1. 1.
  ahtapotvari h.p. lovecraft ' ın yarattığı tapılası tanrısal karakter.
  3 ... megantarum
 2. 2.
  okyanusun dibinde yasayan ve kurtulmasi beklenen yaratik.h.p. lovecraft in en unlu karakteri.
  4 ... hexagram
 3. 3.
  ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'yleh wgah'nagl fthagn
  yakın zamanda pc oyunu da çıkmıştır.
  -1 ... solid_snake
 4. 4.
  su altında uyuduğu ve uyandığında dünyayı yerle bir edeceği düşünülen hayali yaratık.
  1 ... gothic evil
 5. 5.
  cthulhu'nun çağrısında çağrıyı yapan varlık,insanların kalamar yapmak istediği,arkasından cthulhu cthulu pense elmamı yerse diye dalga geçtiği ancak görür gibi olunca kaçacağı varlık.
  2 ... hammerheart
 6. 6.
  Önce bir şu sesi dinleyin;

  http://upload.wikimedia.o...ia/commons/2/25/Bloop.ogg

  Bu ses pasifik okyanusu açıklarında,Güney Amerika'nın güney batısında Sovyet denizaltılarını aramakla görevlendirilen Amerikan gemileri tarafından bulundu.Yaklaşık 5000 km'lik bir çapta işitilen bu sesin bir sualtı canlısı tarafından çıkarıldığına inanılıyor.Ancak işin ilginç kısmı bu sesi çıkartan bir canlı ise bilinen en büyük hayvan olan Mavi Balinadan çok daha büyük ve çok daha derinde olmalı.

  Şimdi bu sesi efsane yapan diğer detaya geçelim.Ses 50° S 100° W koordinatlarında işitildi.1926 yılında H.PLovecraft'ın yazdığı ünlü Cthulhu'nun Çağrısı hikayesinde neredeyse tanrısal güçte yaratık olan dev Cthulhu'nun uyuduğu R'lyeh adında su altında kalmış hayali bir kent vardır.Hikayedeki kentin koordinatları mı?47°S, 126°W .Pasifik okyanusu açıklarında,Güney Amerika'nın güneybatısında..

  Not: Alıntıdır
  7 -1 ... tyrael
 7. 7.
  amerikan başkanlığına da adaylığını koymuştur. cthulhu
  *
  7 ... tyrael
 8. 8.
  2006'da yakalanmış, capon teknolojisinden ve azminden kurtulamamış, çekik gözlü kardeşlerimizin sofralarında çoktan yerini alıp mideye indirilmiş zavallı old one. ee kurt kocayınca...

  http://www.youtube.com/watch?v=kjp_jumlO3A+
  1 -1 ... soul forged sin
 9. 9.
  "ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wgah'nagl fhtagn"
  (r'lyeh deki evinde ölü ctuhulhu düş görerek bekliyor)

  gotik-korku edebiyatının ustalarından howard philip lovecraft tarafından yaratılmış da olabilir, gerçekten var da olabilir.

  dış tanrılar'a ihanet ettikten sonra dış uzay'a sürülenlerden değil, yarin altına ve deniz diplerine gömülen "derinler"in lideri ve dış uzaya sürülenlerin yüksek rahibidir. hizmetinde "dagon" adlı deniz tanrısı bulunur, kesin olmamakla beraber bir kızı olduğu söylenir (kraken?).

  dış tanrılar'ın dünyaya dönmesinin tek yolu, belli bir gecede, yıldızlar doğru sıraya geldiğinde, sulardan yükselecek r'lyeh şehrinde bekleyen cthulhu'yu eldritch rites'ı bilen birinin uyandırması ve cthulhu'nun kapıları açıp dış tanrılar'ı dünyaya davet etmesidir.

  dış görününüşünü ise direkman "the call of cthulhu"dan araklayacağım:
  "dış hatları bakımından uzaktan uzağa insanı andıran bir canavarı temsil ediyordu, ancak yüzü dokunaçlarla kaplı, ahtapot kafası gibi bir kafası, pullarla kaplı, lastik görünüşlü bir gövdesi, ön ve arka ayaklarında kocaman pençeleri, uzun, dar kanatları vardı. korku verici ve doğa dışı bir kötülükle dolu gibi görünen bu şey, biraz tombulcaydı ve üzeri bilinmeyen karakterlerle kaplı kare yüzeyli bir blok ya da kaidenin üzerinde kötülük düşünürcesine çömelmişti. kanatlarının uçları, tam ortasına oturmuş olduğu blokun üst arka kenarına değiyordu ve çömelmek için ikiye katladığı arka bacaklarının uzun, kıvrık pençeleri ön üst kenarı kavramış olup, kaidenin tabanına kadar olan mesafenin dörtte birine kadar uzanıyordu. bacaklarla dolu kafasını, yüzündeki dokunaçlar, dizlerini kavrayan kocaman ön pençelerinin arka yüzüne değecek şekilde öne eğmişti."

  merkezi arabistan'da bulunan, dünyanın bir çok ülkesinde de şubesi bulunan bir tarikatın tanrısıdır aynı zamanda.

  ia!
  3 ... soth
 10. 10.
  Lovecraft isimli yazarın sık sık bahsettiği bir yaratıktır. Ahtobot benzeri dev bir yaratık tasviri vardır kitaplarda. Yazar o kadar inandırıcı anlatmıştırki bu Cthulhu mitini; bu yaratığa inanan gizli tarikatlar türemiştir.
  3 ... heartthrob