bugün

Çatalı ha sapladı ha saplayacak dudağına diye bakıyordum, bir hastalığı var kesinlikle.
her bişeyi önceden yemiştir. nasıl lan amk. millet her dk bi yemek uyduruyor. lüks görünüm vermek zaten bebek işi. lezzet değil sunum önemli. adana kebap verir ama adını duymadığın baharatlarla adını duymadığın rengarenk sebzeleri kesme tahtasının sağına soluna koyar al sana lüks. mal gibi yersin.
Soyadını milör olarak yazan insanların mesajlarına, emaillerine ve mektuplarına asla cevap vermezmiş. Bugûnkü köşe yazısında yazmış.
görsel
dogru soylemis. koyden kente henuz gecen zenginlerin estetiksizligi sadece yemeklerde degil, her yerde.
görsel

birilerine ince ince giydirmiş.
Rafine zevkleri ve yemek kültürü konusunda derya olan şahıstır.
Şarap konusunda, küçümsenmeyecek bilgi ve donanıma sahiptir.
Ülkemize birkaç beden büyüktür.
o yemeğin tadına bakarken bir yandan da çatalını hafif hafif sallayarak yemeğin içindeki baharat ve tadını anlatması canlandı gözümde.
(bkz: üşüyoruz reis)
harbi adamdır.
Haysiyeti paradan üstün tutan herkese selam olsun. Onurlu insanların yüreğinde olmak paradan daha değerlidir.
Böyle insanlara saygı duyuyorum.
bir şarabın kokusu bu kadar mı güzel anlatılır ''Şaraptan Angelina Jolie kokusu almak''

malum şarap: Emilio Rojo - Ribeiro
https://www.youtube.com/w...h?v=E2a5NWF7Hyk&t=28s
Eğer olmak istediğim kişiliği seçebilseydim olmak istediğim kişilerden birisi de bu adam olurdu.
Türkiye'nin sayılı entelektüellerinden biridir.

Bilgisi ve görgüsü her halinden bellidir.
Kobe beef oven gurme(!), yersen.

Bilmeyenler icin kobe beef;

Dogan buzagi 4 cengelli vincede ag sisteminde asilir. 18 ay boyunca hava da tutulur. Hayvan yurumeyi bile ogrenemediginden kaslari gelismez lop et olur. 18. Ayda kesime gider. Vejeteryanlari birak benim gibi etobur insanlari bile cigrindan cikaran sistem.

Sonra gelsin milor efendi lokum desin. Senin gurmeligine de insanligina da... Bir ol artik geber.
Buyuk adam dendikce sinirlerimi ziplatan cakma gurme. Kobe beef ilee alakali yazdiklarim iki entry yukarda.
görsel
Dünyanın en lüzumsuz mesleğini yapan, boş iinsan.
görsel
başarılı insanlar kıskanılır, hemde eğitim seviyesinin

düşürülmesinin iktidar partisinin projesi olduğu

ülkelerde saçma sapan tipler deniz de kumdur.

bir de öneri, bir yere gittin ve yemeğini beğenmedin

onu yayınlama, adama da söyle, yemeğini beğenmedim

yayında bunu söylersem düşman olacan ve bir şekilde

saldırmaya çalışacan, bu nedenle senin yerini yayınlamayacam.

sana hayırlı işler.
başıma bir iş gelmeyecekse fazla abartıldığını düşündüğüm insan açık ve net.
Bu adamla aynı ülkenin vatandaşı olmaktan mutluluk duyuyorum.

Son zamanlarda daha aktif olarak kullandığı sosyal mecralardaki iletişiminde pek rastlanmayan tarzda bir olgunluk ve naiflik barındıran bir üslup sergiliyor. Umarım takip edeni ve taklit edenleri çoğalır. Düşünsenize sosyal mecra muhabbetlerinin eski istanbul efendisi tarzında yürüdüğünü.
Gayrimüslimdir.
Aksam eve gelince karısına bugün ne yemek var hanim diye sormuyodur.
eşiyle birlikte paylaştığı fotoğrafın altındaki yorumu her gördüğümde gülme krizlerine girdiğim gurmedir.
https://www.posta.com.tr/...u-kadar-kotusunuz-2068268
görsel
görsel