bugün

battlestar galactica.
Married with Children
(bkz: criminal minds)
sözlük yazarlarının kendilerinden önce acaba yazılmış mı diye bakmaya üşendiği ve yazmaya abandığı dizilerdir. bi okuyun, üşenmeyin ya. her diziden 20-30 tane olunca ne anlamı var. tamam sen de seviyorsun o diziyi anladık ama yapmayın artık bunu.
(bkz: it s always sunny in philadelphia)
family guy
(bkz: arrested development)
en güzel tespitler: how i met your mother
en heyecanlı senaryo: prisonbreak
en amaçsızca izlettiren: dawson's creek
chuck, house(tnt)
(bkz: chuck)
(bkz: how i met your mother)
(bkz: the big bang theory)
öncelikle:

(bkz: anket ama olsun)

sonra:

(bkz: the office) bbc versiyonu
(bkz: spaced)
(bkz: blackadder)
(bkz: fawlty towers)
(bkz: x files)
(bkz: rome)
(bkz: lost room)
(bkz: seinfeld)
tina fey'in mükemmel performansı ve alec baldwin farkıyla, hala yazılmamış olması şaşırtıcı olan 30 rock'ta bu listeye dahil edilmelidir.
(bkz: lost)
(bkz: csi)
(bkz: six feet under)
(bkz: x-files)
(bkz: alias)
(bkz: the tudors)
(bkz: nip/tuck)
(bkz: the simpsons)
(bkz: south park)
(bkz: the simpsons)
tüm zamanların en iyi dizisidir. zira 21 sezon yapmıştır. hangi dizi bu kadar sezon yapmış ki?
how i met your mother
chuck.
(bkz: battlestar galactica)
(bkz: ulan)*

edit: (bkz: 30 rock)
nasıl unuttum...
-seinfeld
-coupling uk
-24
-friends
-the simpsons...
titre ve kendine gel okuyucu ya da yazar her kimsen. gelecekte daha iyisinin çekilmesi muhtemel ama hiçbirini gregory house kadar sevmeyeceğiz. 175 entry içinde 3 bilemedin 5 tane gördüm (bkz: house md). onlarda alt sıralarda.

tamam al bundy iyiydi nick' ten anlayabileceğiniz gibi ama herkes yerini bilsin.
(bkz: adanalı) en azından bana çok yabancı.
the simpsons.
south park.
ankettir diye burun kıvırmıştım ama spaced bir kez yazılmış o yüzden ben de yazayım dedim:

spaced.

hatta, spaced, spaced, spaced, spaced. evet.

neyse, duramadım komedi alanında devam ediyorum, aşağıdaki sıra ile:
south park
arrested development
the tick(hehe)
30 rock
the office(önce uk, sonra us)
it's always sunny in philadelphia
malcolm in the middle
scrubs
eek! the cat ve the terrible thunderlizards
(fox kids-jetix olayını abartırsam bobby'nin dünyası bile yazabilirim, o yüzden durdum.)
family guy
the it crowd
coupling
undeclared(ve bunun tatlıdram versiyonu: freaks and geeks)
how i met your mother
my name is earl(sona kaldı ama kötü dizileri de iyi başlığına yazmayayım)

özel olarak seinfeld, friends, cheers, married with children, frasier, the simpsons, hatta full house, alf falan diye de sayayım, sıralamada garip durabilir bunlar, duygular öne geçebilir. onur ödülü de monty python's flying circus'ın oluyor, hatta tüm salon on dakika ayakta alkışlıyor.
(bkz: super father) **
komedi dizisi dalında

en iyisi tartışmasız seinfelddir.

peşine de Coupling gelir. ha benim izlemediğim başka diziler vardır o başka ama bu 2.yi değiştirse de 1.yi değiştiremez.

Gelmiş geçmiş en iyi dizi de The sopranostur daha üstüne görmedim, tartışma bile kabul etmez, etmemelidir de.

Dexter gibi ilginç bir konuyu dizi formatına göre özgün bir şekilde işlemekte nadir işlerdendir.

Malesef ki bu sıralamaya ne how i met your mother ne de lost girebilir. how i met your mother güzeldir hoştur kimi yönleriyle özgün bir yapımdır ancak kendisinden öncekilerin mirasını yemektedir. Lost tamamen özgün bir yapımdır ancak Ne Anthony sopranos ne george costanza ne dexter morgan ne de jeff murdock gibi bir karateri vardır. yani izleyen kişiye karakterleri aşırı sevme, ne bileyim özdeşleşme veya da keşke olsa da oturup takılsak diyebilecek gibi bir hissiyat vermemektedir. tabi kate olsa şimdi tadından yenmezdi ama o bambaşka konu.
tüm brezilya dizileri.
sözlükçe hastasıyız. *
married with children
çekildiği yıllardaki sosyo-ekonomik yapı, diğer diziler ve insanların yaşam tarzlarını göz önüne alırsak çok uçuk bir diziydi. halbuki konusu çok basitti...

coupling uk.