bugün

tarantino nun değişmez adamı süper aktör.zibidi rollerini iyi oynar,iyi kulak keser.
25 eylül 1958 abd.
isminden çıkaramayanlar buyursun burdan yaksın
http://images.google.com....adsen&sa=N&tab=wi
reservoir dogs'da mükemmel oynayan,karizmatik,süper gözlü oyuncu.özellikle kulak kesme sahnesinde dans edişi çok hoştur.
Michael Madsen Filmleri

Bloodrayne (2005)
Vladimir rolünde

Günah Şehri (2005)
Sin City
Bob rolünde

Kill Bill: Volume 2 (2004)
Budd rolünde

Blueberry: Olağanüstü Macera (2003)
Blueberry
Wally Blount rolünde

Kill Bill: Volume 1 (2003)
Budd rolünde

Patronun Kızı (2003)
My Boss's Daughter
T.J. rolünde

Başka Gün Öl (2002)
Die Another Day
Damian Falco rolünde

Tehlikeli Tür 2 (1998)
Species 2

Köstebek (1997)
Donnie Brasco
Sonny rolünde

Kurtlar Şehri (1996)
Mulholland Falls
Eddie Hall rolünde

Tehlikeli Tür (1995)
Species
Preston Lennox rolünde

Trouble Bound (1993)
Harry Talbot rolünde

Rezervuar Köpekleri (1992)
Reservoir Dogs
Mr. Blonde/Vic rolünde

The Doors (1991)
Tom Baker rolünde

Thelma ve Louise (1991)
Thelma & Louise
Jimmy rolünde
tarantino'nun has adamıdır ya, her filmde oynaması da makbuldür. bir dizisi vardı zamanında, herkesten bir iyilik isterdi. unuttuk ulan adını insanız da donuk ve düşündüğünü aktaran surat ifadesiyle cezbeden aktördür.
her daim jöleli saçları ve karizmatik bakışlarıyla, polis, mafya babası gibi farklı rollerin altından başarıyla kalkan amerikalı karakter oyuncusu.
(bkz: yürüyen karizmalar)
(bkz: mickey rourke)
(bkz: johny cash)
(bkz: nick cave)
(bkz: birol ünel)
rezervuar köpekleri filminde mr blonde rolüyle acımasız bir karakteri canlandırmış, amerikan bağımsız sinemasının en iyi ve en yakışıklı oyuncularından. kill bill filminde billin kardeşini canlandırmıştır.

(bkz: http://www.film.gen.tr/star/star.cfm?pid=1641)
donnie brasco filminde canlandırdığı sonny red karakteri ile kendisine bir kez daha hayran bırakmış aktör.
klasik müzik eşliğinde kulak kesen manyak rolüyle piskopat ruhlu insanların gönlüne taht kurmuş film yıldızı. (bkz: hastamısınız ulan siz)
tarantino nun baş aktörü falan değildir. zira topu topu 2 filminde oynamıştır ve ilkinde oynamak için araya adamlar soktugu söylenir. b tipi filmlerin oyuncusudur. tarantino nun onu kill bill kadrosuna dahil etme sebebi de b tipi filmelere gönderme yapma istemesidir. zira tarantino b tipi filmlerini (ucuz aksiyon) alıp toplayıp adam etmesiyle meshurdur. deyim yerindeyse tarantino filmleri b tipi senaryo lu 1. sınıf filmlerdir. bu sebeple kıçınızdan baş aktör falan uydurmayın.
çok karizmatik bir aktör olmakla beraber, kötü adam rolünü en iyi kotarabilen aktörlerden biridir. çocuklarının vaftiz babası quentin tarantino'dur. sık sık tarantino filmlerinde yer alır ve iyi dostturlar. tarantino'nun yeni filmi Inglorious Bastards'ta da rol almaktadır.
KARiYERi iNiŞ ÇIKIŞLARLA DOLU OLSA DA dudagininucunubuzerekkarizmayapanagirabilergillerden EN CAZiBELiSiDiR. OKYANUS KIYISINDA HARiKA BiR MALiKANE DE DÖRT ERKEK ÇOCUĞU VE TEK GÖZLÜ KÖPEĞiYLE BiRLiKTE YAŞAMAKTADIR.
ilk filmi against all hopeta alkol bağımlılığı yüzünden kötü duruma düşen birini canlandırmış...ve doğrusunu söylemek gerekirse fazla ümit vermemiştir!
gençliği acaip karizma olan aktördür.özellikle reservoir dogsta mr.blond rolünde polise işkence yaptığı sahne inanılmaz komiktir.yani bi işkence ancak bu kadar iyi yapılır dedirtir adama
rezervuar köpeklerinde iskence yapmanın bile sanat olabilecegini kanıtlamıs, genellikle kafası iyi oyuncu.
birkaç gün önce televizyonu açtığımda 44 dakika adlı filmde direk karşıma çıkıp, filmi sonuna kadar izlememe sebep olan başarılı oyuncu.
eski kulak kesicilerden, amerikalı aktör. yakışıklıdır ama çok pis,ukala-züppe bir tipi vardır. bu haliyle nuri alço'yu andırır. en son kill bill de de arzı endam etmiş, gönülleri fethetmiştir.
adamın kralı.
suç filmlerinde esas kötü adamın tecrübeli ve sert yancısı; savaş filmlerinde ise becerikli başçavuş rollerinin abonesi olan balıketi ve kendine has bir aktördür.
the 24de jack bauer ın eski dostu olarak karşımıza çıkar.
rezervuar köpekleri filminde bay sarışın rolünde üstün başarı elde etmiş olan danimarka asıllı amerikan sinema oyuncusu ve film yapımcısı.
stuck in the middle with you dinlerken nasıl kulak kesilir öğreten kişi. (bkz: reservoir dogs)
kendisi wyatt earp filminin çekimlerinden dolayı meşgul olduğu için pulp fiction daki vincent vega rolünü reddetmiştir.
o kadar saçma sapan adamın arasında neden celebrity big brother'da olduğunu birilerinin açıklaması gereken oyuncu.

lan, o kadar mı parasız kaldın be!