bugün

entry'ler (256)

dağınıklığı seven insan

dağınıklığın kendi düzeni olduğunu, herşey yerli yerinde olduğu zaman kendi düzeninin bozulduğunu savunan insandır.

heath ledger

halen yaşıyor olsa iyi ki doğmuş aktörü. Günümüzün ve ileriki yılların çok yetenekli oyuncuları arasında gösterilerken belkide kariyerinin zirvesinde altın vuruşla ölen muhteşem filmleri olan oyuncu...

hastası olunan sözler

how i remembered them. not necessarily the way they happened.
benim hatırladıklarımın yaşandıkları gibi olması gerekmez.
(bkz: lost highway)

white rabbit

saatlerce dinlenebilen nadir şarkılardan* bir tanesidir. bir diğeri için (bkz: good shephard)

akyurter

o bir yılmaz çevreci kişilik, o bir bıkmadan zippoya zippo benzinine benzin diyen insan, o bir camel'ın içicisi, o bir metallica fanı, o bir usanmadan saatlerce how i met your mother izleyebilitesi olan insan, o bir david lynch hastası vee vee o bir hoşgeldin insanı. hoşgelmiş yeni yazar akyurter.*

lafini balla kestim

Sürekli kesilip söylendiği zaman kabak tadı veren balla falan alakası kalmayan samimiyetten uzak kusura bakma tarzı bir cümle.

atomic soda

ilk defa dinlememe rağmen bu zamanlarda kulağımdan ve dilimden düşürmeyi başaramadığım babybird parçası.

ramazan bayramı na şeker bayramı diyen zihniyet

Sen, ben, o, biz, siz, onlardır. Madem ki önemli olan Bayram diye adlandırılan o günlerde sevmek, sevişmek , küssek barışmak, unuttuğumuz akrabaları sadece o ilk gün hatırlamak, o zaman ne önemi varki adının ne olduğunun ya da olmadıgının?

az görüşen çiftlerin aşkının daha uzun sürmesi

Normal olan olaydır. Gözlemlerime göre kişiler az görüştükleri zaman birbirlerine olan özlemleri ilişkileri uzun kılan en büyük etkendir. Sürekli mıç mıç, cici bici aşkım, maşkım, gülüm olmadığı için birbirlerinden sıkılma oranları bi' hayli düştüğü için daha uzun birlikte oluyorlar.

sübaneke işalla yareppim işalla dinimiz amin

Küçükken hepimizin içinde az da olsa bir fırat olduğunu varsayarsak hepimizin ettiği dua. Bazı insanların-acaba kim- ettikleri dualara nazaran daha saf ve temiz olan
en azından göstermelik olmayan, karşılık beklenmeyen duadır kanımca.

check in

Ne kadar kolay görünse de zor olan işlemdir. Heleki bu işlem uçak değilde gemi içinse çalışana eziyet bile olabilir. Tabi her işte olduğu gibi bunu da eğlenceye çevirme olanağınız bulunmaktadır.

başlıkları alt alta okumak

sözlük yazarlarının korkuları
sivrisinekten ayar yemek

12 yaşındaki çocuğun doğum yaparken ölmesi

evlenme yaşının 14e indirilmesini öngörenlere okutulması, gözlerine sokulması gereken olaydır. yazıktır, ayıptır herşeyden öte cinayettir. ailelerine gerekilen ceza verilmelidir ama nerdedir o adalet sistemi bizde? o adalet sistemidir ki sadece açken 1 ekmek çalan küçük çocuğa işlemektedir, genç insanların akıbetleriyle ilgilenmemekte hatta bazı suçlaları güç bela tutuklamaktadır*.

kimsenin anlayamadığı ergen

yüksek ihtimal emo'dur.

ünlülerden duymak istenilen sözler

- "lost highway'deki mantık ..... "
david lynch

- kadir topbaş " bi' daha da istanbnul'a gelmem"
-rte " daha da türkiye'ye gelmem arkadaş, istifa ediyorum"

tuvalette başlık düşünmek

(bkz: tuvalette entry girmek)

akp li olmak için gerekenler

selin sebebini allah'a bırakmak yada istanbullulara atmak
ananı da alıp gitmek
askerde yan gelip yatmamak boku bokuna ölmek
yapılan zamların arkasında durmak, 2500 lira harç ödemek
alamamak ama nicesini vermek, akp'ye can vermek

ünlülerin kişisel iletileri

çağla şikel : tostumu yedim bekliyorum.

sevgilinin hicbir seye izin vermemesi

direk olarak çıldırma sebebidir. hayır ille de o kategoriye giren sevgiliye sahip olunması gerekmez o sevgiliye sahip bi' arkadaş bile yeterlidir efendim nitekim sürekli onları görürsün, kavgalarına şahit olursun içinde bir çok fırtına kopar ama dile getiremezsin nede olsa o senin arkadaşındır.

alın verin ekonomiye can verin

oyuncakçı amcanın sattığı oyuncakların tamamının çin malı olduğu reklam filminin ana sloganı.
(bkz: önce parayı görelim)