bugün

2007 yılında cbs kanalında gösterime başlayan süper eğlenceli komedi dizisi. iki dahi gencin taş gibi bir yan komşuları olması ve onunla çiftleşmek uğruna yaptıklarını konu alan the big bang theory'nin arka planında two and a half men, gilmore girls gibi dizilerin yazar ve yapımcılar varmış.

http://www.imdb.com/title/tt0898266/
türkçe altyazısının bulunmadığı dizi. sadece ilk üç bölümü divxplanet'te var.*

edit: ilk sezonun alt yazılarını çevirdikleri için divxplanet teki arkadaşlara teşekkür ederim.
yeni sezonda cnbc-e de yayınlanacak olan dizi.
içerisinde 4 moron 1 afet barındıran eğlenceli dizi. Verecek vermeyecek derken kendinizi izlemekten alıkoyamadığınız bir dizi. Favori karakterim tabiki Sheldon.
(bkz: doppler effect)
yeni bir cnbc-e dizisi.ilk sezonu 17 bolumdur ki abd , ikinci sezona baslarken , biz ilk sezonuna merhaba diyecegiz.enfes komedi izlenen ilk 10 bolumde gozlerden yas getirmistir.
4 dahi ve 1 bayan komsunun * baslarına gelen komik olaylar serisi.
siddetle tavsiyeyi bir gorev bilirim.
ilk sezonu 17 bolum olan muthıs komık olan dizidir. dizinin en gulduren karakteri sheldon dır. (bkz: jım parsons). 4 zeki otesi insanın ve 1 guzel bayanın baslarına gelen olayları anlatır.*
you don't mess with the zohan gibisinden rezalet bi komedi seyretmemin üstüne sadece iki bölümle on tane adam sandler filminde atamayacağım kadar kahkahayı bana attırmış dizi. sonraki bölümler de aynı performansda giderse beni yerden kazımakla sonuçlanabilir. süper lan süper..
sheldon karakterinin gulusune dikkat edilmesi gereken dizi.zira sadece 9 ve 14. bolumlerde guldugu gorulmustur ve enteresan ancak yaran bir gulusu vardır.
asıl adının 4 geek 1 chick olması gereken dizi. [kat: the big bang theory] [kat: geek dizileri] [kat: yabacı dizileri] [kat: amerikan dizileri]
cnbc-e de bugün yayımlanacak olan komedi dizisi. izlememe rağmen diziyi oluşturan kişilerin; Chuck Lorre, Bill Prady'nin daha önceki yaptıklarına bakıldığında güzel olacağının sinyalerini veren dizidir.
'artık en seksi şey zeka' sloganıyla çıkış yapmayı uman, cnbc-e'de ileriki günlerde izleyebileceğimiz komedik atraksiyon.
izlediğim ilk bölümüyle beni yerlere yatırmış dizi. gerçekten çok başarılı.
jenerigi tekrar tekrar dinlenesi dizi.
*
duş perdelerinin üzerinde periyodik cetvel olan iki inek öğrenci ve üzerine cheesecake kokusu sinmiş güzel bi hatunu konu alan dizi.lakin dizinin 20 dakika olması tadı damakta bırakmaktadır.
ilk bölümüyle pek de başarılı görünmeyen yeni cnbc e dizisi.
zeka ve güzelliği çok iyi irdeleyen, two and a half men'deki espri trafiğini aynen yakalayan cnbc e nin yeni sezon dizilerinden biri. dizideki "sheldon" karakteriyse hakikaten mükemmel, bir insan gündelik hayatta kulladığımız herhangi bir kavramın bilimsel yönünü ancak bu kadar güzel anlatabilir. bir de dizide dikkat çeken şey bilimsel terimlerle bezenmiş cümlelerin yanında klişe cümleleri de duyuyor olmamız, örnek olarak leonard'ın güzel komşusunun arkasından bakarken söylediği "çocuklarımız zeki ve güzel olacak" sözü. gerçekten iyi bir dizi.
beğenmeyen ya da kötü eleştiren nasıl olur diye şaşırıyordum bu diziyi. sanırım sebebini anladım. o da o eski tanıdık -ve galiba uzun zaman boyunca da yok olmayacak- sorun yüzünden. altyazı..

diziyi bi defa seyrettikten sonra ikinci seyredişimde yanımda arkadaşlar olsun, beraber gülüp eğlenelim istedim ve tüm sezonu flash disk'e kaydedip yola düştüm. arkadaşlarla diziyi seyrederken türkçe altyazıları seçmek zorunda kaldık. altyazılarda sorun olacağını biliyordum daha en baştan ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. tamamen sallapati, kafadan uydurma ve en kötüsü de dizideki esprilerin yüzde altmışının (abartmıyorum, en az yüzde altmışının) yok edildiği, söylenen cümlelerin uzağından yakınından geçmeyecek lafların yazıldığı bi altyazıyla seyretmek zorunda kalınca beraber seyrettiğim herifler sadece arada bi hımpffs falan diye sessizce güldüler. oysa ben evde ilk seyrettiğimde evi çınlatıyordum kahkahalarımla.

o yüzden diyeceğim o ki, eğer bu diziyi seyretme planınız varsa sakın internetten indirip seyretmeyin. bakın cnbc-e vermeye başlamış, oranın da altyazılarında sorun vardı ama sanmıyorum netteki rezalet çeviriler kadar olsunlar. coupling'le yanyana koyabilecek kadar beğendiğim bu diziyi rezil etmeyin, diziye de yazık size de..
ilk bölümüyle beni benden alan dizi. hem komik hem bilgi içerikli sadece bilgi üst düzeyler için... *
guzel bir dizi olmasina ragmen en kotu opening theme lerden birine sahip olan dizi.ah nerede o eski friends ler...
sheldon'ın hareketleriyle, sheldon olmayan elemanın ise saçlarıyla yardığı dizi. ilk bölümü felaket olsa da ikinci bölümü fena değil.
taş hatunu oynayan kaley cuoco şu an tnt'de yayınlanan 8 simple rules for my dating teenage daughter dizisinde de oynamaktadır.
sanırım ikinci bölümünde zeki gençlerden birisinin (sanırım leonard) elinde ışın kılıcıyla dolaşma sahnesiyle yarmıştır beni. her bir karakter ayrı bir modeldir seviyoruz hepsini.
sekizinci bölümün son 40 saniyesi tekrar tekrar izlenip ağızdan salyalar saçılarak gülünesi dizi.
yirmi dakikalık komedi dizisi, fen bilgisi dersi karışımı izlenesi şey.
son sezonu the big crouch theory * olacakmış.