bugün

Sonu "iyi" olarak bitmeyen dizidir.

Başarı konusunda çok nadir geliyor bu tarz sitcom'lar. Big Bang Theory var, How I Met Your Mother var. Geçmişten Friends var. Ama bunların yanında, yola çıktığı hikâyesi ve espri anlayışı nedeniyle Two and a Half Men benim için ayrı bir yerdedir.

Jake'in ilk sezondaki haliyle son sezondaki "götkafa" triplerine odaklanın bir de, nasıl bir değişimdir o.
görsel
tipik bir amerikan komedisi ve Sezon sayısının hakkını veren dizidir.
bir buçuk milyon dolar istemesi üzerine charlie sheen'in kıçına tekmeyi basan amerika sitcomu.
charlie sheen'in dehlenişi akabinde ashton kutcher'la anlaşmaya varılan dizi.
ashton kutcher olmasaydı diziye eklenen bir daha izlenmezdi taradımdan ama şimdi merek uyandırdı doğrusu. ashton, charlie'yi oynayamaz yaş itibariyle ama onun kadar fucker olabilir.
charlie olmadan tadı olmayacak bir dizi. tek tek ele alırsan dizideki tüm oyuncuların hauranıyımdır, geçmişlerinden değil aksine 6 sezondur ısrarla bu diziyi takip etmem ve her bölümünü deflarca izlememle tekrar takrar farklı tatlar almamdandır. bence kadro öyle bir bütünleşmişti ki, biri çıksa zaten tadı kaçacaktı. ve maalesef bu da charlie oldu. *. alan da ayrılsa, jake de ayrılsa izlenmezdi zaten.
(bkz: of wolf and man) *
Charlie Sheen'in rol yapmaya gerek duymadığı dizi(idi).zira kendisi yeterince sapık bir karaktere sahip.sapık ve vurdumduymaz karakter boşluğu doldurulamazsa Angus Jones'un koca adam oluşunu göremeyiz.çok yazık
charlie sheen'in diziden kovulmasının ardından kadrosuna ashton kutcher'ı dahil ederek küçük çaplı bir sansasyon yaratmış dizidir.

şu anda twitter'da "ashton kutcher" ve "charlie harper" worldwide trending topic oldu hatta.

bilmeyenler için not: ashton kutcher, charlie harper rolünde olmayacak. kendisi başka bir karakteri canlandıracakmış.

şimdi ben öncelikle bi' şunu sormak istiyorum; charlie sheen'siz (ya da charlie harper'sız) two and a half men mi olur lan?! ben bu diziyi çok sıkı bir şekilde takip eden birisi değilim ama ne zaman bu diziye bir yerde denk gelsem charlie karakterinin hal ve tavırları beni altıma sıçtırıyor. diğer elemanlar da aşırı komik ama charlie de farklı olan bir şeyler var, kendini oynuyor adam. bazı yerlerde komik bir şey yapmasa bile gülüyorum arkadaş ben bu adama, o derece benimsemişim artık.

ilginçtir ki charlie sheen hem bir şey yapmadan komik olmayı, hem de bir şey yapmadan karizmatik olmayı başarabiliyor. yani maymunluk yapan adama güldüğün gibi gülmüyorsun bu adama, kendine has bir tarzı var. hem gülüyorsun, "vay amına kodumun çocuğuna bak heaehuaheuah" falan diyorsun. hem de "ooo charlie reyiz" triplerine giriyorsun. nedenini bilmiyorum, ama charlie sheen'in kendine has bir tarzı olduğu ve bu tarzın da insanlar tarafından çok beğenildiği aşikar.

her neyse, charlie sheen hakkındaki fikir ve düşüncelerim buraya sığmayacak anlaşılan. sonuç olarak dizideki yeri doldurulamayacak olan bombastik bir elemandır kendisi.

şimdi gelelim ashton kutcher'a. aklıma ilk olarak "ashton kutcher mı lan charlie reyizin alternatifi?" sorusu geldi. hakkaten çok merak ediyorum, charlie gibi bir adamın alternatifi ashton kutcher mıdır? başka birisini bulamadınız mı amına koduklarım?

ya tamam; senaristi, yapımcısı vs. bu detayları benden daha fazla düşünmüştür biliyorum. ama arkadaş ben jon cryer gibi bir adamın yanına ashton kutcher'ı yakıştıramıyorum. aklıma çok daha farklı karakteristik ve fiziksel özelliklere sahip birisi geliyor. aklımda belli birisi yok ama o adamın ashton kutcher olmadığını biliyorum en azından.

umarım chuck lorre bir hata yapmamıştır..
(bkz: iki tam bir öğrenci)
iki tam bir yarım.
izleyen ergenlerin biz niye amerikada doğmadık amuha goyim laynnnn diye içten içe dertlenmelerine sebep olan amerikan sitcomu.

heyecana gerek yok arkadaşlar amerika da hayat seks ve alkoldan ibaret değil. amerikalı kızlar da herkese vermiyor yani. hadi o zaman kırılan hayaller ile son kez.

