bugün

2007 yılında cbs kanalında gösterime başlayan süper eğlenceli komedi dizisi. iki dahi gencin taş gibi bir yan komşuları olması ve onunla çiftleşmek uğruna yaptıklarını konu alan the big bang theory'nin arka planında two and a half men, gilmore girls gibi dizilerin yazar ve yapımcılar varmış.

http://www.imdb.com/title/tt0898266/
türkçe altyazısının bulunmadığı dizi. sadece ilk üç bölümü divxplanet'te var.*

edit: ilk sezonun alt yazılarını çevirdikleri için divxplanet teki arkadaşlara teşekkür ederim.
yeni sezonda cnbc-e de yayınlanacak olan dizi.
içerisinde 4 moron 1 afet barındıran eğlenceli dizi. Verecek vermeyecek derken kendinizi izlemekten alıkoyamadığınız bir dizi. Favori karakterim tabiki Sheldon.
(bkz: doppler effect)
yeni bir cnbc-e dizisi.ilk sezonu 17 bolumdur ki abd , ikinci sezona baslarken , biz ilk sezonuna merhaba diyecegiz.enfes komedi izlenen ilk 10 bolumde gozlerden yas getirmistir.
4 dahi ve 1 bayan komsunun * baslarına gelen komik olaylar serisi.
siddetle tavsiyeyi bir gorev bilirim.
ilk sezonu 17 bolum olan muthıs komık olan dizidir. dizinin en gulduren karakteri sheldon dır. (bkz: jım parsons). 4 zeki otesi insanın ve 1 guzel bayanın baslarına gelen olayları anlatır.*
you don't mess with the zohan gibisinden rezalet bi komedi seyretmemin üstüne sadece iki bölümle on tane adam sandler filminde atamayacağım kadar kahkahayı bana attırmış dizi. sonraki bölümler de aynı performansda giderse beni yerden kazımakla sonuçlanabilir. süper lan süper..
sheldon karakterinin gulusune dikkat edilmesi gereken dizi.zira sadece 9 ve 14. bolumlerde guldugu gorulmustur ve enteresan ancak yaran bir gulusu vardır.
asıl adının 4 geek 1 chick olması gereken dizi. [kat: the big bang theory] [kat: geek dizileri] [kat: yabacı dizileri] [kat: amerikan dizileri]
cnbc-e de bugün yayımlanacak olan komedi dizisi. izlememe rağmen diziyi oluşturan kişilerin; Chuck Lorre, Bill Prady'nin daha önceki yaptıklarına bakıldığında güzel olacağının sinyalerini veren dizidir.
'artık en seksi şey zeka' sloganıyla çıkış yapmayı uman, cnbc-e'de ileriki günlerde izleyebileceğimiz komedik atraksiyon.
izlediğim ilk bölümüyle beni yerlere yatırmış dizi. gerçekten çok başarılı.
jenerigi tekrar tekrar dinlenesi dizi.
*
duş perdelerinin üzerinde periyodik cetvel olan iki inek öğrenci ve üzerine cheesecake kokusu sinmiş güzel bi hatunu konu alan dizi.lakin dizinin 20 dakika olması tadı damakta bırakmaktadır.
ilk bölümüyle pek de başarılı görünmeyen yeni cnbc e dizisi.
zeka ve güzelliği çok iyi irdeleyen, two and a half men'deki espri trafiğini aynen yakalayan cnbc e nin yeni sezon dizilerinden biri. dizideki "sheldon" karakteriyse hakikaten mükemmel, bir insan gündelik hayatta kulladığımız herhangi bir kavramın bilimsel yönünü ancak bu kadar güzel anlatabilir. bir de dizide dikkat çeken şey bilimsel terimlerle bezenmiş cümlelerin yanında klişe cümleleri de duyuyor olmamız, örnek olarak leonard'ın güzel komşusunun arkasından bakarken söylediği "çocuklarımız zeki ve güzel olacak" sözü. gerçekten iyi bir dizi.
beğenmeyen ya da kötü eleştiren nasıl olur diye şaşırıyordum bu diziyi. sanırım sebebini anladım. o da o eski tanıdık -ve galiba uzun zaman boyunca da yok olmayacak- sorun yüzünden. altyazı..

