bugün

gelişen teknolojinin günlük yaşantımızın her noktasına nüfus edişinin bir örneği. cep telefonları ve sabit hatlara ait telsiz telefonlar tuvaletlerde de emrinizde.özellikle 20 yaş altı gençlerde gözlenen bu davranışın nedeni ise bilinmemekte.
(bkz: tuvalete laptop la gitmek) ben bunu yaptım aynı zamanda teknoloji tuvalete telefonla gitme çağını kapattı tuvalete kullaklıkla gitme devrini açtı.
(bkz: karşı tarafa işkence etmek)
cep telefonu bağımlılığının son safhada olduğunun göstergesidir.

telefonun tuvalet deliğine düşmesi gibi olaylarla sonuçlanabilir.
muhtemelen tuvalette acele cevap bekleyen, telefonu olan insana mesaj atmak için yapılacak durumdur.
bazen de hatırladıkça güldüren olaylara gebe eylemdir.

içilen bir gecenin ardından arkadaş kafayı bulmuş eski sevgilisiyle telefonla konuşmaktadır. "dur ben bi sıçıyorum" dediğini işitmişizdir ki hemen akabinde telefonla tuvalete girmiştir. bir anda bir öğürtünün ardından kustuğunu farkedip refleks olarak kapının açmamızla herşey "kabak" gibi ortada bulunmakta, yerde kusmuklar ve arkadaş telefondaki şahıstan izin isteyip bize "temizlicem ben burayı" demektedir.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
Çok acil bir telefon bekliyorsanız ve aynı zamanda çok da sıkıştıysanız oluşabilicek birşeydir.*
(bkz: tuvalete laptopla girmek)
--spoiler--
Otobüsle giderken, Bolu Dağı'nda verilen molada hemen tuvalete koşturdu.
Korkunç sıkışmıştı. şansına boş kabin bulup kendini oraya attı...
Tam oturmuştu ki yan kabinden bir ses "merhaba" dedi.
Adam şaşkın "Merhaba" diye cevap verdi.
Ses devam etti: "Nasılsın?"
ilk defa başına böyle bir şey geliyordu...
Yine şaşkın şaşkın yanıtladı: "Sağol, iyiyim. sen nasılsın?"
Ses sordu: "Ne yapıyorsun?"
Bir an tereddüt geçirdi. Adam onun tuvalette olduğunu bildiği için mutlaka ne yaptığını da biliyordu. Düşündü ve yanıtladı: "Ben" dedi "istanbul'dan Ankara'ya gidiyorum. Sen nereye gidiyorsun?"
Adamın sonraki cümlesi bu muhabbeti sona erdirdi.
"Hayatım, telefonu kapatıyorum.Yandaki tuvalette bir gerizekalı var. Sana sorduğum sorulara yanıt verip duruyor. Ben seni sonra ararım..."
--spoiler--

gibi diyalogların temelini oluşturur.
iş görüşmesinden sonra cevap bekleyen insanın yapacağı iştir.
tuvalette okuyacak dergi vs. kalmadığı durumlarda telefonda oyun oynamak için telefonu yanında götüren insandır.
beklemeyi sevmeyen sevgilisi olan insanların düştüğü zor durumdur.
tuvalete kitap ve ya dergiyle girmenin teknolojik boyutudur. kimi oyun oynar kimi mesaj atar kimi mesaj bekler kimi konuşur... özet şudurki sıçarken bile dinleniyoruz, dinleyene sabırlar...
birini aradınız ve açtı. alo dedi. O alo yankılanırsa kişi ile birlikte sizde zıçtınız.. aklınıza iş üstündeki kişinin nasıl bir durumda olduğu akla gelir ve tiksinilir...
değerli telefonlarla yapılmaması gereken davranış.
sırf bu yüzden yeni aldığım telefona kasko yaptırdım tuvalete düşerse bile ödüyorlar.
'hürrem koskoca sultan süleymanın suratına kapı çarpar, biz bi sümüklü mesaj atacak diye tuvalete telefonla giriyoruz.' cümlelerine sebep olan faaliyettir.
sevgiliyle konuşurken yapılan eylemdir. Hele ki sevgiliniz eli maşalı biri ise kaçınılmazdır.
Önemli bir görüşme veya mesaj trafiğinde ara vermemek için yapılan eylemdir.
ipad lerin piyasaya çıkmasıyla populeritesi azalmıştır. artık cep telefonu yerine ipad lerle gidilmeye başlanmıştı efenim.
Tamamen alışkanlıktan kaynaklanan durumdur.
can sıkıntısı sırasında en güzel oyalanma aracıdır.
telefonun haytimizin bir parcasi oldugunu gosteren durumdur.
aksi şeytanın size çatıp o telefonu düşürmeniz halinde maddi zarar görmenize sebep olabilir. maddiyi geç milletin numaralarını bir daha nerden bulacaksın.

(bkz: hay aksi şeytan)
bır yerde okumustum 'o pes'te barcelonanın defansına kımı koycagını dusunurken, bizde mal gibi o mesaj atar diye tuvalete telefon ile girelim'
sonrasında telefon parçalarına ayrılmalı, bir hafta beklenip sonra birleştirilmelidir.
risk budur dediğim eylem.