bugün

entry'ler (154)

yazarların hayatlarında çıktığı en elit seviye

müşteri hizmetlerininin "iyi günler efendim" demesi.

skhizein

muhteşem bir kısa film. izlemeyenler okumasa iyi olur çok tadı kaçmaz ama yine de okumayın spoiler sayılır.
müziği gerçekten muhteşem. onun dışında çizimle senaryonun uyumu da çok iyi. konusu çok güzel. arada bir açıp izlerim.
galiba sonunda adam intihar ediyor bir de. etraftaki her şey karanlıkta kaybolduktan sonra kendini camın etrafına çizmiş olduğu görülen yerde galiba camdan atlıyor.
kendinizden uzaklaşıyorsunuz, kendinizi tanıyamaz hale geliyorsunuz. aynaya baktığınızda bir yabancıyla karşılaşıyorsunuz. zamanı geri alıp sizi bu noktaya getiren şeylerden kurtulmak istiyorsunuz. sonrasında daha da dibe batıyorsunuz. her şey daha da kötüye gidiyor. sonra sessizleşiyorsunuz, insanlardan uzaklaşıyorsunuz. ve sürekli aynı saçma şeyleri düşünüyorsunuz.
bunların üstüne gelip bir de bunu izlerseniz işte epey etkileniyorsunuz.

onuncu boyutu anlamak

Çok güzel ve sade anlatımla sahip bir video. terimlerle yormak yerine herkesin anlayabileceği örneklerle hazırlanmış. sicim teorisinin ışığında boyutları anlatıyor.

vodafone

geçtiğim için kafamı duvarlara vurduğum operatör. internet hızı berbat. yükleme hızı daha da berbat. birine şarkı yollamaya kalksam bir sürü bekletiyor, bulunduğum yerde doğru düzgün çekmiyor. avea ile çok rahat Sözlükte dolaştığım yerde çekmiyor. pişman oldum sözlük. gaza getirdiler :( vodafone dağda taşta 3g çekiyor şarkı dinliyorum deyip gaza getirdiler. yarın tekrar avea ya(türk telekoma) döneceğim.

daniela andrade

radiohead - creep cover'ı gerçekten müthiş olan şarkıcı.
https://www.youtube.com/watch?v=DDjlaN-X8-0

ayrıca where is my mind cover'ı da güzel.
https://www.youtube.com/watch?v=6Zex2x-6ePc

summertime sadness'ı da gia diye birisiyle yine güzel söylemişler, onun linki yukarıda var.

çok hoş bir ses tonu var.
summertime sadness cover'ında "think i'll miss you forever" diyişinin 10 saatlik versiyonunu yapsalar dinlerim.

liveleak

(bkz: liveleak)

zall ın google play de atar yapması

yarıldığım atardır. en sonunda bir de yumuşatmak için selamlar falan demiş. * arkandayız reyiz tim kur bütün 1 yıldız verenleri avlayalım.

141 in 3 e tam bölünmesi

burada önemli olan 141 sayısının ilk bakışta 3'e tam bölünemeyecek gibi durması. herkes einstein kesilmiş, rakamları toplamı bilmem ne.

sevilmeyen hitap şekilleri

ajan, usta, panpa, reis gibi itici kelimelerdir.
edit: başkan da var bak.

seni sevmeyi eskisi kadar sevemiyorum

seni sevmiyorumdan bir önceki aşama. aşkın çaresizliği en yoğun hissettirdiği dönemlerden biridir. muazzez ersoy'un "ayrılmalıyız artık" şarkısı da buna çok benzer bir temayı işler.
bir yandan "ayrılmalıyız artık" derken, diğer yandan "sevdim seni, çok sevdim" dersiniz. ve eklersiniz "hep öyle kalacağım..."
ama hep öyle kalınmıyor.

platonik aşkı en iyi anlatan söz

"beni beğeneni ben ben beğenmem
benim beğendiğim ise beni beğenmez
yoksa ben zurna mıyım ha..."
-ismail yk

kadir gecesi alkol alıyoruz etkinliği

neden bu kadar tepki aldığını anlamadığım etkinlik. arada üç beş kişi katılıyorum demiş. çoğu da troll zaten. aralarında troll olmayan bir sürü nonteist de zaten saçma olduğunu söylemiş. sanki milyonlarca katılım olmuş dünyaya yayılmış gibi tepki gösteriyor millet.

hoşlandığınız kişiye ilk adımı nasıl atarsınız

"enişte kızmasın ssjsjsjs" diye olmayacağı kesindir.

town of salem

karmaşık gözüküyor başta ama oynadıkça öğreniyor ve daha çok eğleniyorsunuz.
şu an donanımhaberden yaklaşık 10 kişi toplandık gelmek isteyen varsa mesaj atabilir.

tecahül i arif

(bkz: tecahülüarif)

ignostik

bildiğim kadarıyla tanrı'nın ne olduğunu tanımlayamadığımız için varlığını yokluğunu tartışamayacağımızı savunan kişidir.

nescafe xpress

yukarıda da belirtildiği gibi classic olanı normal kahvenin soğuk hali gibi. çok hoşuma gitmiyor benim.

ama vanilyalısını cidden beğeniyorum yumuşak bir tadı var.

arapça

farsça öğrenmek isterken kaynak yetersizliği nedeniyle yöneldiğim dil. yol gösterebilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

rap dinleyince gelen dünyayı kurtarıyorum hissi

muhteşem ileri zekalı ergenlerimizin rap dinleyince kendisini dünyanın sorunlarıyla ilgilenen ve bunlara çözüm üretmeye çalışan, kapitalizme boyun eğmeyen aydın insanlar sanmasına sebep olan his kannımca.

her fırsatta pop müziğe ve dinleyenlerine saçma sapan atarlar yapmalar, kendilerini ayrı bir grup sanıp sahte kişilikleriyle rapi benimsemeler...

Galiba dünyada sadece elit belli bir kesimin rap dinlediğini falan zannediyorlar. Ben normalde ılımlı bir insanımdır hiç kimseye ters bir şey söylemem ama yeter artık ulan yeter dinlediğiniz müzikten bize ne? her fırsatta art arda gelen anlamsız kelimeleri arkadan gelen dıptıs sesiyle okuyan kişileri dinlediğinizi niye belirtiyorsunuz? zevk alıyorsan gider dinlersin milletin dinlediğinden sana ne?

milky chance

yanlışlıkla fairytale şarkısını açtığım grup. tam değiştirecekken başlangıcı hoşuma gitti, değişik bir tarzları var. hoş açıkçası.