1. 1.
  latince opus ya da operis(eser ya da eserler) sözcüklerinin kökünden gelen opera;ses,bale,koro ve orkestra müziğinden oluşan sahne eseridir.
  10 -1 ... frozen hopes
 2. 2.
  gayet hızlı ve sorunsuz çalışan web browser'ı..
  yalnız eğer sözlüğe entry girerken opera'yı kullanıyorsanız otomatık olarak bkz, gızlı bkz vb. seylerı elle girmenizi gerektiren** igrenc özelligi dışında bir kusurunu bulamadıgım browser.
  http://www.opera.com/~bu adresten download edilebilir~
  edit: opera 9.00 Beta ile manuel olarak bkz verme illeti son buldu. burdan emegi gecen herkese selam ederim. *
  8 -2 ... manson
 3. 3.
  kadıköy bahariye caddesi'nde yer alan bi pasajın ismi. (bkz: opera pasajı)
  7 ... cuidarte
 4. 4.
  kesinlikle kullanmanizi tavsiye ettigim web browser.mozilla ve explorer gibi web browserlarina fark atar.ayrica makinenizi de kasmaz.
  7 ... hexagram
 5. 5.
  bu türdeki eserlerin çoğunluğu italyan sanatçılara ait olmakla beraber, seçkin örnekleri devlet opera balesinde sergileniyor..
  5 ... celibon
 6. 6.
  operanın, 16. yy'da Floransa'da Kont Bardi'nin sarayındaki denemelerle doğduğu kabul edilir. ilk opera eseri, librettosunu Rinuccini'nin yazdığı, Peri ve Corsi tarafından bestelenen Daphne'dir (en azından böyle kabul edilir).
  6 -1 ... tanrının kadın yüzü
 7. 7.
  en sevilesi yanakları sıkılası sanat türü. öyle böyle değil, baya baya bir hastalıktır çünkü. paranızın büyük kısmını sömürür bu sanat dalı. öyle ya sihirli flüt'e sadece 1 kez gitmek olur mu? en az 4 kez gidilir doğal olarak.

  tabi, hiç gitmemiş, klasik müzikle ilgilenmeyen insanlar için sadece bir "zevksizlik" unsurudur opera. Fakat tüm sanatların birleşimi olan bu "üst sanat" insanı kendine fazlasıyla çekmeye kadirdir.
  4 -1 ... cerceve
 8. 8.
  ital.ca yapıt..
  3 ... piano-forte
 9. 9.
  son sürümünde javascriptle ilgili birkac eksigide olsa yinede digerlerine 1000 basacak olan web browser
  4 -1 ... hengame
 10. 10.
  (bkz: yalnız bir opera)
  3 ... yasak merve