bugün

son dönemlerin en kötü yönetmenlerinden. alone in the dark gibi felaket bir filmin yönetmeni. imdb'de en kötü 100 film sıralamasında birçok filmi vardır.
aşırı derecede wade williams a benzettiğim; tam anlamıyla "para benim, hakkı* satın almışım, film de çekerim." mottosuna sahip; hiçbir zaman kaba etimin* kenarı olamayacak bir yönetmen. Filmleri* öyle bir batırır ki şaşırırsınız. Şu ana kadar batırdığı filmler aha şunlardır -imdb notları ile birlikte- :

1 - Postal (2007)
imdb notu: 3.7
2 - Seed (2007)
imdb notu: 1.7
3 - In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (2007)
imdb notu: 2.4 / imdb bottom top100: #75
4 - BloodRayne (2005)
imdb notu: 2.5 / imdb bottom top100: #93
5 - Alone in the Dark (2005)
imdb notu: 2.2 / imdb bottom top100: #42
6 - House of the Dead (2003)
imdb notu: 2.0 / imdb bottom top100: #22

Şimdi bu adama neden hala * Far Cry'ın yönetmenliği verilir anlamak mümkün değil. "O kadar parayı bana verin ben bile çekerim." diyebiliyoruz. Şu ana kadar katlettiği oyuncuları da bir sayarsak:

Christian Slater - Tara Reid - Stephen Dorff (Alone In The Dark)/ Jason Statham - John Rhys-Davies - Ray Liotta - Ron Perlman - Claire Forlani - Leelee Sobieski - Burt Reynolds* (Dungeon Siege)/ Michael Madsen - Billy Zane - Michelle Rodriguez - Ben Kingsley* - Udo Kier (BloodRayne)/ Kristanna Loken (Hem BloodRayne hem Dungeon Siege)/ Emmanuelle Vaugier - *Udo Kier - Natalia Avelon (Far Cry*)

Şimdi bu listeye bakın ve düşünün: Bu adam nasıl böyle insanları kendi yaptığı iğrenç-ötesi filmlere bulaştırıyor? Cevabi bilmiyorum ve öğrenmekte istemiyorum açıkçası ama istediğim tek bir şey var: Biri lütfen bu adamı durdursun.

edit : Nightwish'in "Wish I Had An Angel" videosunu da yönetmiştir bu dinsiz imansız. Bir müziğe bulaşmadığı kalmıştı tam oldu...
far cry'ın da filmini çekmeye çalışıp bir kez daha s.çıp batıran beyin yoksunu insan evladı.
trailer'ını gördüm ve bu oyuna bu film nasıl olur dedim, uwe boll'u öldürmek istedim. birisi bu adamı oyunlardan uzak tutsun ya! alın elinden haklarını, gitsin kendi başına, kendi filmlerini yazsın ve s.çıp batırsın, kaybolup gitsin! kaliteli oyunlardan kaliteli filmler çıkmasının önündeki en önemli ve en büyük engel bu adamdır!

allahıma bin şükür, max payne'i bu herif çekmiyor, yoksa kahrımdan ölürdüm.
son duyumlara göre crysis'e de el atmış yönetmen kişi.
(bkz: doktor korkuyorum)
wow'un da haklarını alıp film çekmek istemiştir ama blizzard tarafından kesin bir ifadeyle reddedilmiştir.
bir oyun severin en fazla nefret etmesi gereken kişinin ismidir. far-cry filmini çekmesiyle, dünyanın en çok düşman sahibi kişisi listesinde ilk ona girdiğinden eminim.
nasıl başarıyor bilmiyorum ama filmleri çok sıkıcı, kaldı ki oldukça akıcı olması gerken, wampir'li, ork'lu fantazi dünyasından kopma oyun uyarlamalarını bile iç bayıcı hale getirmektedir. en iyi! filmi jason statham'ın başrolde oynadığı in the name of the king'tir.

spiker: başarısızlığınızın nedenini neye bağlıyorsunuz sayın boll?

uwe: boll buldum çekiyorum!
postal filmi izlenesidir. oyunun ruhunu filme birebir yansıtmayı başarmıştır.
postal tarzı geyik-aksiyon-komedi tarzına yoğunlaşırsa farklı tazrı ile yeni bir akım yaratabilecek yönetmen.

ciddi film çekmemesi gereken yönetmen.

jason statham'ı bile maymun etmiş yönetmen.
belkide tarihin en kötü yönetmeni, allah belanı versin yönetmenidir.
sıradan bir iletişim fakültesi'nde birinci sınıfı bitirmiş herkesin çekebileceği filmler çeken yönetmen. arada güzel hatunlar oynatır ama bu bile filmlerini izletmeye yetmez.

anladığım kadarıyla almanya'daki vergı yasalarındaki boşluklardan yararlanarak iş yapıyormuş. böylece çektiği ama kimsenin izlemediği filmlerden para bile kazanıyormuş.

(bkz: kara para aklamak)
rampage filmiyle acaba dedirten yönetmen.. filmin puanı imdb'de 6.2.. reyiz öğreniyor galiba..
Trolldür.
house of the Dead, BloodRayne, Dungeon Siege gibi birbirinden rezil oyun uyarlaması filmlerinden tanıyorsunuzdur Uwe Boll'u.

Boll bir süredir kitle fonunda şansını deniyordu. ilk önce Postal 2 açtığı kampanya, ardından Rampage 3 için açtığı Indiegogo kampanyası başarısız oldu. Şimdi de yine Rampage 3 için açtığı Kickstarter kampanyası başarısız olunca Uwe Boll sinirden küplere bindi. Youtube'dan yayınladığı videoda destek olmayan herkese küfürler yağdırıyor, "benim zaten ölene kadar golf oynayacak param var, size mi kaldık?" gibisinden laflar ediyor. En son söylediği sevindirici yalnız; "Hoşçakalın ve hoşçakal Hollywood".

https://www.youtube.com/watch?v=VT1J65KHX8E

Başka bir videoda Uwe Boll, Hollywood'a, Hollywood oyuncularına ve izleyicilerine de bolca saydırıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=qQJwEAqzFs4
nice güzel oyun serilerinin katili yönetmen. warcraft'a da el atıyormuş ama 'orda dur bakalım birader' demişler kendilerine.
güncel Önemli Başlıklar