diziyi bi defa seyrettikten sonra ikinci seyredişimde yanımda arkadaşlar olsun, beraber gülüp eğlenelim istedim ve tüm sezonu flash disk'e kaydedip yola düştüm. arkadaşlarla diziyi seyrederken türkçe altyazıları seçmek zorunda kaldık. altyazılarda sorun olacağını biliyordum daha en baştan ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. tamamen sallapati, kafadan uydurma ve en kötüsü de dizideki esprilerin yüzde altmışının (abartmıyorum, en az yüzde altmışının) yok edildiği, söylenen cümlelerin uzağından yakınından geçmeyecek lafların yazıldığı bi altyazıyla seyretmek zorunda kalınca beraber seyrettiğim herifler sadece arada bi hımpffs falan diye sessizce güldüler. oysa ben evde ilk seyrettiğimde evi çınlatıyordum kahkahalarımla.

o yüzden diyeceğim o ki, eğer bu diziyi seyretme planınız varsa sakın internetten indirip seyretmeyin. bakın cnbc-e vermeye başlamış, oranın da altyazılarında sorun vardı ama sanmıyorum netteki rezalet çeviriler kadar olsunlar. coupling'le yanyana koyabilecek kadar beğendiğim bu diziyi rezil etmeyin, diziye de yazık size de..
ilk bölümüyle beni benden alan dizi. hem komik hem bilgi içerikli sadece bilgi üst düzeyler için... *
guzel bir dizi olmasina ragmen en kotu opening theme lerden birine sahip olan dizi.ah nerede o eski friends ler...
sheldon'ın hareketleriyle, sheldon olmayan elemanın ise saçlarıyla yardığı dizi. ilk bölümü felaket olsa da ikinci bölümü fena değil.
taş hatunu oynayan kaley cuoco şu an tnt'de yayınlanan 8 simple rules for my dating teenage daughter dizisinde de oynamaktadır.
sanırım ikinci bölümünde zeki gençlerden birisinin (sanırım leonard) elinde ışın kılıcıyla dolaşma sahnesiyle yarmıştır beni. her bir karakter ayrı bir modeldir seviyoruz hepsini.
sekizinci bölümün son 40 saniyesi tekrar tekrar izlenip ağızdan salyalar saçılarak gülünesi dizi.
yirmi dakikalık komedi dizisi, fen bilgisi dersi karışımı izlenesi şey.
son sezonu the big crouch theory * olacakmış.
kızlarla konuşamayan hintli karakteri için dahi izlemeye değer.
sadece sheldonın ileri derece obsesif hareketleri için bile izlenebilecek bir dizi. Salı günü eğlencesi.
sheldon başta olmak üzere aşk dahil herşeyi fizik,kimya,matematik gibi pozitif bilimlere dayandırarak açıklayabilen, insan üstü zeka sahibi şahsiyetlerin ortada cirit atarak yarılmama sebebiyet vermelerine sebep olan ve cnbe de salı akşamları yayınlanan muheteşem dizi.
2. sezon 4. bölümde charlie sheen'in 15 saniye kadar konuk olduğu ve raj'a ayar verdiği dizi.
(bkz: Koothrappali)
(bkz: Gablehauser)
(bkz: Hofstader)
(bkz: Cooper)
(bkz: Wolowitz)
ve (bkz: Penny)
bu akşamki bölümünde sheldonın iyice tırlattığı bir bölüm izledik. yalnız aynı tekdüzelikte geçiyor sanki. biraz daha erkek evi kıvamında sürerse bayacak gibi.
internette sadece 5 bölümü izlenebilen, altyazılarının baş ağrısı yaptığı, karakterlerin çok konuştuğu fakat hayli güldürücü dizi.
iyidir hostur da "16 yasinda doktora ha" dedirten, yasi basini almis olmakla beraber hala lisans okuyan bunyeleri intihara meyledebilecek dizi, ailecek severek izliyoruz.
hintli öğrencinin, arkadaşları ile girdikleri diyalog yaran ötesi olan dizi.
intro müziği hareketli ve çocuğumsu olan dizidir.

dizi hakkında konuşmak gerekirse;

"inek hangi ülkeden olursa olsun inektir" mesajı vermektedir.
sheldon'ın olaylara getirdiği bilimsel içerikli absürd ve aynı zamanda komik yorumlar için izlenmesi gereken dizidir. hastalık derecesindeki gıcıklığına da hayranım.

sheldon'ın taramalı tüfek gibi çalışan ağzı alt yazıların coşkun bir nehir gibi akmasına, gözlerimin takip yeteneğinin sınanmasına neden olmaktadır.
karakterlerin sürekli merdivende yürüdüğü bir dizidir. ne zaman denk gelsem apartmanın içinde konuşarak yürüyorlar. belki vardır bir olayı bilemem o kadarını. izlemiyorum zira diziyi.
Sheldon ın kapı çalışı mutlaka izlenip büyük bir sesle kahkaha atılması gereken harikulade bir dizidir.
(bkz: i am the sword master)
şu ara piyasadaki en kaliteli sit-comlardan..

leonard'ın geeky ama naif karakteri,

rasheej'in kızlar önünde alkol almadığı sürece konuşamaması,

howard'ın annesiyle yaşadığı diyaloglar ve abazanlıkları,

sheldon'ın ise sheldon oluşuyla yerlere yatırır.

kapı vurma efekti ni kve olarak alırsak,

(kve)penny(kve)penny(kve)penny(kve)penny şeklinde bir sheldon denklemi oluşturmak ayrıca mümkündür.

