bugün

(bkz: ultraviole) *
ozon tabakasının delinmesiyle yer yüzüne daha rahat ulaşan, cilt kanserine neden olan ışındır.
yaşam kaynağı olan güneş tarafından yayılan ve dalga boyu 2000-4000 Angstrom arasında değişen mor ötesi zararlı ışınlardır. özellikle deri hücreleri olmak üzere, hücre duvarlarında tahribata ve DNA dizgilerinde bozulmalara neden olur.

buna mukabil,

insan sağlığına zararlı bakteri ve mikroorganizmaların yok edilmesi amacıyla, biyolojik su arıtma sistemlerinin dezenfeksiyon proseslerinde %99.99 başarı ile kullanılır.
ilhan irem'in 80'li yılların sonunda kurduğu gruplardan birisi.grup solistleri ilhan irem veseden gürel 'di
artık uludağ sözlükte yazmaya başlayacak olan yazardır. *
hoş geldin insanı... *
(#7321419) dürüstlüğünü takdir ettiğim yazar. şimdi, bunun için nickaltı mı yazılır, demeyin. özel mesaj atacaktım ama, sırf bunun için özel mesaj mı atılır, demesinden korktuğum için...
çok fena pop müzik dinleyen, bana da geceleri sigara içmemem için
çok pis ayar vermiş olan yağız delikanlı, genç mühendis yazar. * *
kaliteli entrilere imza atan bir yazar.
hoş sohbet bir yazar. ayrıca zeki bir adam.
1453. entrysi kutlu olsun yazarı. tespit yaptım paylaşayım dedim. bugün çohiyim yeavv. *
(#20112257)değiştirilen haberin sitede olmadığı söyleyen dahi arkadaşımızdır. beyin güzel bi organ arada kullanmalı.
haber siteden silindiğinde google aramalarından da silindiğini sanan, önbellek kavramından haberdar olmayan kişilerce eleştirilen yazar. yedirtmeyiz.
kimseyi kırmadan ustaca kritik yapan yazar insanı.
guiza nın büyük futbolcu olduğunu düşünen yazar.
kendisi büyük ihtimalle dönerci kılıklı bir heriftir.
kendisi mükemmel bir yazardır ve himayem altındadır. dokunan karşısında beni bulur.
bugün öğle yemeğinde döner yemiş bulunan müthiş yazar. et döner hem de. dönerci olarak çalıştığı yerde azar azar götürmekten hiç çekinmez.
seviyeli yazar.
araştırmacı kişiliği çok çılgın yazar.
mor üstü frekansa sahip ışık dalgasıdır. göz için tehlikelidir. çok güzel işlere de yarar.
(#21583109) bazı sözler olur, güleyim mi ağlayayım mı bilemezsin. Ama o söz doğrudur. Sırf artı verebilmek için sözlüğe giriş yaparsın.
iş sebebiyle Muğla'da tanıştığım neşeli arkadaş. (:
görsel
ışınlarından korunmak gerekir. bunun içinde en kapalı havada bile güneş koruyucu sürmek gerekir. *