bugün

Apple computer tarafından üretilmiş mp3 ve diğer audio formatlarını çalmaya yarayan bir nevi macintosh winampı.son versiyonlarında pc için olanıda çıkmıştır.mp3 ve diğer formatlara çevirmede üstüne tanınmaz
ipod ve iriver marka mp3 calarlarla uyumlu olan listeyi oldugu gibi mp3 playera atmaya yarayan program, butun mp3leri barındırıp arama yapma sansı winampten öne cıkan ozelligidir
pek güzel bir programdır. arama yapma özelliği,ipod için işe yaraması,mp3 converter özelliğine sahip olması sevmemiz için yeterlidir. itunes'u söylenilen tarihlerde güncellediğiniz takdirde şarkı bilgileri ise otomatikman güncellenmektedir. eğer güncelleme gerçekleşmiyorsa,bu tamamen indirdiğiniz mp3ten kaynaklanmaktadır.
http://www.itunes.com
Arayuzu nefis program. Raminize guveniyorsanız muzik ve video ile ilgili gorsellikte son noktayı koyabilirsiniz. Radyo ve podcastlarla guncel olayları takip edebilir, kitap okuyabilir ya da film izleyebilirsiniz. E Duy duy bill gates elin adamı itunes ı yarattı, gapples dedi, album artwork dedi, podcast ipod dedi sen hala gecersiz bir işlem yurut. Zenginsin tabi. Neyse efendim muzik arsiviniz için bir can kurtarandır kendisi.**
Muthiş radyo kanallarına sahip apple saheseri.Ben bu tanımı 5 dakika once yapabilirdim.Ama blues basligi altındaki radyodan bana korn dinletti bu meret.Neyse sonra pardon dedi efendi gibi calıyor blues'unu.Affettim iyi program.Apple seysi.
radyolariyla daha bi guzel olan program.
7.2 surumu cikmis olan coklu ortam programi .Hala daha winamptaki gibi fade in, fade out ozelliklerini ekleyemediler gitti. hayir zaten cok ram yiyorsun, biraz da cpudan ye onu yap ne olacak?.. dedirtir insana

sirf o ozelligi yuzunden pek tercih etmemekteyim, ama kalite acisindan bir numaradir o ayri.
iTunes, kişisel sayısal müzik ve video arşivi yaratmanın ve koleksiyonu Mac'de kolayca düzenleyip keyfini çıkarmanın en iyi yoludur.

iTunes ile kişisel müzik CD'lerini içe aktararak veya en beğenilen parçaları ve videoları iTunes Music Store'dan satın alarak sayısal müzik ve video koleksiyonunu oluşturabilir, evdeki müzik setinde dinlemek için kişi kendi derleme CD'leri yaratabilir, yanında taşımak için koleksiyonu iPod'la eşzamanlayabilir ve daha birçok şey yapılabilir.
hayvan gibi bir program. ne zaman açsam bilgisayar kasası bırak beni gideyim diyor.
mac icin ideal fakat windows'u kasan program.
mac de jet gibi program. muzik dinlemenin yeni tanımı. her sey o kadar duzenliki. ozellikle cover flow pek ayrı bir hava vermekte, mac donanımı ile cok sık durmakta.

edit:yeni farkediyorum bu baslıga 3. entry girişim. ulan cok seviyorum seni ben itunes.
türkiye'de halen müzik alış-verişi yapılamayan program. hayır limewireda aratıp bulamadığım şarkılar var, diyorum bari buradan indireyim, o da olmuyor.
bir ipod, bir iphone, bir laptop ve pc niz olduğunda senkronize olayında sıçıp batıran rezalet program.
delirten program. shuffleıma attığım şarkıların büyük kısmını görmüyor ve tek tek tekrar tanıttırıyor ve delirtiyor. ayrıca ekolayzer olmayışı, winampın yanından bile geçmesine olanak vermiyor.

ne windows media, ne itunes, en iyisi winamp. iş ilişkisi olmasa kullanmam. *
film kiralama hizmeti vermeye başlamış online music store.
7.6 sürümü çıkmış program. ne zaman güncelleme yapılsa mutlaka bir sorunla karşılaştıran program. eğlencelidir aslında. özellikle radyoları kalitelidir. yalnız yeni sürümüyle birlikte mesela "get info" kullanılamıyor ya da ben bir halt ettim bilmiyorum. ayrıca itunes'u açtığınızda kendi çapında kurulum yapıyormuş gibi görünüp daha sonra açılan program.
itunes yerine kullanılabilecek alternatif bir program : poddox
7.6.2.9 versiyon için:

http://www.filehippo.com/...66f632c328410fd/download/
7.7 versiyonu için:
http://www.apple.com/itunes/download/
8.0 sürümünde playlistinizi analiz edip size yeni şarkılar öneren ve seçilen şarkıya benzer şarkılarla akıllı listeler yapan genius diye bir özellik eklenmiştir.
ipod touch ve iphone gibi şahane bir icadı piç eden icattır. tam anlamıyla edemesede, baya baya işleri zorlaştırmakta, çile çektirmektedir. apple duy sesimizi, itunes belasını sarma başa...
trojanleri silmeye yarayan bir tür trojan savar.
apple'in kullanicilarinin zekasina ne kadar guvendiginin bir kaniti.

winamp'le buyumus bizlere ilk basta oldukca karmasik gelebilen program, biraz kurcaladiktan sonra, apple urunlerinin genel ozelligi olan "adamlar yapmis abi" sendromunu yasatiyor.

akilli playlistlerdeki secenekler o denli cok ki, insana ufak bir bilgisayar programi yaziyormus hissi veriyor.

sisteme cok yuk bindirse de, acik ara su zamana kadar yapilmis en iyi ortam oynaticisi.
ilk kullananlar için kanser etmesi garanti program.
(bkz: onsuz da olmuyor onunla da)