bugün

en önemli filmleri arasında beetlejuice, the shadow, mercury rising, edge gibi filmleri gösterilebilecek, 1958 doğumlu, kendi mesleğini icra eden üç de, birbirinin kopyası olan kardeşe sahip, ortalama hollywood oyuncusu...
sansasyon peşinde koşmayan, kendine özgü aktörlüğüyle beğeni toplayan, özgün bir aktörlük tarzı geliştirmiş amerikalı aktör. nürnberg filmindeki savcı rolüyle beğeni toplayandır.
the departed'ta da oynamıştır..
kim basinger' le evliliğini bütün sansasyonlara rağmen bu seneye kadar devam ettirebilen, centilmen ama alkolik aktör.
çekilecek olan sinema filminde kesinlikle max payne'i oynaması gereken adamdır.
pearl harbour filminde albay rolünüde iyi oynamıştır.*
sülalesinin tek adam gibi oynayan aktörü. diğerleri zaten olsada olur, olmasada.
şu sıralarda 30 Rock adlı nbc dizisinde başarılı yönetici jack donaghy rolünde oynayan başarılı oyuncu.
karizmatikigin bir adim otesindeki hollywood stari. fun with dick and jane filminde cizdigi figur pek bir izlemeye degerdir.
çok ektileyici bir sese ve ve hiç beklemediğim bir şekilde başarılı bir komedi yeteneğine sahip hollywood kişisi.
Glengarry Glen Ross'da blake karakterini canlandırmıştır.
isminin telafuzu hoşuma kaçan ünlü kişi.

(bkz: soylenmesi zevkli kelimeler)
sinema kariyerini bir başarısızlık örneği olarak nitelendirip, emekli olmayı düşündüğünü açıklayan ünlü oyuncu.
friends'de phoebe'nin hayati (belki gereginden fazla) kucaklayan erkek arkadasi parker olarak konuk oyuncu olan ve cok gulduren basarili aktor.
yaşı ilerledikçe karizmatikleşen yakışıklı oyuncu.30 rock dizisiyle komedi dalında en iyi erkek oyuncu seçildi.
yaslandikca karizmasi ve seksapalitesi gittikce artan abd' li erkek oyuncu. it's complicated ile komedide ne kadar basarili oldugunu bir kez daha gostermistir.
30 rock'ın yıldızıdır.
beetlejuice ile tanıdığım, the aviator ve pearl harbor gibi filmlerde boy göstermiş, sponge bob, cats and dogs gibi filmlerde seslendirme yapan aktör. 30 rock dizisinde oynadığını öğrendiğimde yok canım olmaz demiştim fakat sonradan kendisine çok güldüm.
30 rock'taki hali inanılmaz karizmatik ve hoştur.
Saturday Night live'da yaptığı donald trump taklitleriyle reyting arttıran isim.
bir dönem çok şanslıydı.
(bkz: kim basinger)
bunlar sülalece Hollywood u esir almış başka açıklaması yok. Alec Baldwin in kuzenidir. Stephen Baldwin, William Baldwin, Daniel Baldwin kardeşlere değinmiyorum bile.
nefis komedi oyuncusu ve...

yaşlanınca kafası en çok büyüyen ünlülerden. kendisi beetlejuice'ta nizami kafa ölçülerine sahipken, yaşlandıkça (notting hill otel odası sahnesi ya da my best friend's girl) 1.3 yaşlanmış val kilmer kafası boyutunu yakalamıştır.

bu morfozda rakipleri, ölçü birimi haline gelmiş isimler val kilmer (örn: 1.1 val kilmer yaşlılığı kafa büyüklüğü a.k.a. heat-felon transformasyonu anatomide) ve kartal tibet'tir.
Rust isimli filmin çekimi sırasında görüntü yönetmeninin kazayla ölümüne neden oldu.

https://www.hurriyet.com....onetmeni-oldurdu-41922437
Adam film setinde yanlışlıkla başka bir aktörü vurdu.