(bkz: alkol seks macera)
gecelere akıp akıp duran charlie abimizin yerine ashton kutcher gelince izleneceği sanılan dizi.
tamam, bir kaç bölüm bakarız, baktın ashton abes duruyor, zapı yerler yeminle.

(bkz: ekmek yoksa pasta yesinler)
adamlar öyle ya da böyle güldürüyor, çoğu esprisi de zeka dolu, 8 senedir devam ediyor dile kolay. üstelik bu başarıyı how i met your mother ve the big bang theory de ki gibi gençlik hikayelerini konu alarak değil 40 yaşlarında ki 2 adam 15 yaşlaırnda 1 çocuk 60 yaşında bir teyze birde rose ile yapıyorlar.
ilk beş sezonun müptela olarak izledikten sonra diğer sezonları denk geldikçe izlediğim ve charlie sheen olmadan bir halta yaramayacağını düşündüğüm dizi. ashton değil kim gelirse gelsin eski tadı vermez. daha farklı bir yöne gidip belki farklı bir yapım olarak güzel olabilir ama asla eskisi gibi olamayacaktır. bir sezon daha devam eder sonra biter.
charlie sheen yerine no strings attached' de oynayan ashton kutcher ile 9. sezona devam edecek komedi dizisi. ilk bölümü 19 eylül' de gösterime girecek.
8 sezonunu da geçende indirdiğim, ilk 2 sezonunu 4 günde bitirdiğim, geri kalanını da gülmek istediğimde yavaş yavaş izleyeceğim dizidir.
aklım almıyor sözlük;
how i met your mother'ı ne kadar seversem seveyim onun sezon aralarını beklerken şu diziyi izlerdim arada harbiden gülerdim.ama prodüktörlerin amacını anlayamıyorum tamam charlie sheen uyuşturucu bağımlısı ama 1965 doğumlu adamın yerine 1978 doğulumlu ashton kutcher'ı da getiremezsin.birincisi charlie alan'dan büyük .gelde buna inan gelde buna inan ayrıca charlie sheen yakışıklı değil ama sevimli ashton kutcher o bile değil.burdan devlete sesleniyorum ne olur şu diziye bir el atın charlie sheen'i rehabilitasyon'a filan gönderin.
ashton kutcher'lı 9. mevsiminin ilk bölümü yaklaşık 1,5 saât sonra başlayacak olan dizidir. pek umutlu değilim ama "nasıl oluyor da oluyor" diyerek izleyeceğim.
9. sezonun ilk bölümü itibari ile gelmiş geçmiş en vasat sitcom olmayı başarmıştır.

lan ben bu diziyi çok severdim. komikti. şimdi ise charlie harper ı öldürmüşler ve bu ölüm üzerinden espri yapmaya çalışıp resmen batırmışlar.

ne annesi ne de kardeşi kendisine karşı en ufak sevgi beslemiyormuş öylemi? ben öyle görmedim. bunlar birbirini çok seven sadece şaka yollu takılan tiplerdi.
şimdi ise resmen kimsenin şeyinde değil ha?
hatta şu yapışkan hatun , charlie yi öldürdüğünü ima ediyor ve kimse tınmıyor öylemi?

resmen sinirlerim bozuldu izlerken.
heleki jake in umursamazlığı? hani bu kadar yapmacık olur dahada olmaz herhalde. tek bir saniye daha izlemem. 8. sezonda bitmiştir bu dizi.
zaten bu kafayla ömrü de uzun olmaz.

edit: tabi ki bu bölüm izlenme rekorları kıracaktı. sen 8 senedir insanların takip ettiği bir dizinin ana karakterini katlettiğini söylersen insanlar merak edip bakar. ve tıpkı benim gibi küfredip kapatır. görürüz o 27 milyon kişiden geriye 2 milyon kalacakmı. ahanda yazıyorum buraya , 2. bölümde 2 milyon kişi bulamaz.
charlie gitmeden önce dizi hakkında "bu dizi adamı bağımlı yapıyor" derdim,fakat bizi dizi değil charlie bağımlı yapıyormuş.