--spoiler--

özellikle 2. sezonun 10. bölümünün son saniyelerindeki elektronik penny sesi aşırı gülmekten dolayı öksürük krizine sokmuştur bendenizi.. hayat işte, naparsın.

--spoiler--
"our whole universe was in a hot dense state,then nearly fourteen billion years ago expansion started wait..."diyerekten başlayan bir giriş müziği wardır ki tadından yenmezdir.

edit:herşey tamamda neden eksi??seovi yi mi buldum yoksa öyle bir raslantı mı?
geçen her bölümüyle birlikte beni iyice kendisine bağlayan dizidir. sırf sheldon kişisinin her bölümdeki asosyal-agresif tavırları bile başlı başına izlenme sebebidir. ayrıca buradan penny' e seslenmek istiyorum; şu leonard' a azcık yüz ver allahsız! adam ince hastalıktan ölüp gitcek senin yüzünden.
arkadaşımın hediye ettiği "I'm the real Sheldon" tshirt'üyle haberdar olduğum, derhal tüm bölümlerini izlediğim ve diyalogların birçoğuna bayıldığım süper eğlenceli dizi. özellikle; çok basit bir soruya verilen inanılmaz uzun ve aşırı bilgi yüklemesi oluşturan cevaplar, araya sokuşturulmuş birçok bilimsel gönderme ve hiç bitmeyen kavram tartışmaları, alışkanlık yaratır. tshirt'ü üstüme denerken ki pis sırıtışlara başta gıcık olsam da, diziyi izledikçe şu anda gurur duyduğum söylenebilir. sanıyorum ki sheldon ismi nobel ödüllü fizikçi Sheldon Lee Glashow'a bir atıfdır.

--spoiler--
sheldon'ın leonard'a penny ile ilişkisinin nasıl imkansız olduğunu ifade edişi; "You have about as much chance with her as the Hubble Telescope does of finding in the middle of every black hole is a little man holding a flashlight trying to find the circuit breaker.", dizi replikleri hakkında ipucu verecektir.
--spoiler--
cnbc e'nin korku ve şiddet içerir uyarısı ile yayınladığı dizi. *
Kendi hayatımı gördüğüm dizi. Her bir şeyi bilim çerçevesinde düşünen 4 arkadaş;
Sheldon*: asosyal, insanlara istemeden, sadece düşünme tarzından kaynaklı uzun ve bilimsel cevap vermesi sonucu istediğini yaptırabilen, sarkazm ve seks gibi olguları anlamayan şahıs.
Lenord: Penny isimli zavallı bir kızın arkasında koşan, önüne gelen her seks fırsatını değerlendiren, sheldondan daha az zeki zavallı fizikçi *
Raj: Karşı cinsle sarhoş olmadan ilişki kuramayan hintli fizikçi
Howard*: ilşki anlayışı, nefes alsın yeter olan, annesiyle durmadan atışan, kendini seksi zanneden havalı yahudi mühendis.
Insanlığın gelebileceği noktaları gördükçe imrendiğim dizidir. Kendi karakterime özellikle House, sheldon gibi şahısların karakteristik özelliklerini eklemeye çalışmaktayım.
20 dakikanın en az 17 dakikasında güldüren dizi, diğer 3 dakikada da kendine gelme süresi.
2. sezon 4. bölüm itibariyle Sheldon karakterinin karşısında saygıyla eğildiğim, süper dizi be tabirine cuk diye oturan dizidir.
(bkz= Sheldon sen bizim herşeyimizsin)
(bkz: Sheldon Cooper)
taş hatunun biraz salak bir yüzü var dedirten onun dışında insanı yerlere yatıran bazen zeka hızına yetişilemeyen yabancı dizi. (bkz: LEONAAAAARD LEONAAARD I AM SiCK) *
an itibariyle cnbc-e de olan dizi. severek izliyoruz.
2. sezon 17. bölümde konuk oyuncu olarak ttsccdan tanıdığımız summer glau ve nobel ödüllü fizikçi george smootu görebileceğimiz dizi. 20 dakikalık keyif verici madde.