bugün

yeni bölümünün az sonra olması yakın zamanda uçurulacağında delalettir.
Timuçin eseni izlememe vesile olan dizidir. O kadar saçma sapan dizi varken eğer bu dizi yayından kalkarsa vicdanim huzursuz olacak. Kanal d akıllı olun oğlum, bir düzgün bir işiniz olsun vazgeçîn şu diziyi yayından kaldırmaktan.
malesef biten dizi. aydın doğan alsın arka sokakları götüne soksun.
7 bölüm süren güzel bir senaryoya sahip 2013 yapımı kanal d dizisi...
ne okullar ne hastaneler ne de hapishaneler adaleti getirir. vicdanının üstüne toprak atmayacaksın sadece. dilinin kemiğini kırmayacaksın, duygularını aklınla oynatmayacaksın, yitirmeyeceksin doğaya yaraşır sevgiyi. yolunu bir kere kaybettin mi bir daha o yola giremezsin. duruşun olacak hakikaten duruşun olacak. böyle insanı hayatta hiçbir şey alt edemez. (bkz: itikat)

iç ses.
saçmalıktan kıvranırken ekrandan alınarak sevindirmiş olan dizi. sene 2014 hala şantaj, hala sömürü anasını satıyım. en azından bensu soral gibi bir güzelliği bizlere tanıtmıştır kendisi...
bir türlü kurtulamadıgim duygu ya da ona benzer bisi. vicdansız olmayı isterdim gerçekten...
saklambac oynamayi seven insan ic gudusu.
zaman zaman sessize almak istediğim doğru ama farkettim ki beni ben yapan en önemli şeylerden biri.
rahatlığı dünyalara değişilmez.
Sen sussan da kusacak sey.
Ey insan Kaf Dağı kadar yüksekte olsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma her şeyin bir hesabı var. üzdüğün kadar üzülürsün.

Mevlana celalettin i rumi.
insan yüreğinin mastürbasyonudur.
iyi insanlarin kontrol mekanizmasidir. Kotuler maval okumasinlar. Vicdaninizin eli kolu bagli.
tanım: kişinin bencillikte çıkmasını sağlayan duygular.

bende niye yok ulan. ben niye herkes üzgünken bende üzülemiyorum yada vicdanım sızlamıyor? yaptığım kötülükler vicdanımı sızlatmıyor? niye bişey hissetmiyorum.
kim iyi kim kötü onu bile ayırt edemiyorum artık vicdansızlıktan.

not: her zaman hissetmeye çalıştım ama yok arkadaş hissetmiyorum. yaptığım kötülükleri vicdanım kaldırabiliyor.
insanı insan yapar. vicdanı olmayan insan sadece düşünen zararlı bir yaratıktır. uzak dur.
--spoiler--
Vicdan, dünyanın bütün adalet sistemlerini yanıltsak bile kendimizi mahkûm eden bir iç ses. Belki de en yalın ifadesiyle, yastığa başımızı koyduğumuzda olmadı, yanlış yaptın, yapmamalıydın diyen bir uyarıcı. Vicdan belli ki, vahyin insan içinde sürekli yaşayan tek yansıması. Dünyanın her yerinde, hangi siyasi görüşten, dinden, ırktan ve ideolojiden olursa olsun tüm insanların üzerinde mutabık kalacağı tek ortak düşünce.
Bu açıdan bakıldığında vicdan; bırakın tamamen ortadan kalkmasını, birazcık eksikliğinin bile dünyayı nasıl da yaşanmaz hale getirebileceğini gösteren tek gerçek duygu!
--spoiler--
Benimki bana batıyor, yük oluyor.insan olduğumu hissettiriyor. Ama bazılarında 2 heceli bir kelimeden ibaret olmuş.
Olması gereken güzel şeydir vicdan.
"vecd ile bin secde eder varsa taşım" derken buradaki vecd vicdan sözcüğünün arapçadaki köküdür. tasavvufta tanri aşkı ile dolma demektir.
ilk anlamı ise; bulma, keşfetme...
herkeste olmayan fakat olması geren bir şeydir.
belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkan olsa bile bir insan da olmadı mı olmayan şey.

(bkz: recep tayyip erdoğan)
'En mükemmel adalet, vicdandır.'

Victor Hugo
"vicdan tanrının tatlı fısıltısıdır." edwarfd young
Bir prof. de olması gerekendir. Bâzı meslektaşlarımızın sahip olmadığını yeni yeni fark ediyoruz. Final sınavında 42 alan öğrenciye ki ailesi km uzaktan güzel haber bekliyor. Ver işte 3 puanını. Herkese 3 puan ver. Kanaatin var kullan. Kol kanat ger. Ama malesef...
https://www.youtube.com/watch?v=VRf3h37w_g8
görsel
güncel Önemli Başlıklar