1. 1.
  dönemin yerine en yakışan lideri imajına sahip lider. (ya da biz algıda seçiyoruz. diğer seçenekler arasında buş ve bleyr var ama, hatırlatırım)
  14 ... caty blake
 2. 2.
  rus internet sitesi yandex ve bbc'nin ortak düzenlediği bir sohbet organizasyonunda 7300 kişinin "cthulhu ne zaman rlyeh'deki uykusundan uyanacak?" sorusunu yönelttiği rusya devlet başkanı. ne cevap vermiş çok merak ediyorum...
  1 ... halit ayarcı
 3. 3.
  simasını nedense atatürk'e benzettiğin insan evladı.*
  6 -2 ... no leaf clover
 4. 4.
  2008 yılında görevi bırakacağını açıklayan rusya devlet başkanı. http://www.hurriyet.com.t...9&srid=3044&oid=4
  -1 ... laedri
 5. 5.
  iktidara ilk geldiğinde yaptığı icraat ülkedeki amerikan konseyini (yahudi asıllı işadamları) tasfiye etmek olmuştur.vergi borcu vb gibi sebepler öne sürerek hepsini birer birer tasfiye etmiştir.bunlardan biride chelsea patronu roman abramoviç tir.sonraki icraatı ise doğalgaz ve petrolu kullanarak bölge ülkelerini kendine bağımlı hale getirmek olmuştur.

  (bkz: mavi akım)
  9 ... giray
 6. 6.
  kendisi hakkinda elestiri kabul etmeyen,elestirenlerin isini aninda bitiren dunyanin en guclu adamlarindan biri.
  (bkz: alexander litvinenko)
  1 ... cemcuk
 7. 7.
  ulkesi icin en iyisini yapmakta oldugu icin abd ve avrupa tarafindan sevilmeyen rusya devlet baskani. oysa yeltsin'i ne kadar sevmislerdi. yari ayik yari sarhos yeltsin tum rusyayi ab ve amerika'ya peskes cekiyordu (ozellikle de petrol ve dogalgaz kaynaklarini). putin'in kati politikalari rusya'yi gun gectikce eski gucune yaklastirirken, abd ve avrupa'nin bir dedigini iki etmeyen turkiye gibi ulkelerin gidisati tam tersi yonde. bati blokunda olmayan ulkelerin yonetimlerinin basarisini anlamak icin abd ve avrupanin tavrina bakmak yeterli. eger yonetim ulkesi icin calisiyorsa ve basariliysa abd ve avrupa sevmez. eger ki cok uluslu sirketler icin calisiyorsa abd ve avrupa bu yonetimleri pek bi sever. iran cumhurbaskani ahmendinejad'in pek sevilmemesi de bu yuzdendir. cunku iran son yillarda ahmendinejad'in basarili politikalari nedeniyle bolgesel guc olmaktadir. abd'nin bir dedigini iki etmeyen turkiye ise talabani'ye bile soz gecirememektedir.
  12 -1 ... isla morada
 8. 8.
  ulkesinde calisan 12 milyon yabanci gocmen sayisini 2007 yilinda %70 azaltacagini aciklamis ve "yabanciya ihtiyacimiz yok" diyerek bir kere daha ülkesinin çıkarları doğrultusunda doğru bir adım atmış istikrarlı devlet yöneticisi.

  Rusya kendisinin yönetim döneminde atılan adımlar ile her geçen gün eski süper güç Rusya haline gelmesi tamamen kendisinin başarısındandır.

  Böyle yükselen bir ivme ile yakalanmış bir istikrarı ülkemizde görebilecek miyiz acaba çok merak ediyorum.
  5 ... blindguardian
 9. 9.
  iyi derecede judo bilen eski kgb ci rus devlet başkanı.
  2 ... balsikeste baysungur
 10. 10.
  abd ve ab'nin tahtini sallamak icin kirli oyunlara basladigi rusya devlet baskani. (#929107)'de bahsedildigi gibi, abd ve ab kendi ulkesinin cikarlari dogrultusunda hareket eden devlet baskanlarini sevmez. onlar icin uluslararsi sirketlere hizmet edecek politikacilar lazimdir.

  zehirlenen eski kgb ajani "beni putin oldurttu" demis. vay be, biz de safiz ya yuttuk. sanki onu zehirleyenler "abi seni putin oldurttu, bize bizzat parayi ve zehiri o verdi" dediler. ama maalesef tek tarafli haberlerle beslenen amerikalilar ve avrupalilar bu numarayi yutacak. tabii Turk basini da ab veya abd basinindan geride kalmiyor. rusya kritik bilgi tasimayan eski ajanini niye oldurtsun ki? adam elindeki tum bilgileri coktan vermistir. bir de zehirin radyoaktif olusu ve ucaklardan iz surerek moskava'ya ulasmalari tam bir komedi. radyoaktif madde o kadar guvenlikten nasil gececek?
  1 ... isla morada
 11. vladimir putin Başlığındaki Önemli Entry'ler