 depreminde bir sürü kişi canından oldu.