ashton hiç uymamış diziye, birkere en başta bu diziyi insanlar charlie için izliyor, daha doğrusu charlie bu diziyi adam ediyor. büyük olasılıkla artık izlemeyeceğim dizi.
Yeni sezona çokta kötü başlamayan dizi. Amerikada 9. sezonun ilk bölümüyle izlenme rekorları kırdılar.ilk bakışta her şey güzel gözüküyor ama görünen köy klavuz istemez bence bu reyting oranları bir dahaki haftaya dibe vuracaktır elbet. Facebook'taki yorumlara baktımda gelen bilmem kaç bin yorum arasından hemen hemen benim gördüklerimin yüzde 60'i kötü.Ki bazı kişiler araştırmışlar gelen yorumların yüzde 80 oranı kötü yönde imiş.

Neyse diyelim olumlu şeylerde var tabi ilk bölümden.Birincisi dizi halen komik ben komiklik olarak charlie veya o veya bu daha komik diye birşey yok sonuçta kaybettiğiniz adam oyuncunuz dizi yazarlarınız ise halen elinizde arkadaşım.
Charlinin küllerini bir güzel savurdular daha ilk bölümden ki bence muhteşem şeytani bir zekanın ürünü o sahne. Çarlinin külleri savruldu ve aston savrulan küllerin üstüne çıkaverdi iyi oturtmuşlar o sahneyi.

ikinci demek istediğim şey ise anladıgım kadarıyla Chuck abimiz açık kapı bırakmış.Şöyleki;
Charlienin ölümünü açık kapı şeklinde yapılmış. Neymiş ölümü tren kazasında ölmüş. Ee vucudu görelim peki ? Yok göremezsiniz çünkü paramparça.
Yani bu şu demek oluyorki istedikleri zaman Çarliyi geri döndürme şansları mevcut.Nasıl olacak derseniz? Ortadan kaybolması gerekti çok büyük borçları vardı vs. Zaten cenazesinde bunu biraz belli ettiler.Eczaneci amcamız çarlini bana 38000 dolar borcu var dedi daha sonra çarlinin annesi ev tamamen mrotgate bilmem ne ipotek cart curt üzerine dedi. Yani satmaya kalksan evi borçlu duruma düşersin dedi Allen'a. Ayrıca zaten bi reklam müziği yazmakla öyle tomarla paramı kazanılırmış .. yani borçları yüzünden ortadan kaybolma hikayesi cuk diye oturur geri döndürülmek istendiğinde diziye.

Yani sonuç olarak ortada çok güzel bir senaryo oyunu var bence ve istedikleri zaman çarlie back in the game durumuna getirilebilir. Zaten jackin sikinde bile değil amcasımı ölmüş ne olmuş amcık kerhanacının sikinde bile değil ki bu olayı şöyle bağlayabilirler. Jack'in herşeyden haberi varmış gibi Çarli sanki ona söylemiş gibi bunun düzmece bir ölüm oldugunuda adamın hiç sikinde değilmiş gibi.Çünkü çarlinin en sevdiği adam jecktir ona söylemiştir diye tahmin ediyorum.Eğer bu çektikleri ilk 5-6 bölüm tutmazsa bence tükürdüklerini yalayıp çarliyi geri getirebilirler. Çünkü zaten adam problemlerini aşmış uslanmış geçen gün emmy de bütün kalbimden başarılar diliyorum dedi dizi için . Uslanmış adam.

Neyse bakıp göreceğiz neler olacak.
9. sezon'a güzel başlamış ve büyük ihtimal güzel devam ettirecek dizidir. Charlie harper ölmüş niye iplemiyor kimse lan? diye soru da olmaz, çizilen karakterlerin hepsi insanlık vasıfları olmayan karakterlerdir zaten, haliyle seinfeld'de george costanza suzan'ı nasıl öldürüp hiç umursamadıysa, jerry, elaine ve kramer bu ölümü veya benzeri kötü durumları bir taraflarına takmadıysa bu dizi de takmayacaktır.

Charlie sheen gerçek hayatta ölmezse ve yapımcılarla da anlaşırsa asthon kutcherlı ve charlie harperli bir dizi de izleyebiliriz ilerleyen bölümlerde veya sezonlarda.

bunlarla beraber charlie sheen'in diziden kovulmasına sahnelerde güzel ayarlar verilmiştir. güzel dizidir.

ek: Charlie harper'ın gerçekten yaşadığını düşünüp "üzerinden metro geçmiş nasıl geri dönsün diziye" diye ciddi ciddi düşünenler var, ne diyelim Allah akıl fikir versin.
http://3.bp.blogspot.com/...5771_397316_1138943_n.jpg
güncel Önemli Başlıklar